Sterowanie instalacją c.o. z chmury

Redakcja

Sterowanie instalacją c.o. z chmury to nowa propozycja firmy Danfoss. Gigant w dziedzinie instalacji przygotował specjalną aplikację obsługiwaną za pomocą smartfona.

Ally™, bo tak nazywa się nowość firmy Danfoss, to aplikacja, która umożliwia zdalną kontrolę nawet rozbudowanego systemu grzewczego oraz:

  • bramka Ally™;
  • termostaty grzejnikowe Ally™;
  • Danfos IconTM (umożliwia integrację z inteligentnym systemem sterowania podłogówką.

sterowanie-instalacja-co

Komfortowe sterowanie instalacją c.o.

Wszystkie informacje niezbędne do zarządzania instalacją mogą być przechowywane w chmurze. Dzięki temu nie obciążamy innych systemów i możemy zrezygnować z montowania wielu sterowników. No i możemy kontrolować ogrzewanie domu z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy smartfon i aplikacja Ally™. W dodatku sterowanie może odbywać się głosowo, a otwarty interfejs API i certyfikat Zigbee 3.0 umożliwiają zintegrowanie systemu z innymi elementami instalacji inteligentnej.

Bezpieczeństwo komunikacji

Gdyby użytkownik miał wątpliwości, co do zapewnienia bezpieczeństwa przez taki system komunikacji, przygotowując Ally™ producent zachował standardy obowiązujące na poziomie ochrony tajnych danych rządowych.

W dodatku kontrola ogrzewania może odbywać się głosowo. A to oznacza, że do ustawienia żądanych parametrów dla pracy instalacji wystarczy, aby telefon znajdował się w zasięgu naszego głosu. W ogóle nie musimy go dotykać!

Jeżeli to potencjalnie zainteresowanych nie przekonuje, mogą sterowanie instalacją c.o. realizować z pominięciem chmury.

 

Więcej informacji na stronie producenta.

CZYTAJ TAKŻE: Dziś budynek powinien być inteligentny