Kompleksowe rozwiązania do budowy domu ceramicznego

Coraz większe wymogi wobec parametrów cieplnych przegród i dążenie do minimalizacji błędów wykonawczych sprawiły, że same elementy murowe, nawet najlepszej jakości, przestały wystarczać do zrealizowania ścian i stropów budynków.

Jak zbudować zespół?

Dobrze zbudowany zespół mobilizuje swoich członków do osiągania jak najlepszych wyników. Dzięki temu może realizować postawione przed nim cele i nieustannie podnosić swoją skuteczność.

Finish!

Mam przyjemność zaprosić Państwa do lektury piątej i ostatniej już części serii o uczeniu się angielskiego w podejściu biznesowym. Ta część przybliży nam kwestię sprzeczności i niejasności w procesie uczenia się. Rada w tym przypadku będzie bolesna i skuteczna.

Zarządzanie sobą w czasie (cz. 3)

Zarządzania czasem nie nauczy Cię żadna szkoła ani studia. Najwięcej dowiesz się od tych, którzy sami zmierzyli się z tym problemem, testując przy tym różne metody organizacji pracy.

Reforma procedury cywilnej i jej znaczenie dla obrotu gospodarczego

Jedną z największych bolączek dochodzenia roszczeń przed sądem jest przewlekłość postępowań. Próba zniwelowania tego mankamentu legła u podstaw nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie 7 listopada 2019 roku.

Mały ZUS z plusem, czyli ulga na nowych zasadach

W Małym ZUS od 1 lutego tego roku zaszło kilka ważnych zmian. Dzięki nim większa liczba przedsiębiorców może opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne, uzależnione od dochodu.

Zmiany w zakresie JPK_VAT

W tym roku zniesiony zostanie obowiązek podwójnej sprawozdawczości poprzez sporządzanie deklaracji VAT-7 lub VAT-7K i jednocześnie comiesięcznego pliku JPK. Czynności te zostaną zastąpione nowym plikiem JPK_VAT, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2010 roku.

Bot szuka kopciuchów

Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju powstało oprogramowanie, które sprawdza w internecie oferty kotłów na paliwa stałe, poszukując tak zwanych kopciuchów. Korzysta z niego Państwowa Inspekcja Handlowa oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Taras pod pergolą

Coraz więcej osób poszukuje rozwiązań umożliwiających niebanalną aranżację tarasu i przydomowej zieleni, sprzyjając odpoczynkowi oraz spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi. Nic dziwnego zatem, że coraz popularniejsze stają się pergole.

Co Twemu sercu nie służy

W trakcie codziennych czynności rzadko myślimy o ich wpływie na nasze zdrowie. To najczęstsza przyczyna prowadzenia stylu życia, który może obciążać nasze serce, zaburzając poważnie jego funkcjonowanie.

Budowlanka w BDO 2020

Gospodarka XXI wieku ma to do siebie, że wytwarza nie tylko dużo dóbr różnego rodzaju, ale też coraz większe ilości odpadów. BDO ma stanowić mocne narzędzie dyscyplinujące firmy w ich wytwarzaniu, pozbywaniu się, przetwarzaniu i utylizacji.

Zostań Rekomendowanym Wykonawcą VELUX

Program Rekomendowany Wykonawca VELUX od lat cieszy się dużym uznaniem wśród dekarzy. Tegoroczna odsłona została zmodyfikowana tak, aby jeszcze bardziej odpowiadał potrzebom rynkowym i pomagała Wykonawcom w codziennej pracy.

Praktyka czyni mistrza – zapisz się na szkolenie VELUX

Dekarze i montażyści z naszego regionu, którzy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe , dzięki firmie Velux mogą uczynić to bezpłatnie w ramach szkoleń, które organizowane będą w Lubelskim Ośrodku Kształcenia Dekarzy w Jabłonnej.

Telefon w małej firmie

Dziś nikt nie może obejść się bez telefonu, a co dopiero firma. Ta jednak musi rozliczyć się z jego korzystania przed organami podatkowymi. Nie jest to trudne, ale są sytuacje, które mogą budzić wątpliwości.

