Piknik Dekarski 2022 – tak było

Redakcja

Piknik Dekarski 2022 przeszedł do historii. W corocznej imprezie, którą organizuje Oddział Lubelski Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, udział wzięło około 400 osób.

Jak podkreślają sami organizatorzy wydarzenia, Piknik Dekarski to impreza targowa-rekreacyjna. Część wystawienniczą zapełniają Partnerzy i firmy współpracujące ze Stowarzyszeniem. Część rekreacyjna zaś pomyślana jest tak, aby uczestnicy imprezy mogli atrakcyjnie spędzić czas wraz z całą rodziną. W tegorocznym Pikniku warto było wziąć udział tak ze względu na część targową, jak i rekreacyjną.

Piknik Dekarski 2022 – wystawcy dopisali

Partnerzy i firmy współpracujące z Oddziałem Lubelskim Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy dzięki Piknikowi mają okazję zaprezentować dekarzom swoje produkty. W tym roku z tej możliwości skorzystało aż 22 firmy. Wśród nich znaleźli się tacy producenci i dystrybutorzy pokryć dachowych, jak Blachotrapez, WAT, AHI Roofing, Prefa, Ruukki, Blachy Pruszyński czy Nelskamp. Na imprezie obecni byli wszyscy najwięksi producenci okien dachowych: Velux, Fakro, Roto. Nie zabrakło też producentów systemów rynnowych (Galeco) i izolacji dachowych (Izohan, Soprema), a także narzędzi dla dekarzy (Milwaukee, Klaas). Do grona firm reprezentujących nowoczesne rozwiązania i technologie, z którymi do czynienia mają dekarze, zaliczyć należy Zieloną Energię (branża OZE) oraz SAWE (wiązary prefabrykowane).

Nie mniej istotną od prezentacji oferty jest możliwość wymiany doświadczeń z dekarzami. Piknik Dekarski bowiem to doskonała okazja do tego, by w luźnej atmosferze przedyskutować wady i zalety poszczególnych rozwiązań. I tę możliwość bardzo sobie cenią między innymi producenci pokryć dachowych. Jak podkreślał w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Szczygieł z firmy Blachotrapez oraz Tomasz Widerlik z firmy WAT, rozmowy z dekarzami to bardzo istotny element w projektowaniu nowych produktów dla branży.

Atrakcji na Pikniku było wiele…

Piknik Dekarski to impreza w dużej mierze rekreacyjna, w której udział biorą całe rodziny. W tym roku organizatorzy wydarzenia dostarczyli im tyle atrakcji, że trudno było znaleźć kogoś, kto by się na Pikniku nudził.

Najmłodsi oblegali dmuchańce i z wypiekami na twarzy śledzili pokazy iluzjonisty Rafaelo. Młodzież chętnie brała udział w rodzinnych warsztatach robienia pizzy. Licznie uczestniczyła też w wydarzeniach sprawnościowych, takich jak zwariowana olimpiada czy jazda na segway. Sami Dekarze zaś dwukrotnie zmierzyli się w meczu siatkówki plażowej z drużyną Producentów.

Wiele emocji wzbudziła licytacja charytatywna. Od kilku lat to stały element Pikniku, który przygotowuje Oddział Lubelski PSD. Z wielką werwą i zaangażowaniem ponownie prowadziła ją Kasia Bujakiewicz. Dekarzom udało się zebrać 15 635 zł. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Więcej informacji o Pikniku na profilu fb organizatora.

CZYTAJ TAKŻE:

Dekarze z lubelskiego PSD cenieni w branży
Profesjonalizm i współpraca kluczem do sukcesu