Fakro docenione za pomoc dla Ukrainy

FAKRO

Fakro docenione za pomoc dla Ukrainy. Prospołeczne działania znanego producenta okien dachowych znalazły uznanie w oczach jury konkursu na najlepszy firmowy program prospołeczny.

24 lutego 2022 roku obudził Europę niedowierzaniem w to, że pełnoskalowy atak na niepodległe, europejskie państwo jest jednak możliwy. Po raz kolejny polityka zmusiła nas do życia w nowej rzeczywistości. Od początku wojny FAKRO pomaga obywatelom Ukrainy. W rocznicę rosyjskiego ataku firma odebrała nagrodę za najlepszy program prospołeczny – FAKRO POMAGA UKRAINIE.

FAKRO razem z Fundacją Pomyśl o Przyszłości cały czas angażuje się w działania pomocowe. Razem z partnerami wysłano 11 konwojów humanitarnych, czyli 29 tirów. W organizację pomocy zaangażowali się zarówno nasi bezpośredni partnerzy biznesowi, także ci z zagranicy, jak i zaprzyjaźnione firmy z regionu. Dzięki kooperacji wielu firm i organizacji zapewniono pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebowali. Zakwaterowano ponad 200 gości. Łączna wartość pomocy wyniosła dokładnie 3 097 036 zł. Nasze komunikaty wskazujące na ważność pomocy potrzebującym sąsiadom trafiły do ponad 2 mln odbiorców.

To nie jest nasze ostatnie słowo. Wojna trwa, a my pomagamy. Dziękuję wszystkim pracownikom FAKRO i przyjaciołom firmy, którzy okazali serce, dając swój czas, energię, czy pieniądze. Wasza pomoc jest nieoceniona – komentuje Bogumiła Szczygelska, koordynatorka akcji „FAKRO pomaga Ukrainie”.

To nie koniec naszych działań pomocowych. Wszystko, co robimy dla Ukrainy, wynika z głębokiego przekonania, że tak właśnie robić trzeba. Ta idea przyświeca całemu zespołowi zaangażowanemu w projekt FAKRO POMAGA UKRAINIE. Cieszę się, że mam okazję pracować z ludźmi gotowymi na wszelkie wyzwania. To właśnie siła FAKROteam – podsumowuje Paweł Kołbon, który odebrał nagrodę podczas Konwentu Stolarki w Gniewie.