Praktyka czyni mistrza – zapisz się na szkolenie VELUX

W lutym ruszył nowy cykl szkoleń VELUX dla dekarzy i montażystów, którzy chcą rozwijać swoje firmy i podnosić kwalifikacje zawodowe. Spotkania będą odbywać się przez cały rok (jak skończą się ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną) w kameralnych grupach w całej Polsce i będą okazją do rozwoju własnych umiejętności montażowych, a także poszerzenia zakresu swoich usług. W województwie lubelskim szkolenia odbywają się w Lubelskim Ośrodku Kształcenia Dekarzy w Jabłonnej. 

 

Już po raz kolejny firma VELUX uruchomiła cykl szkoleń dla wykonawców, dzięki którym uczestnicy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i dowiedzieć się, jakie są najnowsze rozwiązania montażowe. Nowy program szkoleń jest nakierowany na zajęcia praktyczne i rozwijanie umiejętności potrzebnych wykonawcom w codziennej pracy na budowie. Podczas wszystkich szkoleń będzie można przyjrzeć się detalom technicznym rozwiązań VELUX. Będzie to okazja do poszerzenia swojej wiedzy o produktach i zasadach ich montażu. W 2020 roku zaplanowano szkolenia zarówno stacjonarne, jak i w terenie na budowie. Na każdym z nich uczestnicy będą mogli samodzielnie przećwiczyć montaż produktów VELUX przewidzianych w danym module szkolenia.

Badania konsumenckie pokazują, że inwestorzy postrzegają wykonawców jako ważnych doradców w procesach budowy, a zwłaszcza remontu domu, co oznacza, że oczekują od nich rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Program szkoleń VELUX został pomyślany tak, aby podczas zajęć praktycznych uczestnicy mogli pozyskać informacje na temat nowych produktów oraz rozwiązań, które cieszą się lub w niedalekiej przyszłości będą, największą popularnością – mówi Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny VELUX Polska. – Jesteśmy światowym liderem w produkcji okien dachowych, ale też dbamy o to, aby produkty, które dekarze wykorzystują do montażu okien dachowych, wyróżniały się najwyższą jakością oraz ułatwiały im codzienną pracę. Stale doskonalimy nasze okna i akcesoria montażowe tak, aby proces instalacji był łatwy, szybki i bezpieczny, a efekt satysfakcjonujący klienta przez wiele lat – dodaje.

W tym roku szkolenia skierowano będą nie tylko do dekarzy, ale też montażystów. Ci, którzy do tej pory mieli niewielkie doświadczenie np. w montażu okien dachowych bądź elektrycznego sterowania, będą mogli poszerzyć portfolio swoich usług. Na rynku zauważalne jest duże zapotrzebowanie na profesjonalnych wykonawców. Udział w szkoleniu jest szansą dla firm budowalnych na pozyskanie nowych klientów, a także okazją, aby przygotować się na przyszłe oczekiwania inwestorów, którzy stale szukają trwałych i wygodnych rozwiązań.

Zakres tematyczny szkoleń obejmuje m.in. obniżony montaż okien dachowych z wykorzystaniem gotowych produktów instalacyjnych, montaż okien w zestawach kombi (dwa okna obok siebie), montaż okien kolankowych, wymianę okna dachowego, montaż silnika i elektrycznych osłon zewnętrznych (m.in. rolety i markizy). Wykonawcy mogą wybierać spośród trzech typów szkoleń o różnym stopniu zaawansowania i tematyce. Nad grupami będą czuwać wykwalifikowani doradcy techniczni. Więcej szczegółów na temat szkoleń można znaleźć na stronie: dekarz.com.pl, w zakładce Oddział Lubelski.

Szkolenia w nowym cyklu są jednodniowe i trwają zależnie od wybranego modułu kilka godzin. W tym roku firma VELUX przeszkoli ponad 1600 wykonawców. Aby znaleźć się w tym gronie, wystarczy wybrać szkolenie w dogodnej dla siebie lokalizacji i terminie, a następnie wypełnić formularz zgłoszenia na stronie www.szkolenia.velux.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W przypadku dekarzy i montażystów, którzy biorą udział w programie Rekomendowany Wykonawca VELUX, ich udział w szkoleniu będzie punktowany w rankingu o tytuł EXPERTA VELUX 2020. Z kolei dla wykonawców, którzy do tej pory nie uczestniczyli w programie, będzie to okazja do zapoznania się z jego zasadami. Firmy, które przejdą etap kwalifikacji i biorą udział w programie Rekomendowany Wykonawca VELUX, mogą skorzystać ze wsparcia marketingowego oraz profesjonalnych szkoleń, a dodatkowo ubiegać się o tytuł EXPERTA VELUX. Tegoroczna edycja rankingu będzie wyjątkowa ze względu na 30-lecie firmy VELUX w Polsce. Na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody, a sam udział w konkursie będzie okazją do zdobycia nowych umiejętności dekarskich i skorzystania z wielu dodatkowych bonusów.


 

www.velux.com.pl/dekarze