Fundusze UE na wsparcie przedsiębiorczości

View Calendar
2020-11-26 10:00 - 13:00

Fundusze UE na wsparcie działalności gospodarczej to temat trzech szkoleń, które organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wszystkie odbędą się 26 listopada. Przeprowadzą je Punkty Informacyjne w Lublinie, Zamościu i Chełmie.

Sytuacja w wielu lubelskich firmach nie jest tak dobra, jak chcieliby ich właściciele. Niekorzystnie odbija się to na regionalnym rynku pracy. W efekcie zarówno pracodawcy, jak i pracownicy poszukują środków, które umożliwią im kontynuowanie bądź rozpoczęcie działalności gospodarczej. Fundusze UE to tylko jedno ze źródeł finansowania firm, ale ciągle atrakcyjniejsze niż kredyty bankowe. Przede wszystkim dlatego, że często są to dotacje bezzwrotne i pożyczki na preferencyjnych zasadach

Z drugiej strony wielu przedsiębiorców i osób planujących założenie własnej firmy nie wie, kiedy, jak i z jakich programów czy też Działań wspólnotowych skutecznie ubiegać się o unijne dofinansowanie. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego systematycznie organizuje więc BEZPŁATNE szkolenia poświęcone środkom, o które mogą wnioskować firmy i osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Najbliższe trzy przygotowały Punkty Informacyjne w Lublinie, Zamościu i Chełmie.

Fundusze UE na szkolenia dla przedsiębiorców

Środki z Funduszy Europejskich na szkolenia będą tematem spotkania, które organizuje Lokalny Punkt Informacyjny FE w Chełmie. Przedsiębiorcy mogą je wykorzystać na sfinansowanie szkoleń:

  • własnych,
  • pracowników.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa godzinę. Osoby, które chcą wziąć w nim udział, muszą się wcześniej zarejestrować. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie organizatora.

Kredyt na innowacje technologiczne

Możliwość kredytowania z funduszy UE działań związanych z innowacjami technologicznymi będzie tematem szkolenia, które organizuje Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy UE w Zamościu. Na spotkaniu przedstawione zostaną zasady ubiegania się o wsparcie w ramach Poddziałania 3.2.2: Kredyt na innowacje technologiczne.

W szkoleniu uczestniczyć mogą przedstawiciele mikro-, małych i średnich firm, które prowadzą działalność gospodarczą na terytorium RP. Dowiedzą się oni, jakie inwestycje mogą finansować w ramach Poddziałania 3.2.2, jaką pomoc w jego ramach mogą uzyskać i jak wygląda proces ubiegania się o wsparcie.

Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie organizatora.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i trwać będzie godzinę.

Fundusze UE na rozpoczęcie działalności

Uczestnicy szkolenia w Lublinie poznają możliwości pozyskania unijnych środków finansowych z:

  • Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Funduszu Pracy - wsparcie osób powracających na rynek pracy oraz rozpoczynjących działalność);
  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego;
  • Programu Operacyjnego Polska Wschodnia - finansowanie realizacji innowacyjnych pomysłów, tzw. Start-Upów;
  • pożyczek ze środków unijnych na założenie działalności gospodarczej.

 

Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie organizatora.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 13.00.