PV w świetle nowych przepisów

View Calendar
2022-05-18 10:00 - 2022-05-19 16:30

PV w świetle nowych przepisów dotyczących wsparcia dla inwestorów będzie tematem Sympozjum, które w Uniejowie organizuje Bruk-Bet PV. Tematem debaty będą także możliwości rozszerzenia usług firmy o sprzedaż i montaż magazynów energii, pomp ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych. Nie zabraknie również porad z zakresu sprzedaży i wsparcia dla firm.

PV w świetle nowych przepisów

Funkcjonowanie branży w nowej rzeczywistości prawnej będzie tematem wiodącym Sympozujum. Omawiając nowe przepisy, prelegenci uwzględnią także obecną sytuację geopolityczną. Wśród prowadzących wykłady pojawią się znani eksperci renomowanych organizacji i stowarzyszeń, a także praktycy ściśle związani z konkretną marką produktową. Pierwszego dnia głos zabiorą:

  • Maciej Sołtysik z Instytutu Projektów i Analiz, który omówi obecne wyzwania i zagrożenia związane z sytuacją geopolityczną;
  • Bogusław Szymański ze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV (SBF), który przedstawi fakty na temat opłacalności fotowoltaiki w nowym systemie rozliczeń;
  • Zsuzsanna Iwanicka z Banku Ochrony Środowiska S.A., która wskaże sposoby finansowania projektów fotowoltaicznych oraz magazynów energii;
  • praktycy z Bruk-Bet Energia oraz Huawei, którzy poruszą temat spółek obrotu energią i inwestycji w farmy fotowoltaiczne.

 

Drugi dzień Sympozjum organizatorzy przeznaczyli na omówienie sytuacji w sektorach OZE, które obecnie zyskują na znaczeniu. W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

  • Paweł Lachman z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) oraz Tobiasz Turoń – przedstawiciel marki alpha innotec;
  • Krzysztof Burda – prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. W zakresie EV oraz wsparcia dla firm i klientów indywidualnych wypowie się , współautor ostatniego Raportu branżowego „Elektromobilność w Polsce: Inwestycje, Trendy, Zatrudnienie”.

 

Sympozjum towarzyszyć będzie Salon Produktowy. Podczas mini-targów będzie można porozmawiać ze specjalistami i zapoznać się z urządzeniami oraz rozwiązaniami dla OZE i HVAC – moduły fotowoltaiczne, falowniki, zabezpieczenia, przewody, konstrukcje, ładowarki EV, banki energii, kotły elektryczne, pompy ciepła. Na miejscu pojawią się reprezentanci takich marek, jak Fronius, Huawei, alpha innotec, Elterm, ETI czy Helukabel.

Czytaj także:
Dofinansowanie OZE w firmach w 2022 r.
Instalacja fotowoltaiczna w firmie - jak ją ubezpieczyć?