Wyzwanie, które łączy – lubelscy studenci z wyróżnieniem

Redakcja

Wyzwanie, które łączy to kategoria zadania, jakie przed studentami uczelni technicznych postawił magazyn Builder, organizator Konkursu dla Młodych Architektów i Inżynierów. Wśród laureatów znalazł się zespół z Lublina.

Nagrodzona wyróżnieniem praca to koncepcyjny projekt architektoniczno-inżynierski hotelu wkomponowanego w zespół śródmiejskich kamienic. Przygotował go zespół w składzie:

  • Aleksandra Janczak, Bartłomiej Rozumski, Aleksandra Tofil (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie);
  • Łukasz Dubel (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej).

Zgodnie z zasadami konkursu zespół tworzyli zarówno młodzi architekci, jak i inżynierowie budownictwa. Zadaniem uczestników konkursu zgłaszających swoje prace w kategorii Wyzwanie, które łączy było bowiem stosowanie kompleksowych rozwiązań architektoniczno-konstrukcyjnych. W tym roku musieli oni poradzić sobie z  odczarowaniem przestrzeni miejskiej i otwarciem jej na przyrodę. Oceniając nadesłane prace, kapituła konkursu zwracała uwagę m.in. na umiejętność wyrażania własnego stanowiska wobec nadchodzących problemów przyszłości.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie organizatora Konkursu Dla Młodych Architektów i Inżynierów.

Foto otwierające: Projekt hotelu w Lublinie. Autorzy: Aleksandra Janczak, Bartłomiej Rozumski, Aleksandra Tofil, Łukasz Dubel

FL 15 następny artykuł