Gruntowe pompy ciepła nawet 10,5 tys. zł taniej

Redakcja

Gruntowe pompy ciepła to idealne urządzenia do naturalnego chłodzenie pomieszczeniem latem. Wykorzystaj okazję i zapłać za nie nawet 10,5 tys. zł mniej w promocji na gruntowe pompy ciepłą marki alpha innotec.

Zanim zrobi się naprawdę gorąco, warto już teraz pomyśleć, nad efektywnymi sposobami chłodzenia pomieszczeń. Od kilkunastu z powodzeniem służą do tego lat pompy ciepła. Takie rozwiązanie to nie tylko gwarancja komfortu w upalne dni, ale także duża oszczędność finansowa. Zwłaszcza teraz, jeżeli klient zdecyduje się na instalację gruntowej pompy ciepła marki alpha innotec typu SWCV bądź WZSV. Firma HydroTech Konin, wyłączny przedstawiciel i dystrybutor alpha innotec w Polsce, oferuje je teraz o 5 – 10,5 tys. zł taniej (cena netto).

Urządzenia objęte promocją to gruntowe pompy ciepła chłodzące pomieszczenia w systemie pasywnym. Wybór jest szeroki, bo akcja obejmuje aż 18 modeli pomp.

Gruntowe pompy ciepła – naturalne chłodzenie latem

Jako urządzenia chłodzące pomieszczenia pompy ciepła wykorzystywane są od kilkunastu lat. Chłodzenia czynnika może przebiegać aktywnie bądź pasywnie. Chłodzenie aktywne oznacza, że pompa własną pracą musi obniżyć temperaturę czynnika chłodzącego. Proces ten dokonuje się w sprężarce pompy. Po schłodzeniu, dzięki pracy pompy obiegowej, czynnik ten rozprowadzany jest do odbiorników grzewczo-chłodzących.

W procesie chłodzenia pasywnego natomiast temperatura czynnika chłodzącego obniża się poprzez kontakt z dolnym źródłem ciepła. Sprężarka nie musi zatem pracować (jest pasywna). Takie chłodzenie jest zatem możliwe tylko wtedy, gdy temperatura tego źródła w okresie letnim jest wyższa niż temperatura panująca w pomieszczeniach. Dlatego chłodzić pasywnie mogą tylko gruntowe bądź wodne pompy ciepła.

Chłodzenie pasywne – oszczędność dla klienta

Gruntowa pompa ciepła pracująca jako urządzenie chłodzące to wielorakie korzyści dla klienta. Największe z nich to:

  • ekologiczne ogrzewanie zimą (niski współczynnik Ep budynku);
  • naturalne chłodzenie latem (w procesie chłodzenia pasywnego pracuje tylko pompa obiegowa);
  • niskie nakłady energii na pracę pompy obiegowej podczas chłodzenia pomieszczeń;
  • brak konieczności montażu bądź wyposażania wnętrz w dodatkowe instalacje klimatyzujące pomieszczenia;
  • szybsza regeneracja dolnego źródła ciepła.

 

Promocja na gruntowe pompy ciepła alpha innotec będzie trwać aż do 31 lipca 2021 r.

Więcej szczegółów na stronie www.promocjepompy.pl

Oprac. na podst. materiałów firmy Hydro-Tech

CZYTAJ TAKŻE: Jak wybrać dobrą powietrzną pompę ciepła?
Bądź ekooszczędny i montuj pompy ciepła
Zainstaluj się w drużynie A