Jak aplikować o dofinansowanie na PV – webinar

View Calendar
2022-02-11 10:00 - 12:00

Jak aplikować o dofinansowanie na PV dla firmy w ramach Działania 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki? Na to i podobne pytania odpowiedzą przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Szkolenie odbędzie się w formie on-line. Liczba miejsc ograniczona!

28 lutego 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w firmie. Pieniądze pochodzą z dodatkowych funduszy europejskich, które województwo lubelskiego otrzymało w ramach REACT-EU. To unijna inicjatywa, która służy finansowaniu działań ograniczających negatywne skutki pandemii SARS-CoV2. Ochraniać gospodarkę poszczególnych państw ma między innymi rozwój energetyki indywidualnej na poziomie konsumenta. Działanie 1.5 Wspieranie przedsiębiorstw w zakresie energetyki w województwie lubelskim realizować będzie Lubelska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (LAWP). Nabór wniosków odbędzie się w trzech rundach:

  • I - Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy do 0,5 MW;
  • II - Głęboka termomodernizacja w firmie
  • III - Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy powyżej 0,5 MW

 

Ponieważ czasu na wykorzystanie przyznanych województwu środków jest mało, LAWP organizuje szkolenie on-line, podczas którego zainteresowane dotacją firmy dowiedzą się:

  • jakie wymogi musi spełnić firma, aby starać się o dotacje na inwestycje w OZE;
  • złożenia jakich dokumentów wymaga LAWP w rundzie I, a jakie w rundzie III;
  • które wydatki mogą zostać sfinansowane w ramach rundy I i III;
  • jakie będą kryteria wyboru projektów dla rund I i III.

 


UWAGA!

Osoby zainteresowane wsparciem, już teraz mogą przesyłać do LAWP swoje pytania. Odpowiedzi otrzymają podczas szkolenia.


Jak aplikować o dofinansowanie - kto może uczestniczyć w  spotkaniu?

Na wirtualne spotkanie 11.02.22 mogą zapisywać się mikro, małe i średnie firmy oraz spółki prawa handlowego z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Webinar przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wsparciem finansowym dla montażu instalacji fotowoltaicznej w firmie.


UWAGA!

LAWP organizuje dwa szkolenia poświęcone Rundzie I i III. W każdym spotkaniu może wziąć udział tylko 100 osób. Pierwsze odbędzie się 11 lutego br., drugie zaś 16 lutego br. Rejestracja na pierwsze spotkanie trwa tylko do 9 lutego 2022 r. Rejestracja na drugie - do 14 lutego. Już teraz można zadawać pytania za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Kilka dni po szkoleniu LAWP udostępni nagranie z przeprowadzonego webinaru.


Zaproszenie z linkiem uczestnicy otrzymają 10 lutego. Do spotkania będą mogli dołączyć na dwa sposoby:

  • kliknięciem w „przydatne wskazówki: sprawdź połączenie” (opcja zalecana, możliwość przeprowadzenia testu połączenia oraz audio, mikrofonu i kamery);
  • poprzez kliknięcie w wygenerowany link (w miejscu „gdzie:…”, zalecane przeglądarki: Firefox, Opera, Chrome).

 

Czytaj także: Dofinansowanie OZE w firmach w 2022 r.