SkillsPoland 2022 z CERBUDEM

Redakcja

SkillsPoland 2022 z CERBUDEM. Zrzeszenie producentów tradycyjnej ceramiki czerwonej partneruje zawodom z murowania, które odbędą się 8 – 9 grudnia br. na Politechnice w Białymstoku. Rywalizacja fachowców to doskonała promocja kwalifikacji zawodowych.

SkillsPoland to zawody branżowe, których celem jest promocja wysokich umiejętności zawodowych  młodych profesjonalistów. To także przepustka do udziału w rywalizacji na arenach międzynarodowych oraz możliwość atrakcyjnego zatrudnienia.

CERBUD promuje murarstwo

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Fundacja Empiria i Wiedza. Poszczególnym Obszarom partnerują natomiast przedsiębiorstwa uznawane za liderów swojej branży. Partnerem Obszaru Murarstwo został współpracujący z naszym wydawnictwem CERBUD, który zrzesza producentów tradycyjnej ceramiki czerwonej. W działania związane z partnerstwem zaangażowały się cztery cegielnie:

  • Cekobud s.c. ze Słodkowa Pierwszego (woj. lubelskie);
  • Dąbrówka Zbigniew Zawadzki z Dąbrówki Strumiany (woj. łódzkie);
  • Ceradbud Sp. J. z Radoszyc (woj. świętokrzyskie);
  • Michałów z Michałowa (woj. świętokrzyskie).

Zawody odbędą się w dniach 8 – 9 grudnia 2022 r. na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. Uczestnicy będą rywalizować w dwóch konkurencjach:

  • Murarstwo;
  • Inżynieria Mechanicznej CAD.

Zwycięzcy będą mieli prawo reprezentowania Polski w finale EuroSkills 2023, który odbędzie się w przyszłym roku w Gdańsku.

SkillsPoland 2022 z CERBUDEM – kto może się sprawdzić?

W rywalizacji SkillsPoland 2022 Obszar Murowanie swoje umiejętności sprawdzić mogą młodzi fachowcy, którzy w dniu 5 września 2023 roku:

  • ukończą 18 lat;
  • nie przekroczą 25 roku życia.

 

Wykształcenie nie ma znaczenia, najważniejsze są umiejętności zawodowe. Swoje umiejętności murarskie sprawdzić mogą zatem zarówno osoby uczące się oraz studiujące, jak i pracujące zawodowo. Poza oficjalną rywalizacją swoje umiejętności sprawdzić mogą także widzowie – z myślą o nich organizowane są strefy „try skills”.

Krótka fotorelacja z wydarzenia znajduje się tutaj

 

CZYTAJ TAKŻE:
Dekarz – zawód coraz bardziej nowoczesny
Kształcimy prawdziwych fachowców

 

Udział i partnerstwo jak certyfikat jakości

O prestiżu imprezy świadczy jej szeroki zasięg.  SkillsPoland to zawody krajowe, w których wystąpi ponad 200 zawodników. Uczestnicy startują w 22 kategoriach, w  tym 4 związanych z budownictwem. Kategorie podzielone są na Obszary (Obszar Murarstwo debiutuje na imprezie). Umiejętności startujących oceniać będzie aż 100 sędziów, a zmagania śledzić będzie około 25 tys. widzów. Zwycięzcy w poszczególnych Obszarach mają prawo reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych: EuroSkills i WorldSkills. W EuroSkills udział biorą zawodnicy z 31 krajów Europy. Najlepsi z nich mają prawo startu w zawodach WorldSkills. Polska jest jednym z 85 krajów, które uczestniczą w tym ogólnoświatowym wydarzeniu dla profesjonalistów.


Czy wiesz, że…

W zawodach WorldSkills 2022 Special Edition medal doskonałości w kategorii budownictwo cyfrowe (BIM) zdobył reprezentant Polski Radosław Mazgaj. Wspierali go: ekspert – Jacek Magiera, partnerzy: AEC Design, Tech Data Polska oraz Politechnika Krakowska.


 

SkillsPoland towarzyszą warsztaty tematyczne dla nauczycieli szkół branżowych, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni kształcących fachowców. Wisienką na torcie tegorocznej edycji będzie natomiast panel dyskusyjny, w którym udział wezmą przedstawiciele nauki, biznesu oraz instytucji publicznych.

Imprezę patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Foto: worldskillspoland.org.pl

Więcej informacji o SkillsPoland 2022 oraz WorldSkills Poland:
https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/
https://worldskillspoland.org.pl/
https://worldskillspoland.org.pl/


Krajowe Zrzeszenie Producentów Materiałów Budowlanych CERBUD

Zrzeszenie powstało w 2001 r. W pierwszym okresie istnienia należało do niego 34 cegielnie, pod koniec 2001 r. liczyło ich już 100, obecnie liczy 20 członków. Dynamiczna zmiana liczebności członków Zrzeszenia doskonale odzwierciedla to, co się stało z branżą w okresie transformacji gospodarczej. Na skutek wprowadzenia w życie niekorzystnych zmian prawnych, otwarcia polskiego rynku dla wielkich firm produkcyjnych zza granicy i napływu nowych technologii budowlanych ponad 60% działających na początku XXI w. cegielni zamknęło swoją działalność. W liczbach bezwzględnych to 200 zakładów, które zatrudniało co najmniej 5 tys. osób. Aktualnie istnieje ok. 130 małych cegielni. Produkcję tradycyjnej ceramiki budowlanej w ubiegłym roku realizowało tylko około 50 z nich.
Więcej informacji o Zrzeszeniu i jego działalności na stronie www.cerbud.org.pl