Kolorowe wnętrza – trendy Warsaw Home 2022

Redakcja

Kolorowe wnętrza coraz śmielej wracają do aranżacji pomieszczeń. Nowe propozycje firm z branży wykończeniowej rzadko obejmują rozwiązania minimalistyczne.

Choć minimalizm ciągle cieszy się sporą popularnością wśród osób urządzających nowe bądź remontowane domy, rzadko pojawia się w tegorocznej ofercie producentów materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Zamiast chłodnych bieli, szarości i czerni projektanci coraz śmielej proponują wprowadzanie stonowanych barw.

Na październikowych targach Warsaw Home&Contract (imprezie obowiązkowej dla architektów i projektantów wnętrz oraz dekoratorów) barwne były zarówno okładziny ścienne, jak i meble czy elementy wyposażenia wnętrz. Najwięcej w różnych odcieniach koloru zielonego, żółtego, beżowego, ciepłego brązu.

kolorwe-wnetrzaKolorowe wnętrza – postaw na zielony

Zieleń wyraźnie zdominowała ekspozycję wnętrz na jesiennej edycji Warsaw Home. Nie jest to zupełna nowość, bo zielony architekci i projektanci wnętrz promują bodajże trzeci sezon. Najwyraźniej z powodzeniem. Może dlatego, że to kolor natury, do której wnętrzarstwo zdecydowanie powraca. Modne są praktycznie wszystkie odcienie zieleni. A najbardziej topowe rozwiązania to zielone ściany, które urządza się z żywych roślin (tzw. ogrody pionowe, ale tym razem w wersji do pomieszczeń).

Dla stonowanych pastele

Nie każdy lubi jaskrawe czy nawet ciut żywsze bądź bardziej soczyste barwy we wnętrzach. Designerzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, co doskonale było widać na Warsaw Home. Na wielu ekspozycjach prezentowane bowiem były elementy wyposażenia w pastelowych barwach: różach, błękitach, rozmytych zieleniach itp.

Czarne i białe to też kolorowe wnętrza

Choć może nie każdy z tym się zgodzi, to jednak czarny i biały to też kolor. Czarno-białych propozycji na Warsaw Home nie było wprawdzie zbyt wiele, ale trzeba przyznać, że miłośnicy czarnych wnętrz to niezbyt liczne grono klientów. Podobnie jak też granatowych ścian czy mebli. Na targach zaprezentowano je w nowej, ciepłej odmianie. Podobnie zresztą jak biele i szarości.

Foto: IHZ

CZYTAJ TAKŻE: Top trendy w aranżacji łazienki