Firmy z Lubelszczyzny inwestują w OZE

Redakcja

Firmy z Lubelszczyzny inwestują w OZE – tak wynika z zestawień, które opublikowała Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. Zestawienia te dotyczą naboru wniosków w ramach konkursu nr RPLU.15.01.00-IP.01-06-001/22.

Setki firm z Lubelszczyzny zamierza inwestować w odnawialne źródła energii oraz termomodernizację swoich budynków. Na początku roku Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosiła trójrundowy nabór wniosków na dofinansowanie przedsiębiorstw w tym zakresie.

Najwięcej wniosków (365) firmy z Lubelszczyzny złożyły o dofinansowanie montażu instalacji PV o mocy do 0,5 MW. Są wśród nich również firmy z branży budowlanej, takie jak HAP Armatura, BAS czy Granit. Wartość dotacji, o jakie ubiegają się przedsiębiorcy, to prawie 65 mln zł, a do rozdania jest niecałe 25 mln.

Wniosek o wsparcie dla termomodernizacji w firmie (Runda II) wniosek złożyło natomiast 187 firm z regionu. Jest wśród nich tylko kilka firm z branży budowlanej. Łączna kwota wnioskowanego wsparcia to ponad 107 mln zł, a do rozdysponowania jest prawie 33 mln zł.

W Rundzie III, w której o dofinansowanie mogły ubiegać się firmy planujące instalację OZE o mocy powyżej 0,5 MW, wniosek złożyło 110 firm. Wartość wnioskowanego wsparcia to ponad 200 mln zł. Kwota przeznaczona na dotacje w tej Rundzie to prawie 37 mln zł.