Porotherm 25 3×1/3 Dryfix – mała „rewolucja” w ofercie firmy Wienerberger

Sławomir Zawadzki, Doradca Techniczno–Handlowy, [email protected]

Porotherm 25 3×1/3 Dryfix wprowadza do sprawdzonego systemu budowlanego zmiany, które stanowią dodatkowe ułatwienia w trakcie budowy i poprawiają parametry izolacyjne ścian oraz całego budynku.

Porotherm to marka, która od wielu lat oferuje najwyższej jakości pustaki ceramiczne o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Gwarantują one trwałość oraz odporność budynków na czynniki zewnętrzne. Są przeznaczone do murowania każdego rodzaju ścian. Porotherm 25 3×1/3 Dryfix wprowadza do sprawdzonego systemu budowlanego zmiany, stanowiące dodatkowe ułatwienia w trakcie budowy.

Budowa budynku to wieloetapowy proces inwestycyjny. W trakcie prac budowlanych na etapie stawiania ścian zewnętrznych wszelkie ułatwienia i rozwiązania znacząco usprawniające prace murarskie oszczędzają czas i sprawiają mniej kłopotów na budowie. Mniejsza pracochłonność oznacza na szybszą i ekonomiczniejszą budowa, ale też efekt zadowalający inwestora. Wienerberger wprowadził do swojej oferty produkt do ściany dwuwarstwowej o grubości 25 cm. Z pozoru jest on niewielkim uzupełnieniem systemu. Pociąga jednak za sobą duże ułatwienia oraz poprawę parametrów ścian i całego budynku.

Mała, ale „rewolucyjna” zmiana – Porotherm 25 3×1/3 Dryfix

Na pierwszy rzut oka to zwykły pustak o wymiarach 250 x 373 x 249 mm. Jednak gdy przyjrzymy mu się bliżej, zrozumiemy co oznacza 3×1/3 w jego nazwie. Produkt, który powstał we współpracy ze specjalistami i architektami, cechuje się specjalnie zmodyfikowanym układem drążeń. Dzięki takiej konstrukcji można go bardzo sprawnie i za pomocą najprostszych narzędzi podzielić na elementy o szerokości 120 lub 245 mm. Dzieli się go na przykład szlifierką kątową bądź piłą typu aligator. Wystarczy też kilka uderzeń młotkiem murarskim w ścianki licowe w miejscu podziału. Niezależnie od sposobu wszystkie boczne ściany każdego z uzyskanych elementów są idealnie gładkie i wytrzymałe. Produkt oznaczony symbolem 3×1/3 jest dostępny również w wersji Profi, P+W oraz Porotherm 25 E3 500. Można go więc stosować w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii marki.

Bezproblemowy montaż stolarki okiennej

Integralną częścią idealnej ściany ceramicznej jest zazwyczaj stolarka okienna i drzwiowa. Właściwe wykonanie otworów w ścianie ma niebagatelne znaczenie dla jej parametrów, muszą być one wykonane precyzyjnie, a miejsce styku stolarki i ściany dokładnie przemyślane, by nie tworzyły się mostki termiczne, przez które może potem uciekać ciepło z domu. Porotherm 25 3×1/3 Dryfix to rozwiązanie, dzięki któremu w prosty i łatwy sposób można dociąć elementy wykończeniowe do otworów okiennych i drzwiowych, a efektem jest idealnie gładka, twarda i niepyląca powierzchnia, gotowa do montażu i uszczelnienia stolarki. Do tego, po zastosowaniu pustaków 3×1/3, okno może być mechanicznie mocowane na całym obwodzie. Wszystko to więc nie tylko znacznie ułatwia i przyspiesza montaż stolarki, ale też sprawia, że jest ona osadzona znacznie pewniej.

Oryginalna ceramika Porotherm od firmy Wienerberger

Ceramika budowlana jest naturalnym materiałem stosowanym od setek lat, a zbudowane z ceramicznych pustaków ściany cechują się trwałością, wytrzymałością na ściskanie oraz doskonałą izolacyjnością cieplną. Porotherm to marka ceramicznych pustaków ściennych szczególnie ceniona za jakość, a także systemowość rozwiązań. Budując dom z pustaków Porotherm, korzystamy z komplementarnego systemu, który gwarantuje idealne dopasowanie elementów i produktów niezbędnych do wykonania elementu bądź całości budynku. Wśród zalet stawiania ścian z wykorzystaniem produktów marki należy także wymienić innowacyjną technologię murowania na sucho, na cienkowarstwową zaprawę Porotherm Dryfix, której zastosowanie wpływa na szybkość i czystość budowy. Stawiając na oferowane przez markę rozwiązania, dostajemy gwarancję zarówno najwyższych parametrów budynku, jak i szybszego czasu pracy.

Systemowy, czyli prosty i pewny 

Porotherm 25 3×1/3 Dryfix wzbogaca kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Rozwiązania systemowe Porotherm, na które składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające, pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian. Sprawiają także, że budowa staje się czystsza i znacznie mniej skomplikowana, a każdy element doskonale do siebie pasuje. Porotherm to propozycja dla wykonawców, którzy stawiają na rozwiązania łączące w sobie jakość materiałów z szybkim i bezproblemowym wykonaniem.

FL 2-3/2020 NASTĘPNY ARTYKUŁ: Zostań z nami bo warto

CZYTAJ TAKŻE: Kompleksowe rozwiązania do budowy domu ceramicznego


Sławomir Zawadzki, Doradca Techniczno–Handlowy
tel. kom. 604-465-926, e-mail: [email protected]