Szkolenie dla dekarzy: łupek naturalny, rąbek stojący

View Calendar
2022-01-17 - 2022-01-18 Cały dzień

Szkolenie dla dekarzy z zakresu krycia dachu i kominów łupkiem naturalnym oraz blachą na rąbek stojący przygotowało PSD Oddział Lubelski. Szkolenia odbędą się w Lubelskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy i potrwają dwa dni: 17 i 18 stycznia.

Szkolenia, które na początek stycznia przygotował Oddział Lubelski PSD, rozpoczną się 17 stycznia 2021 r. o godzinie 9:00. Ponieważ są to spotkania dwudniowe, uczestnicy mają możliwość zamawiania noclegu  a zakończą o 15:00. Osoby spoza Lublina mogą zamówić nocleg w pobliżu Ośrodka.

Szkolenie z łupka naturalnego

Podczas szkolenia dla dekarzy zainteresowanych technologią krycia łupkiem naturalnym, uczestnicy będą uczyli się krycia:

  • kominów w kilku rodzajach z płytki uniwersalnej i prostokątnej,
  • podwójnego prostokątnego na dachu,
  • dzikiego na dachu.

 

Ponadto, każdy z uczestników otrzyma niezbędne do prac młotek i kowadło.

W opracowaniu programu, przygotowaniu i prowadzeniu szkolenia uczestniczą specjaliści z Akademii Dekarstwa Łupkowego Rathscheck.

Szkolenie dla dekarzy z blachy na rąbek stojący

Uczestnicy szkolenia będą pracować z blachą cynkowo-tytanową, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie wykonywania takich elementów, jak:

  • podstawowe obróbki,
  • opierzenie komina,
  • wiatrownice,
  • ogniomury (czapki).

 

Program szkolenia przewiduje także część teoretyczną i naukę lutowania.

Szkolenie dla dekarzy poprowadzi Mistrz Blacharstwa Ryszard Bartoszewicz.

 

Oba szkolenia mają charakter płatny. Koszt szkolenia z łupka wynosi 500 zł od osoby, z krycia blachą na rąbek stojący zaś 700 zł od osoby. Uczestnicy szkolenia z łupka dodatkowo otrzymają młotek i kowadło.

Więcej informacji i zapisy: tel. 667 668 686