Trendy w urządzaniu wnętrz -Warsaw Home

Magdalena Balicka

Trendy w urządzaniu wnętrz są tak zmienne, jak zmienna jest moda na wybiegach Paryża, Londynu czy Mediolanu. Targi Warsaw Home to doskonała okazja, żeby sprawdzić, co w aranżacji pomieszczeń jest aktualnie topowym rozwiązaniem.

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz najlepiej śledzić na takich wydarzeniach, jak targi Warsaw Home & Contract. Impreza odbyła się w dniach 27-30 października 2021 r. i przyciągnęła dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. W tym roku targi Warsaw Home były podzielone na strefy: Selected design, Selected furniture, Kitchen, Component, Light oraz Textile. Przez cztery dni trwania targów odwiedzający mieli okazję zobaczyć stoiska producentów zarówno polskich jak i zagranicznych marek. Targom towarzyszyły też wydarzenia dodatkowe, takie jak: Archi Day, Design Forum, Poland Design Festiwal czy wystawa IDEAS.

Trendy w urządzaniu wnętrz ukierunkowane na miękkość

Jednym z najbardziej zauważalnych trendów, które rzucały się w oczy, było nadawanie pomieszczeniom przytulnego charakteru. Efekt ten osiągnąć możemy, wyposażając wnętrze w meble o zaokrąglonych kształtach. Ich tapicerka powinna być wykonana z przytulnych materiałów. Na Warsaw Home najczęściej były to aksamity, welury czy miękka wełna boucle – wszystkie w jasnych i ciepłych kolorach.

Bardziej zdecydowane kolory miały meble wypoczynkowe, które pojawiły się na wielu ekspozycjach. Prezentowano je w odcieniach miodowych, zieloni, niebieskiego czy różu.

Meble bardzo często łączyły ciekawe wzornictwo, wygodę i funkcjonalność. Stoły, krzesła i stoliki, tak jak meble wypoczynkowe, przyjęły w tym roku okrągłe, owalne lub nieregularne kształty.

trendy-w-urzadzaniu-wnetrzTrendy w urządzaniu wnętrz i egzotyka

W wykończeniu ścian wewnętrznych dominowały tapety ścienne o niezwykle ciekawych, egzotycznych wzorach zawierających elementy fauny i flory. Poszukiwanie miękkości nie ominęło jednak i tej grupy asortymentowej. Ciekawą propozycją, rzadko spotykaną na poprzednich edycjach Warsaw Home, były na przykład panele wykonane z filcu.  Zadość ciągle będącej na czasie modzie na ekologię czyniły zaś okładziny z plastiku pochodzące z recyklingu.

Moim zdaniem

Na targach można było zobaczyć ciekawe dodatki jak lampy, lustra, obrazy czy unikalne figurki i ozdoby.

Warsaw Home pokazały, że elementy wyposażenia wnętrz i dobry design cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Wydarzenie jest doskonałym źródłem inspiracji dla wszystkich, którzy poszukują modnych rozwiązań aranżacyjnych.

Urządzając swoje wnętrza, warto kierować się nie tylko trendami, ale też własnym gustem i zintegrować poszczególne elementy wystroju z całością wnętrza.