Nowa generacja powłok ochronnych do betonu

View Calendar
2021-02-18 10:00 - 13:00

Nowa generacja powłok ochronnych do betonu to przede wszystkim systemy natryskowe. Ich zastosowanie w konstrukcjach przemysłowych oraz zbiornikach w instalacjach wodno-ściekowych będą przedmiotem bezpłatnego webinarium, które organizuje WSP.

Popularność betonu w budownictwie rośnie z roku na rok. Przede wszystkim w zakresie architektonicznym. Jednakże beton to materiał od lat stosowany w wielu konstrukcjach przemysłowych oraz obiektach gospodarki wodno-ściekowej. Tu ceniona jest przede wszystkim jego trwałość i wytrzymałość.

Najpoważniejszym zagrożeniem dla betonu konstrukcyjnego w obiektach przemysłowych jest działanie niebezpiecznych związków chemicznych. W zbiornikach, które pracują w systemach dostarczających wodę, narażony jest na niszczące działanie soli i preparatów używanych do uzdatniania wody. W instalacjach ściekowych zaś narażony jest na agresywne działanie preparatów, jakie stosujemy w oczyszczalniach.

Aby zbiorniki betonowe spełniały swoje funkcje i zachowały trwałość na lata, muszą mieć odpowiednią powłokę ochronną. Najnowsza generacja produktów zabezpieczających urządzenia betonowe to  systemy powłok natryskowych. Który z nich wybrać? Jak je stosować? Jakie są ich wady i zalety? Odpowiedź na te pytania to temat BEZPŁATNEGO webinarium, które organizuje Wydawnictwo Seidel-Przywecki.

Program webinarium

1. Ochrona konstrukcji betonowych – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i oczyszczalni ścieków! We wszystkich zbiornikach woda nieprzerwanie próbuje przedostać się przez najsłabsze części konstrukcji. Wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć obejmują: Diagnostykę, koncepcję, planowanie, projektowanie, realizację prac i kontrolę.

2. Najtrwalsza na rynku technologia zabezpieczeń betonu – prezentacja rozwiązań na przykładzie konkretnych budowli, takich jak zbiorniki: wody technologicznej, do uzdatniania wody, do magazynowania wody, oczyszczalnie ścieków (case study).

3. Pytania, dyskusja.

 

Prelegenci

Prelekcję nr 1 wygłosi Janusz Banera MBCC Group (firma-następczyni z BASF Construction po przejęciu przez Lone Star). Prelegent wyjaśni między innymi, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, wybierając określoną powłokę ochronną dla danego zbiornika betonowego. A są to:

  • obciążenia i czynniki mechaniczne;
  • chemikalia;
  • woda.

 

Prelekcję nr 2 wygłosi Jerzy Kieroński z firma KJ. Na przykładzie obiektów, które wykonała jego firma, prelegent omówi  różne zastosowania powłok ochronnych nowej generacji.

Rejestracja na szkolenie odbywa się tutaj.

Czytaj także: Odkształcenia skurczowe i termiczne wylewek betonowych
Izolacje wodochronne fundamentów. Zalety i wady materiałów
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych