Spotkanie integracyjne dekarzy Oddziału Lubelskiego

Jednym z najprężniej działających stowarzyszeń budowlanych w regionie lubelskim jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Zrzesza ono osoby zawodowo związane z branżą dachową: wykonawców, ekspertów, projektantów, dostawców oraz producentów materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy dachów.

Działania Stowarzyszenia obejmują zarówno tworzenie silnej reprezentacji interesów dekarzy, jak i dbanie o ich rozwój zawodowy oraz integrację. Nie ulega wątpliwości, że lubelscy dekarze stali się zwartą i silną grupą umiejącą nie tylko dobrze się bawić, ale także razem pracować.

Redakcja Fachowca Lubelskiego miała okazję uczestniczyć w tegorocznym wyjeździe integracyjnym dekarzy Oddziału Lubelskiego. W Ulanowie,

położonym u ujścia Tanwi do Sanu, w dniach 15−16 września spotkało się ponad 70 osób.

Niewątpliwie główną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, był spływ kajakami po malowniczej rzece Tanew. Po trzech godzinach spędzonych na wodzie wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, ale kilka osób zaliczyło przymusową zimną kąpiel. Organizatorzy nie zapomnieli także o młodszych uczestnikach wyjazdu – mieli oni możliwość pływania galarami po rzece San, a wszystko pod czujnym okiem rodziców i flisaków.

Wieczór spędzony przy kolacji w okazałej altanie w środku sosnowego lasu był okazją do wielu rozmów, a muzyka zachęcała do tańca. Oczywiście był również czas na wygłoszenie kilku słów przez prezesa Grzegorza Jabłońskiego, a także na podziękowania Zarządu skierowane do dekarzy za zaangażowanie w działania Oddziału PSD oraz dla Tomasza Widerlika – obecnego tam Członka Wspierającego i producenta pokryć dachowych.


Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Oddział Lubelski
Biuro: Czerniejów 49A,
23−114 Jabłonna, tel. 503 123 889;
[email protected]
www.dekarz.com.pl;
www.facebook.com/PolskieStowarzyszenieDekarzy