Hulaj dusza, piekła nie ma

Dariusz Marciniak, [email protected]

Sezon budowlany w pełni, wszyscy mają co robić, więc z zasadzie można powiedzieć „hulaj dusza, piekła nie ma”. Niestety, to tylko część prawdy, wszak problemów wcale nie ubywa, a wręcz przeciwnie – rosną w zawrotnym tempie.

Gdy przy kuflu zimnego piwa opłakiwaliśmy w gronie znajomych sromotną klęskę naszych piłkarzy na rosyjskim mundialu, rozmowa zeszła na temat coraz częstszych problemów z zatrudnianiem ludzi – zastanawialiśmy się, jak brak rąk do pracy wpłynie na rozwój naszych firm. Już teraz niemal bez przerwy słyszy się o przetargach, do których albo nikt nie przystępuje, albo zwycięzcy wycofują się, nie mogąc ich zrealizować.

Pomstujemy na relacje z inwestorami, jak też z architektami. O relacje pomiędzy architektami a wykonawcami zapytaliśmy samych zainteresowanych. Co z tego wynika? Znów, jakby powiedzieć klasykiem, „warto rozmawiać”, warto zadbać o te kontakty, a wcześniej doprowadzić do ich zbudowania – to się wszystkim opłaci. Obie strony zwracają uwagę na potrzebę wymiany doświadczeń i wzajemną naukę, dlatego niejako podpisując się pod tym apelem, publikujemy artykuł, w którym zwróciliśmy uwagę na najczęstsze błędy popełniane na budowie. Pokornie bijąc się w piersi i zdając sobie sprawę z własnych ułomności, warto czasem posłuchać drugiej strony.

Dziś wszystko się zmienia – materiały, technologie, rynek, ale też i inwestorzy. Warto więc dbać nie tylko o dostosowanie się nie tylko do zmian czysto produktowych, usługowych, ale i w aspekcie osobowościowym. Przygotowaliśmy dla was porcję tekstów prawnych, marketingowych i z pogranicza psychologii. Czekamy na wasze uwagi, sugestie, opinie i podpowiedzi na temat tego, o czym chcielibyście przeczytać na naszych łamach. Chcemy, by każdy kolejny numer Fachowca Lubelskiego był lepszy od poprzedniego. Zainteresowanych nowoczesnymi technikami komunikacji, zapraszamy na stronę fachowiec.lublin.pl, na której znajdziecie wszystkie poprzednie wydania, a w nich artykuły pisane przez fachowców z wiedzą i doświadczeniem.