Angielski szybko i bezboleśnie

Uczyć się języka angielskiego i się go nauczyć to dwie bardzo różne sprawy, a jeszcze inną jest wykorzystanie go w praktyce. Uczeniu się możemy poświęcić całe lata i nie mieć z tego żadnych korzyści. Ale można też nauczyć się szybko i szybko opanować sztukę komunikacji. Wystarczy wybrać szkołę stosującą odpowiednie podejście i metody nauki języka obcego. 

W dzisiejszych czasach języka obcego uczy się praktycznie każdy, ale efekty tej nauki bywają bardzo różne. Jedni opanowują go perfekcyjnie i bez trudu komunikują się z innymi po angielsku, hiszpańsku, francusku czy niemiecku. Inni, mimo że na naukę poświęcili wiele godzin i lat, nie mają ze swej pracy praktycznie żadnych korzyści. Nawet jeżeli znają język, nie potrafią się nim posługiwać. Od czego to zależy? W dużej mierze od metod stosowanych w procesie nauczania. W tradycyjnej szkole są one jednakowe dla wszystkich. To nie zawsze przynosi pożądane efekty, bo przecież ludzie różnią się między sobą, także w sposobie przyswajania nowych treści. Dlatego w szkołach Szybki Angielski stawiamy na indywidualne podejście do każdego, kto chce z nami nauczyć się języka angielskiego bądź hiszpańskiego.

Nasze metody

Naukę języka obcego – angielskiego i hiszpańskiego – w naszej szkole opieramy na metodzie Colina Rose. Oznacza to, że sposób i metody nauczania dostosowujemy do każdego z naszych uczniów. Dlatego najpierw musimy was poznać. Ważny jest zarówno aktualny poziom znajomości języka, którego chcecie się nauczyć, jak i wasza osobowość. W tym celu stosujemy odpowiednie testy. W teście osobowościowym określamy waszą inteligencję – nie interesuje nas jej iloraz, ale rodzaj, bo to on stanowi podstawę właściwego nauczania w stosowanej przez nas metodzie. Zgodnie z jej założeniami bowiem, jeśli ktoś jest na przykład słuchowcem, najwięcej dotrze do niego kanałem słuchowym. Jeśli językowcem, dużo czyta i łatwo przyswaja sobie gramatykę. Osoby o inteligencji logicznej zaś najszybciej nauczą się języka, poznając zasady i prawidła, którymi się rządzi.

Obalamy mity

Korzystając z metody Colina Rose oraz łącząc naukę z zabawą, obalamy mity o nauce i oduczamy was złych nawyków.

Mit 1: Dorośli uczą się wolniej i mają większe trudności w zapamiętywaniu nowych treści niż dzieci, a niektórzy są już na naukę za starzy.

Nieprawda! Przecież liczba połączeń w mózgu człowieka zwiększa się z wiekiem i doświadczeniem. Z naszych kursów korzystają nawet 70-latkowie. Dorośli mogą uczyć się i zapamiętywać równie szybko jak dzieci, ale pod warunkiem, że nauczą się uczyć. Muszą wyrobić w sobie mechanizmy, które ułatwiają zapamiętywanie.

Mit 2: Niektóre osoby nie mają zdolności językowych.

Nieprawda! Gdyby tak było, część ludzi nie potrafiłaby mówić, bo zdolności językowych już od dziecka wymagało od nas opanowanie komunikacji w języku ojczystym. Będąc małymi dziećmi, często poznawaliśmy go nieświadomie, bez teorii, ćwiczeń, zasad gramatyki. Po prostu zaczęliśmy mówić. Niewyraźnie, z błędami, używając niewłaściwych słów, przekręcając je itp. Z biegiem czasu nabraliśmy wprawy, otoczenie skorygowało nasze błędy i mówimy płynnie. To samo można osiągnąć, ucząc się języka obcego. W nauce języka poprawność wcale nie jest najważniejsza. Najważniejsza jest możliwość porozumienia się z drugim człowiekiem. Bezbłędność i opanowanie gramatyki to kwestia praktyki.

Jak uczymy?

Dorośli pracują w grupach maksymalnie czteroosobowych, które tylko raz w tygodniu spotykają się z trenerem osobistym. Wszystkie rozmowy w trakcie tego spotkania, niezależnie od twojego poziomu wiedzy, odbywają się w języku, którego chcesz się nauczyć. Resztę pracy wykonujesz w domu sam, ale pod nadzorem trenera osobistego. Ma on czuwać nad twoją pracą, wspierać cię, motywować i podpowiadać najlepsze metody, które mogą ułatwić ci nauczenie się wybranego języka. On też będzie cię dyscyplinował, chwalił i przypominał o nauce. A gdybyś miała/miał jakieś wątpliwości, zawsze możesz się z nim spotkać i je wyjaśnić.

Aby maksymalnie ułatwić ci korzystanie z naszych kursów językowych, w procesie nauczania wykorzystujemy platformę internetową i aplikację na telefon. Dzięki nim możesz się uczyć według własnego rozkładu dnia, łatwiej ci będzie znaleźć czas na naukę i dostosować wykonywanie naszych zadań do harmonogramu dotychczasowych obowiązków.

Systematyczność jest bardzo ważna. Nie możesz uczyć się tylko podczas sesji z trenerem osobistym. Do powtarzania na przykład świetnie nadaje się jazda samochodem, kąpiel pod prysznicem, gotowanie obiadu.

Nasze rekomendacje

Stosowane przez nas metody gwarantują efekt, czyli szybką i bezbolesną naukę języka obcego. Przekonało się o tym wiele osób, firm i instytucji. Naukę u nas rekomendują:

• Biuro Ochrony Rządu,
• Policja,
• Kancelaria Prezydenta,
• telewizja TVN,
• firmy i instytucje w całej Polsce.


20-631 Lublin, ul. Pana Balcera 6B/, II p.
tel. 663 571 955, www.szybkiangielski.pl/lublin