BUDMA 2022

View Calendar
2022-02-01 - 2022-02-04 Cały dzień

BUDMA 2022 startuje 1 lutego i potrwa cztery dni. Tegoroczna edycja imprezy będzie jubileuszowa, bo to już po raz 30. branża budowlana spotka się na targach w Poznaniu.

BUDMA 2022 to tradycyjne już otwarcie nowego sezonu budowlanego, na którym firmy prezentują swoją najnowszą ofertę produktowo-usługową, a fachowcy swoje umiejętności.

Profesjonalizm na wyciągnięcie ręki

Podczas tegorocznej BUDMY odbędą się:

 • Zawody Dekarskie,
 • pokazy Dobry Montaż,
 • Warsztaty Parkieciarskie,
 • finał Ligi Operatorów Maszyn,
 • turniej Złota Kielnia.

 

Zawody Dekarskie zorganizowane przez PSD rozpoczną się już pierwszego dnia imprezy. Udział najlepszych dekarzy w kraju w rywalizacji na BUDMIE przyciąga uwagę zarówno specjalistów, jak i zwiedzających, tak z Polski, jak i zza granicy. Dobry Montaż zaś to okazja do prezentacji najnowszych systemów i technologii mocowania stolarki budowlanej, a także umiejętności doboru odpowiednich narzędzi. Właściwe stosowanie narzędzi oraz rozwiązań technicznych to wyzwanie nie tylko dla monterów stolarki, ale i parkieciarzy. Najlepsi z nich poprowadzą Warsztaty Parkieciarskie, na których każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe.

Złota Kielnia to zawody dla młodych adeptów sztuki budowlanej. Turniej ten ma tradycję dłuższą od poznańskiej imprezy - w tym roku odbędzie się po raz 50!

Finał Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych odbędzie się po raz pierwszy, ale już sama nazwa budzi ciekawość jak to będzie wyglądać. Najlepszych operatorów podziwiać będziemy na targach INTERMASZ, które towarzyszą targom BUDMA 2022.

Finał konkursu Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu to prezentacja najciekawszych projektów wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych.

Konferencje towarzyszące targom BUDMA 2022

Tegorocznej BUDMIE towarzyszyć będzie wiele prezentacji i merytorycznych prelekcji. Najważniejsze z nich odbędą się podczas następujących konferencji, forów i seminariów:

 • Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych - tematem wystąpień i dyskusji będą najnowsze przepisy i zasady bezpieczeństwa p.poż. w budynkach;
 • XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego - spotkanie z ekspertami z tej dziedziny;
 • Nowoczesne technologie w budownictwie;
 • XIV Dzień Urbanisty - dyskusja o zmianach w przepisach, wykorzystaniu narzędzi online i aktualnych oczekiwaniach wobec urbanistów;
 • Forum Designu i Architektury - dyskusja dotyczyć będzie m.in. innowacyjnych rozwiązań w szeroko rozumianym projektowaniu przestrzeni oraz roli architektów i projektantów w kreowaniu przestrzeni
 • Przemiana materii - transformacje, przebudowy, renowacje - debata o uwarunkowaniach i możliwościach transformacji przestrzennych

 

Bilety na targi są dostępne on-line: tobilet.pl.