Poprawna izolacja dachu skośnego wełną mineralną

O tym, jak dobrym izolatorem jest dany produkt, świadczy współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Produkty o najniższej lambdzie to jednocześnie produkty najbardziej energooszczędne

Montaż stolarki – niezbędny krok w tył

Leibniz kiedyś powiedział, że cofamy się, by skoczyć wyżej. Skakać może w tym artykule nie będziemy, ale cofnąć się musimy. Do miejsca, w którym trzeba uzupełnić nieco wiedzę o poprawnym mocowaniu stolarki okiennej.

Xella i BIM – cyfrowe rozwiązania dla budownictwa

Xella Polska, lider innowacji w branży budowlanej, jako jeden z pierwszych producentów materiałów budowlanych w Polsce wprowadził do swojej oferty kompletne cyfrowe rozwiązania dla budownictwa pod nazwą blue.sprint – Xella digital planning.

BIM w projektowaniu budynków

O technologii BIM i korzyściach z jej wdrożenia do projektowania obiektów budowlanych z dr. inż. arch. Natalią Przesmycką oraz dr. inż. arch. Bartłomiejem Kwiatkowskim z Politechniki Lubelskiej w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Dariusz Marciniak i Elżbieta Amborska.

Dziś budynek powinien być inteligentny

O instalacjach sterowania budynkiem inteligentnym z Joanną Poniatowską, Prezes firmy Ipbud w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Beata Kowalska.

Nasi na BUDMIE 2020

Chociaż w tym roku Lubelszczyznę na BUDMIE reprezentowało niewiele firm, znaleźli się wśród nich przedstawiciele kluczowych sektorów branży budowlanej i jej otoczenia.

LUBDOM już po raz 40!

O jubileuszowej edycji, pozycji i roli LUBDOMU z Robertem Głowackim, Prezesem Zarządu Targów Lublin SA w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Elżbieta Amborska.

Tarcza: Koronawirus a wsparcie z ZUS (cz.1)

Zamknięte placówki oświatowe i zwiększone nieobecności pracowników. Konieczność stosowania działań zapobiegających epidemii koronawirusa wpływa na życie przedsiębiorców. Warto wiedzieć na jakie wsparcie ZUS można liczyć w tej sytuacji.

Tarcza: Koronawirus a wsparcie ZUS (cz. 2)

W związku z utrudnieniami wywołanymi przeciwdziałaniami rozprzestrzenianiu się COVID-19 w naszym kraju rząd wprowadził szereg zmian dotyczących płatności do ZUS, świadczeń wypłacanych przez ZUS oraz opłat prolongacyjnych.

Młodzi na mistrzowskim poziomie

Młodych kadr może i jest za mało, ale za to na jakim są poziomie.

Zadbaj o swoją murawę

Zadbana murawa to wizytówka każdego stadionu piłkarskiego. To ona w dużej mierze decyduje o jakości gry i widowiska sportowego.

Ipbud z nowym biurem

Ipbud zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte szkolenie poświęcone systemom budynku inteligentnego. Spotkanie odbędzie się w czerwcu, podczas otwarcia nowego biura firmy.

Kiedy słońce grzeje…

Pergole do niedawna w aranżacji ogrodu pojawiały się jedynie jako podpory dla roślin. Teraz coraz chętniej wykorzystuje się je do ochrony tarasu przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Zdobądź wiedzę i zaoszczędź czas

Sprawne i stabilne funkcjonowanie firmy na rynku wymaga od specjalistów, właścicieli i kadry zarządzającej ciągłego śledzenia nowości, trendów, oczekiwań klientów itp. Ułatwiają to takie wydarzenia, jak Dni Otwarte organizowane w firmie Torys.

LKE z nowym partnerem

Lubelski Klaster Energetyczny ma nowego partnera. Na początku tego roku dołączyła do niego Novo Group Sp. z o.o., firma produkująca drewniane domy modułowe.

Tarcza: Na pomoc przedsiębiorstwom

Aby ochronić nasz rynek pracy przed bezrobociem, a firmy przed widmem bankructwa, pod koniec marca Sejm uchwalił pakiet Tarczy Antykryzysowej. Jego przepisy obowiązują od 1 kwietnia 2020 roku.