Meble do łazienki – propozycja na rok 2023

Redakcja

Meble do łazienki to nie tylko system przechowywania akcesoriów do utrzymania higieny. Ich wybór to też wyraz znajomości aktualnych trendów w urządzani wnętrz. Jakie stosować, aby wkomponowały się w aranżacje modne w 2023 r.? Oto, co proponują projektanci obecni na jesiennym Warsaw Home&Contract.

Jak wszystkie elementy wyposażenia wnętrz, meble łazienkowe podlegają modom. Projektanci dbają o to, abyśmy nie popadli w estetyczny i funkcjonalny marazm. Z drugiej strony – zmiany formy, kolorystyki i materiałów, z których wykonują meble, to odpowiedź na zmiany naszych potrzeb. Po licznych lockdownach te uległy znacznym przewartościowaniom. Oto, jak na nasze aktualne preferencje odpowiadają projektanci mebli łazienkowych, którzy przedstawili swoją ofertę na Warsaw Home&Contract 2022.

Meble do łazienki z naturalnych materiałów

Zamknięci w domach uświadomiliśmy sobie, jak wielką rolę w naszym życiu pełni kontakt z naturą. W modnych wnętrzach muszą zatem pojawić się roślinne motywy i naturalne materiały.

Top trendy meble do łazienki wykończone są zatem okładzinami przypominającymi naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Zupełnym hitem na Warsaw Home&Contract 2022 okazały się modułowe meble firmy Devo z drewna dębowego, które można składać w dowolne układy.

 

meble-do-lazienki-2023Kolor, czyli zapewnienie przytulności

Największym hitem sezonu 2023 ma być łazienka w kolorze brzoskwiniowym. To kolor ciepły, przytulny i nadający pomieszczeniu swoistej miękkości. Brzoskwiniowe mogą być ściany i podłogi, albo tylko meble do łazienki, albo armatura sanitarna.

Najbardziej radykalne aranżacje zaś proponują rozwiązania w stylu total look: wnętrze niemalże w pełni brzoskwiniowe.

CZYTAJ TAKŻE:
Kolorowe wnętrza na Warsaw Home&Contract 2022
Kolor w aranżacji wnętrz – zasady doboru

Koniecznie w lekkim formacie

meble-dp-lazienki-2023Meble do łazienki nie mogą swoją formą przytłaczać ani pomieszczenia, ani tym bardziej nas. Propozycje na 2023 rok to lekkie konstrukcje o prostych kształtach, często w „przyjaznych”, ciepłych kolorach. Ażury i metalowe ramy, formy podwieszane albo stojące na wysokich, smukłych nóżkach. Dzięki temu mamy poczucie większej przestronności, swobodnego przepływu światła i powietrza. To dodatkowy atut mebli do łazienki proponowanych na nadchodzący sezon, bo faktycznie zapewniają lepszą wentylację. A to w pomieszczeniach takich jak łazienka bardzo ważne.

CZYTAJ TAKŻE: Mała łazienka – jak ją urządzić?

Sfot loft dla zwolenników industrializmu

Z przedcovidowych trendów „trzyma się” jeszcze chyba tylko styl soft loft. Może dlatego, że z założenia opiera się na kontraście pomiędzy surowymi formami a organicznością i łagodnością. Projektanci mebli do łazienki dla zwolenników soft loftu proponują zatem meble proste, w szarej „betonowej” kolorystce, ale nowej, lżejszej formie.