Technologia AquaBalance – zawsze sucha i czysta elewacja

Terca Lublin

Budujesz dom i zastanawiasz się, co zrobić, żeby zawsze wyglądał tak dobrze jak na samym początku. Jak sprawić, żeby elewacja Twojego domu była zawsze estetyczna, czysta i nieskazitelna? Poznaj technologię AquaBalance marki Weber, dzięki której twarz Twojego domu, czyli jego fasada, będzie prezentować się doskonale, a Ty i twoja rodzina będziecie mieszkać w czystym i zdrowym otoczeniu.

Elewacja i woda – duet niedoskonały

Ten scenariusz każdy zna – po opadach deszczu, osadzaniu się mgły czy rosy elewacja budynku staje się wilgotna. Na powierzchni otynkowanej ściany utrzymuje się cienka warstwa wody, a w takim środowisku łatwo mogą rozwijać się algi, grzyby i pleśnie. Spytasz – i co z tego? Czy ta odrobina mikroflory może zrobić coś złego? Otóż po pewnym czasie na elewacji Twojego domu pojawi się zielony osad, który nie tylko źle wygląda, ale może mieć też niekorzystny wpływ na zdrowie mieszkańców. Od dziś nie musisz jednak martwić się na przyszłość – mamy dla Ciebie unikalny tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance, który zatroszczy się o to, by problem zawilgoconej i porośniętej elewacji w ogóle się nie pojawił.

Siła technologii AquaBalance

czysta-elewacja_weber_terca_1Tynk hydrofilowy wykonany w technologii AquaBalance ma unikalną strukturę mikrokanalików, które rozprowadzają wodę. Dzięki temu warstwa tynku daje się zwilżyć, a powierzchnia parowania jest większa. W efekcie ściana zewnętrzna Twojego domu bardzo szybko staje się sucha. Powłoka w technologii AquaBalance cały czas sama reguluje stopień zawilgocenia powierzchni. W ten sposób powstają optymalne warunki, w których algi, grzyby czy pleśnie nie mają żadnych szans!

Żyj zdrowo, mieszkaj zdrowo

Do utrzymania w czystości i higienie elewacji Twojego domu technologia AquaBalance wykorzystuje naturalne zjawisko fizyczne. Nie musisz więc stosować żadnych dodatkowych zabezpieczeń chemicznych z dodatkiem biocydów, aby zabezpieczyć swoje „cztery ściany” przed zawilgoceniem i porastaniem.

Czystość jest w cenie – w dobrej cenie!

Pewnie myślisz, że takie rozwiązanie jak technologia AquaBalance musi dużo kosztować… Otóż nie! Tynk weber.pas topdry AquaBalance jest bardzo wydajny w aplikacji. Dzięki doskonałej przyczepności i plastyczności zużycie tynku w technologii AquaBalance jest nawet o 20% niższe niż w przypadku powszechnie stosowanych tynków.

Zatem nie ma na co czekać, trzeba działać. Zamiast zastanawiać się jak fasada Twojego domu będzie wyglądać za kilka lat, już teraz postaw na technologię AquaBalance!

FL 2-3/2020 NASTĘPNY ARTYKUŁ: Dom inteligentny = dom dopasowany do potrzeb


Terca
20-149 Lublin, ul. Do Dysa 6, tel. 81 746 75 56, tel./fax 81 740 38 85, tel. kom. 509 227 068
e-mail: [email protected], www.terca.lublin.pl