Calendar

< 2022 >
Styczeń
Nd
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
grudzień
grudzień
grudzień
grudzień
grudzień
grudzień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
 • Szkolenie dla dekarzy: łupek naturalny, rąbek stojący
  Cały dzień
  2022.01.17-2022.01.18
  szkolenie-dla-dekarzy

  Szkolenie dla dekarzy z zakresu krycia dachu i kominów łupkiem naturalnym oraz blachą na rąbek stojący przygotowało PSD Oddział Lubelski. Szkolenia odbędą się w Lubelskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy i potrwają dwa dni: 17 i 18 stycznia.

  Szkolenia, które na początek stycznia przygotował Oddział Lubelski PSD, rozpoczną się 17 stycznia 2021 r. o godzinie 9:00. Ponieważ są to spotkania dwudniowe, uczestnicy mają możliwość zamawiania noclegu  a zakończą o 15:00. Osoby spoza Lublina mogą zamówić nocleg w pobliżu Ośrodka.

  Szkolenie z łupka naturalnego

  Podczas szkolenia dla dekarzy zainteresowanych technologią krycia łupkiem naturalnym, uczestnicy będą uczyli się krycia:

  • kominów w kilku rodzajach z płytki uniwersalnej i prostokątnej,
  • podwójnego prostokątnego na dachu,
  • dzikiego na dachu.

   

  Ponadto, każdy z uczestników otrzyma niezbędne do prac młotek i kowadło.

  W opracowaniu programu, przygotowaniu i prowadzeniu szkolenia uczestniczą specjaliści z Akademii Dekarstwa Łupkowego Rathscheck.

  Szkolenie dla dekarzy z blachy na rąbek stojący

  Uczestnicy szkolenia będą pracować z blachą cynkowo-tytanową, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie wykonywania takich elementów, jak:

  • podstawowe obróbki,
  • opierzenie komina,
  • wiatrownice,
  • ogniomury (czapki).

   

  Program szkolenia przewiduje także część teoretyczną i naukę lutowania.

  Szkolenie dla dekarzy poprowadzi Mistrz Blacharstwa Ryszard Bartoszewicz.

   

  Oba szkolenia mają charakter płatny. Koszt szkolenia z łupka wynosi 500 zł od osoby, z krycia blachą na rąbek stojący zaś 700 zł od osoby. Uczestnicy szkolenia z łupka dodatkowo otrzymają młotek i kowadło.

  Więcej informacji i zapisy: tel. 667 668 686

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
 • 4 Design Days 2022
  Cały dzień
  2022.01.27-2022.01.30
  4-design-days-2022

  4 Design Days wraca do formuły stacjonarnej, Szósta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 27-30 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

  4 Design Days to wydarzenie, które adresowane jest do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą czy wzornictwem. Imprezę odwiedzać mogą także wszyscy zainteresowani dobrym wzornictwem. Dla nich wydarzenie będzie otwarte w sobotę i niedzielę.

  Licznym dyskusjom, na które organizatorzy zapraszają profesjonalistów, towarzyszyć będą:

  • prezentacje
  • warsztaty
  • eventy, które łączy hasło #kupujświadomie (dla zwiedzających);
  • spotkania z projektantami;
  • wystawy.

   

  Podczas 4 Design Days 2022 odbędzie się także gala konkursu:

  • Property Design Awards – jego zadaniem jest promowanie dobrego designu obiektów i przestrzeni w Polsce oraz jego twórców;
  • Dobry Design, który ma za zadanie wyłonić nowe ikony polskiego designu i ich twórców.

   

  Podczas 4 Design Days 2022 nie zabraknie rozmów o polskim rzemiośle – takim na pokolenia. Dyskutować będziemy także o pomysłach na to, jak budować biznes oparty na rzemiośle, a także o tym, jak skutecznie promować polskie rękodzieło.

  Nowoczesne budownictwo na 4 Design Days 2022

  Nowoczesne budownictwo, jego problemy i wyzwania będą tematem kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych i prezentacji. Ich Uczestnicy przyjrzą się m.in. ekologicznym budynkom oraz porozmawiają o ich projektach, realizacji i technologiach ograniczających ślad węglowy. Poszukają przepisu na aglomeracje przyszłości i zmierzą się z pytaniem jak „narysować” miasta, by były dobrym miejscem do życia, a także spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku. Debatom towarzyszyć będzie cykl prezentacji nowych, miastotwórczych projektów – wizji, które zmienią polskie miasta.

  Czytaj także:
  Architekt oparciem dla wykonawcy
  Nowoczesne rzemiosło i nowoczesna edukacja
  WT21: Ściany chroniące ciepło

   

28
29
30
31
luty
luty
luty
luty
luty