Zmiany w podatku PIT i VAT – konferencja on-line
Zmiany w podatku PIT, które wprowadził Polski Ład i jego ostatnia nowelizacja oraz nadchodzące zmiany w podatku VAT będą tematem bezpłatnej konferencji organizowanej przez Portal FK.
Wydarzenie skierowane jest do osób zajmujących się sprawami kadrowo-płacowymi w firmie. W większych przedsiębiorstwach są to księgowi i kadrowcy. W sektorze MSP zadania te spoczywają na właścicielach firm. Niezależnie od wielkości firmy, właściciele i kadra zarządzająca muszą na bieżąco śledzić zmiany w podatku PIT i VAT. Zasady rozliczania się z fiskusem mają bowiem kolosalne znaczenie dla stanu finansów prowadzonej działalności gospodarczej.
W tym roku osoby prowadzące działalność gospodarczą nie mają łatwego życia. Zanim Polski Ład wszedł w życie, był kilka razy był nowelizowany. Od lipca obowiązywać będzie najnowsza nowela przepisów podatkowych - obniżka podatku PIT do 12% w pierwszym progu podatkowym. Do tego dochodzą nowe zasady wysyłania faktur w Krajowym Systemie e-faktur. A za chwilę będziemy mieć pakiet SLIM VAT 3. Jak się w tym wszystkim połapać? Sprawne poruszanie się w gąszczu nowych przepisów ma ułatwić XXIII Ogólnopolskie Forum Podatki, płace i rachunkowość w praktyce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować na stronie organizatora wydarzenia.
Zmiany w podatku PIT i VAT - program konferencji
Zapraszamy na forum, podczas którego eksperci w praktyczny sposób przedstawią Państwu najważniejsze w ostatnim czasie zmiany i przygotują też na wejście nowych przepisów.
9.00 - 9.15: Powitanie gości oraz podsumowanie 20 lat działalności Portalu FK.
9.15-10.15: Rewolucyjne zmiany podatkowe od 1 lipca 2022 r. , w tym m.in. praktyczne skutki nowych przepisów, których ilustracją będą konkretne wyliczenia i przykłady.
10.15-10.30: Przerwa.
10.30 – 11.15: SLIM VAT - Kolejna odsłona uproszczeń w podatku od towarów i usług. Ekspert wyjaśni m.in.:
- jak zmieni się limit sprzedaży dla małych podatników VAT,
- jakie zmiany wprowadzi pakiet SLIM VAT 3 w fakturach zaliczkowych
- co się zmieni w zakresie korekty rocznej VAT.
11.15-11.30: Przerwa.
11.30-12.15: Zatwierdzanie sprawozdań 2021. Termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego upływa wraz z końcem czerwca. W tym roku ten termin został przesunięty. Warto jednak już dziś dobrze się przygotować, aby bez problemu wypełnić wszystkie obowiązki związane z zatwierdzaniem sprawozdań.
12.15-12.30: Przerwa.
12.30 – 13.00: Rozliczanie leasingu w praktyce. Prowadzący ten moduł zaprezentuje m.in.:
- prawidłowe ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych w zależności od rodzaju leasingu,
- bezbłędną kwalifikację leasingu na gruncie ustaw o podatku dochodowym,
- rozliczanie leasingu w świetle ustawy o VAT.
13.00-13.15: Przerwa.
13.15- 13.45: Amortyzacja podatkowa i bilansowa. Ostatnie zmiany i praktyczne wskazówki.
13.45 – 14.00: Przerwa.
14.00-14.30: KSEF – jak przygotować się na e-faktury. Od początku 2022 roku obowiązują zmiany w VAT, które wprowadziły przepisy dotyczące faktur ustrukturyzowanych. Są one wystawiane za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od 2023 roku faktury z KSeF mają być obowiązkowe. Prowadzący moduł wyjaśnią m.in.:
- co trzeba zrobić, aby korzystać z KSeF
- jakie są korzyści i potencjalne problemy związane z nowym systemem do wystawiania faktur.
Prelegenci
Oskar Sobolewski - ekspert Instytutu Emerytalnego, założyciel i prowadzący kanał @Debata_Emerytalna na Instagramie, prawnik w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy.
Mirosław Siwiński - doradca podatkowy, radca prawny, partner w Advicero Tax Nexia.
dr Katarzyna Trzpioła - adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni trener i wykładowca zajmujący się polskim i międzynarodowym prawem bilansowym, podatkami w rachunkowości.
dr Antoni Kolek - Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o.o. Of counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp.k. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną.
Patrycja Kubiesa - doradca podatkowy, autorka licznych komentarzy podatkowych, szkoleniowiec.
Barbara Dąbrowska - dyrektor w firmie konsultingowej, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej.
Oprac. na podstawie materiałów Portalu FK