Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa

View Calendar
2021-09-25 10:00 - 15:00

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – to ogólnopolska akcja Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która została zaplanowana na 25 września 2021. W tym dniu w całym kraju inżynierowie budownictwa będą bezpłatnie udzielać porad inwestorom, właścicielom i użytkownikom obiektów budowlanych.

Głównym celem akcji Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu jest pomoc indywidualnym inwestorom: właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań. Na spotkania mogą również przyjść właściciele lub zarządcy nieruchomości, które wymagają modernizacji, przebudowy lub generalnego remontu. W ramach akcji PIIB każdy będzie mógł zgłosić się do wybranego punktu konsultacyjnego w swojej okolicy. W godzinach od 10-15 będą tam pracować wielobranżowe zespoły udzielające bezpłatnie konsultacji w sprawach związanych m.in. z zakupem działki, procedurami związanymi z budową domu, wyborem kierownika budowy, doborem materiałów i technologii, jakie będą stosowane podczas budowy domu.

Przygotowaliśmy to wydarzenie z troski o inwestorów, zwłaszcza tych indywidualnych. Kiedy mówi się nieustannie o ułatwieniach proceduralnych i próbuje zastępować rzetelną dokumentację projektową marketingową wizualizacją obiektu, tym ważniejsza jest troska o bezpieczeństwo i koszty eksploatacji budynków. Wiele tzw. ułatwień to tylko przyzwolenie na odroczoną płatność. Życie budynku zaczyna się od pomysłu na niego, ale kończy po dziesiątkach lat. Dlatego, aby usatysfakcjonować pokolenia, o techniczne szczegóły należy zadbać już teraz – podkreśla prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
Oprac. Redakcja

Adresy punktów konsultacyjnych znajdują się na stronie: www.piib.org.pl/dzieninzyniera

Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.