Szkolenie ciesielskie 2 edycja

View Calendar

Szkolenie ciesielskie 2 to wydarzenie, którego nie może pominąć żaden dekarz. Cieśli w regionie jest jak na lekarstwo. Dlatego na dachu, każdy wykonawca musi radzić sobie sam.

Szkolenie ciesielskie 2, które odbędzie się w lutym, to już druga okazja do doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w połowie stycznia. Choć koszt nauki nie jest mały (2 tys. zł brutto), to warto warto zimową przerwę w pracy wykorzystać na doskonalenie umiejętności ciesielskich. Na wiosnę będzie jak znalazł, bo cieśli w regionie mamy jak na lekarstwo.

Podobnie jak poprzednią edycję, Szkolenie ciesielskie 2 organizuje PSD. Zajęcia odbędą się w pomieszczeniach Lubelskiego Ośrodka Szkolenia Dekarzy. Zorganizowane przez LOSD nie jest tanie. Nie może to dziwić, skoro prawdziwych cieśli, z fachową wiedzą jest coraz mniej. Z drugiej strony ambitny jest też program szkolenia. Każdy uczestnik wybuduje dach modelowy zawierający elementy wystarczające do wykonania większości projektowanych dachów w Polsce o jednakowym kącie nachylenia.

W tym celu uczestniczy nauczą się:

  1. trasowania murłat, płatwi krokwi głównych, krokwi narożnych i koszowych oraz kulawek;
  2. wycinania bez przymierzania całej wywiązki jak wyżej i zmontowania dachu już bez użycia piły;
  3. stosować autorską apkę CP na smartfona - kalkulator ciesielski, który pozwoli im wszystko powyliczać bez znajomości trygonometrii czy potrzeby korzystania z komputera i drogiego oprogramowania.

 

Zajęcia poprowadzi Michał Sadko - mistrz ciesielstwa, blacharz jakości.

Każdy z jego uczestników otrzyma stosowny certyfikat.

Rezerwuj online tutaj.


Lubelski Ośrodek Szkolenia Dekarzy (LOSD) – ośrodek szkoleniowy, który powstał w Czerniejowie koło Lublina w listopadzie 2019 roku z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Lubelski. LOSD dysponuje salą do zajęć teoretycznych (prezentacje i wykłady) oraz halą do zajęć praktycznych. Hala ta wyposażona jest w profesjonalne makiety i zaplecze dydaktyczne. Dzięki temu szkolenia dla dekarzy odbywają się tu w komfortowych warunkach, zarówno dla uczestników, jak i prowadzących zajęcia.