Podłoga, która cię zachwyci

aDrzwi a Podłogi – Kojak, www.kojak.com.pl

Venifloor łączy piękno drewna, ponadprzeciętną trwałość, wygodę użytkowania i montażu oraz przystępną cenę. Firma ZIP, polski producent podłogi fornirowanej, działa w zgodzie z naturą.

Dąb Rustykalny z kolekcji Polskie Gatunki  Podłogi fornirowane są bardzo dobrą alternatywą dla litych. Wizualnie niczym się nie różnią, a są bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia.

Co wpływa na to, że podłoga Venifloor zasługuje na szczególną uwagę? Jedną z najistotniejszych kwestii jest budowa deski, z której układa się podłogę. Jej rdzeń stanowi płyta HDF – bardzo wytrzymała i odporna na kontakt z wodą. Płytę łączy się z fornirem, co, po pierwsze, czyni deskę ponadprzeciętnie twardą, a po drugie sprawia, że eksponuje ona prawdziwe drewno (takie zintegrowanie różnych jego form dodatkowo eliminuje paczenie, będące efektem zmian temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniach). To nie koniec! Wierzchnią warstwę deski, podczas produkcji, pokrywa się 6-krotnie lakierami UV z domieszką korundu. Lakiery UV tworzą warstwę użytkową – innymi słowy: to po nich chodzimy – więc to one, a nie drewno, ulegają zużyciu. Obecność lakierów ułatwia pielęgnację i chroni drewno przez lata.

Dąb Rustykalny z kolekcji Polskie Gatunki  Ekologiczny i jednocześnie wydajny proces produkcji podłóg Venifloor sprawia, że ich cena jest atrakcyjna dla kupującego.

A co, jeśli jednak dojdzie do jakichś uszkodzeń? Koniec z cyklinowaniem! Podłodze Venifloor wystarczy polerowanie. Ewentualne ubytki w warstwie wierzchniej można z łatwością uzupełnić specjalnymi woskami, a w przypadku pojawienia się defektów, które przekraczają możliwości wytrzymałościowe płyty HDF, deskę można wymienić na nową. Boisz się kosztów? Niepotrzebnie. Za cyklinowanie zapłacisz prawie tyle samo co za nową podłogę! Cena podłogi Venifloor jest na poziomie ceny dobrej podłogi laminowanej (PCV), mimo że jest oryginałem. Deski fornirowane oferowane przez polskiego producenta mają przy tym lepsze parametry użytkowe. Także ułożenie nie sprawi kłopotu, mają zamek szybkiego montażu, który umożliwia wygodną oraz łatwą instalację desek do podłoża – bez klejenia i bez użycia dodatkowych narzędzi.

Do produkcji podłogi wykorzystuje się fornir, dzięki czemu faktem staje się idea racjonalnego zużycia drewna, a więc i troska o zachowanie drzewostanów. Z jednego drzewa firma ZIP może wyprodukować 15 razy więcej podłogi fornirowanej niż producenci podłóg z litego drewna. Wymierna ekokorzyść: posiadamy drewnianą podłogę, równocześnie ciesząc się lasem podczas spaceru. Zadowalająca wartość współczynnika przenikania ciepła, jak na drewno, powoduje, że podłoga Venifloor może być montowana na ogrzewaniu podłogowym. W ofercie producenta znajduje się 80 gatunków drewna: od dębu, poprzez inne polskie gatunki, aż po egzotyczne odcienie mahoniu czy hebanu. Venifloor to podłogi ponadczasowe, a jednocześnie – na czasie. Produkowane zgodnie ze światowymi trendami wzornictwa, z wykorzystaniem najnowszych technologii, trwałe, eleganckie, funkcjonalne, eko.


aDrzwi aPodlogi – Kojak | Salon Lublin

ul. Diamentowa 3

tel. 509 536 456, www.kojak.com.pl