Nowy system antyzalaniowy Danfoss

Redakcja

Nowy system antyzalaniowy Danfoss chroni użytkowników instalacji przed wyciekiem zarówno wody czystej, jak i szarej. Urządzenie działa na zasadzie impulsu elektrycznego.

Nieszczelności w instalacji wodnej mają różne przyczyny. Wyciek wody spowodować mogą zarówno błędy popełnione podczas montażu przewodów, armatury czerpalnej, jak i urządzeń pobierających wodę z instalacji. Zanim ustalimy przyczynę awarii, trzeba jak najszybciej odciąć dopływ wody do uszkodzonego miejsca, a to nie zawsze jest łatwe. Czasem trudno wyciek zauważyć od razu, nawet jeżeli w domu jest któryś z jego mieszkańców. Przy dużych wyciekach samo dotarcie do zaworów odcinających trwa zbyt długo, aby zapobiec zalaniu pomieszczenia sporymi ilościami wody.

Dlatego instalację wodną w domu warto wyposażyć w urządzenia przeciwzalaniowe. Najlepiej taki, który będzie reagował zarówno na wyciek wody czystej, jak i szarej. Do takich należy nowy system antyzalaniowy USM® Grodno firmy Danfoss.

Nowy system antyzalaniowy Danfoss – jakie ma zalety?

W odróżnieniu od rozwiązań innych firm system USM® Grodno reaguje zarówno na wyciek wody czystej, jak i szarej, np. zmieszanej z detergentem.

Nowy system antyzalaniowy Danfoss pracuje w oparciu o bi-stabilne zawory elektromagnetyczne o bardzo krótkim czasie zamknięcia. Do jego uruchomienia potrzebny jest jedynie impuls o czasie trwania poniżej jednej sekundy. Dzięki temu odcięcie wody następuje szybciej niż instalacjach wyposażonych w zawory kulowe. Czas ich zamknięcia to nawet kilkadziesiąt sekund.

Jak to działa?

Na USM® Grodno kładają się czujniki i system sterowania. Czujniki reagują na wyciek wody w instalacji. Gdy do niego dojdzie, wysyłają impuls do urządzenia sterującego, które uruchamia alarm i wysyła sygnał do zaworu odcinającego. Po otrzymaniu sygnału zawór automatycznie odcina dopływ wody.

Więcej informacji na stronie Danfoss

CZYTAJ TAKŻE:
Uzbrojenie instalacji wody zimnej
Materiały w instalacjach zimnej wody