Lubdom 2020 – udało się!

Redakcja

Lubdom 2020 przekładano dwukrotnie. Imprezę, która miała odbyć się w marcu, szczęśliwie udało się zrealizować w październiku. Mimo zawirowań spowodowanych pandemią, lubelskie targi ocenia się jako wydarzenie udane.

Lubelskie targi budowlane to najważniejsza impreza branżowa po prawej stronie Wisły. Wydarzenie zwykle odbywa się wczesną wiosną, otwierając sezon budowlany. W tym roku jednak nic nie jest tak jak zwykle, a wiosna była pod tym względem wyjątkowa. Oczywiście z powodu pandemii SARS-CoV-2. Z konieczności więc Lubdom 2020 zyskał nową datę, początkowo letnią, a ostatecznie jesienną. Na początku października imprezę udało się bowiem szczęśliwie przeprowadzić.

Mimo licznych obaw i wątpliwości, które towarzyszyły targom w fazie przygotowań, generalnie ocenia się je jako imprezę udaną. Udział w niej wzięło około 150 firm z całej Polski. 100 wystawców przygotowało ekspozycje na Lubdom. Kilkanaście firm zaprezentowało się w ramach targów LUBDREW&METALL, pozostali zorganizowali wystawy, prelekcje itp.

Od kilku lat szczególną wagę organizatorzy przywiązują do promowania podczas targów nowoczesnych technologii budowlanych i instalacyjnych. To trend, który odpowiada obecnym zapotrzebowaniom inwestorów. Mając na uwadze zaostrzenie wymagań termochronnych wobec budynków, które zaczną obowiązywać od nowego roku, wiele firm prezentowało swoje najnowsze rozwiązania. Zarówno z zakresu materiałów do budowy domu, jak i instalacji grzewczych. Nie zabrakło wśród nich także przedstawicieli branży OZE. To w tej chwili najdynamiczniej rozwijający się segment branży budowlano-energetycznej.

Mimo pandemii, nie zawiedli także goście. Na tegoroczny Lubdom przybyli może nie tak licznie jak zawsze, ale na pewno w liczbie, która może satysfakcjonować wystawców. Z myślą o nich Targi Lublin przygotowały kilka pokazów działania maszyn i urządzeń na żywo, a także kilka prelekcji. Najważniejsze wygłoszono podczas II Kongresu Designu i Architektury. Szczególną atrakcją mógł okazać się dla nich udział w spotkaniu z Tomaszem Pągowskim. Ze znanym z programu Remont w 48h projektantem można było porozmawiać na specjalnym stoisku.

CZYTAJ TAKŻE: Lubdom już po raz 40!


LAUREACI TARGÓW LUBDOM 2020

Konkurs Produkt Roku

Nagroda główna – Zestaw Zabawkowy City Pastel firmy SIMBA PLACE ZABAW.

Wyróżnienia:

  • pompa ciepła Vesta firmy ZMK SAS Sp. z o.o.;
  • bifacyjny system paneli PV firmy NEXT2SUN;
  • zbiornik na wodę deszczową z systemem podlewania firma WOBET – HYDRET

 Konkurs Forma Promocji Targowej

Nagroda główna – PUIDUKODA POLSKA Sp. z o.o.