Dekarze z lubelskiego PSD cenieni w branży

Redakcja

Dekarze z lubelskiego oddziału PSD od kilku lat prężenie działają na rzecz integracji przedstawicieli swojego zawodu oraz rozwoju i prestiżu swojej profesji. Ich zaangażowanie i skuteczność w działaniu docenia cała branża.

25 czerwca 2022 r. odbędzie się Piknik Dekarski, który organizuje Oddział Lubelski Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Dworku Jabłonna. Piknik ma charakter imprezy rekreacyjno-targowej. Do udziału w nim dekarze zapraszają kolegów po fachu wraz z małżonkami i swoimi pociechami. Partnerzy PSD oraz firmy i instytucje współpracujące z Oddziałem otrzymują zaś możliwość prezentacji swoich wyrobów szerokiemu gronu dekarzy.

dekarze-z-lubelskieg0Od kilku lat Piknik Dekarski cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno w gronie firm dekarskich, jak i dostawców i producentów materiałów dachowych. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu udział weźmie około 400 osób. Jak na spotkanie, w którym udział wezmą przedstawiciele konkretnego zawodu i to tylko z naszego regionu, to bardzo dużo. Licznie reprezentowane będą również firmy współpracujące z Oddziałem. Zacne jest też grono Partnerów Pikniku. Wśród nich znajdują się zarówno producenci pokryć dachowych (tacy jak Blachotrapez, WAT, Blachy Pruszyński, Braas) i izolacji dachowych (np. Soprema) czy okien dachowych (Fakro, Velux, Roto), jak i firmy z branży OZE (Zielona Energia) czy dostawcy narzędzi (Milwaukee). Piknikowi patronuje także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Powiat Lublin. Imprezę poprowadzi Kasia Bujakiewicz, a gościem specjalnym będzie Mariusz Pudzianowski.

Dekarze z lubelskiego PSD osiągnęli zatem coś, o czym przedstawiciele innych zawodów budowlanych ciągle marzą – Oddział stał się ośrodkiem integracji przedstawicieli dekarskiej profesji oraz jego otoczenia biznesowego. Dlatego przy okazji tegorocznego Pikniku postanowiliśmy spytać przedstawicieli Partnerów imprezy, za co dekarze z lubelskiego PSD zasługują na największe uznanie.

Program Pikniku na profilu fb Organizatora.

Dekarze z lubelskiego PSD – za co ceni ich branża?

dekarze-z-lubelskiegoAndrzej Szczygieł, Kierownik Rozwoju Działu Szkoleń
w firmie Blachotrapez

BLACHOTRAPEZ jest Partnerem Wspierającym PSD, z którym współpracujemy już od kilku lat. Mamy świadomość, że specjaliści są na wagę złota i stawiamy na młode pokolenia oraz wysokie kwalifikacje dekarzy. Wraz z centralą PSD uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie Zawód Przyszłości Dekarz. Rozumiejąc, że odpowiednio zaplanowane kształcenie gwarantuje stały wzrost umiejętności, chętnie bierzemy na siebie część odpowiedzialności za praktyczne przygotowanie specjalistów. Dzięki współpracy z Oddziałem Lubelskim natomiast na podstawie trójstronnej umowy pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Lubelskim Ośrodkiem Kształcenia Dekarzy i firmą BLACHOTRAPEZ powstała klasa o profilu dekarskim, której jesteśmy Patronem. Najlepszych uczniów wspieramy programem stypendialnym, realizując m.in. w ten sposób swoje społecznie odpowiedzialne cele.

Stałym elementem strategii firmy są – prowadzone przy wsparciu PSD – szkolenia mające na celu budowanie relacji z dekarzami i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Dzięki temu specjaliści mogą poznać produkty firmy BLACHOTRAPEZ, ćwiczyć ich fachowy montaż pod okiem instruktora, a także wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Członków poszczególnych oddziałów PSD zapraszamy również na szkolenia w siedzibie naszej firmy. Mają wtedy możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego, poznania historii firmy i naszych nowości produktowych. Co ważne, opiekunem takiej grupy jest nasz przedstawiciel handlowy, który podczas spotkania ma możliwość zapoznania się z dekarzami z poszczególnych oddziałów PSD.

Budowaniu relacji służy również nasza obecność na Pikniku Dekarskim. Rodzinny klimat tego wydarzenia stanowi doskonałe odzwierciedlenie kultury naszej firmy. Z drugiej strony to okazja do licznych rozmów i wymiany doświadczeń z dekarzami, które są bazowym punktem odniesienia dla projektowania naszych nowych produktów. Przykładem jest chociażby nowa oferta produktowa pokryć z kruszywem skalnym, którą zaprezentujemy podczas wydarzenia.


Tomasz Widerlik, właściciel firmy WAT Producent Blach Dachowych

Obecny zarząd i w ogóle cała ekipa Oddziału Lubelskiego PSD to prężny i fachowy zespół. Cenię ich wiedzę i profesjonalizm, którymi chętnie się dzielą. Niedawno korzystałem z ich doświadczenia w opracowaniu instrukcji montażu Panelu RT 25 – nowego produktu WAT w formie trapezo-rąbka z powłoką Magnelis. Ich uwagi i wskazówki były bardzo pomocne w jego opracowaniu. Generalnie nasza współpraca marketingowa ze Stowarzyszeniem w Lublinie jest bardzo owocna. Chciałbym jednak podkreślić jeszcze jeden aspekt działań lubelskeigo PSD, który uważam za istotny i zasługujący na uznanie. To ich aktywność w zakresie edukacji. Jako jeden z nielicznych w Polsce Oddział Lubelski ma pod swoim patronatem dwie klasy dekarskie. To w dzisiejszych czasach duży sukces.


Olga Wysokińska, Kierownik ds. Rozwoju
w firmie Zielona Energia Sp. z o.o.

Reprezentujemy branżę OZE, nasza współpraca z Oddziałem Lubelskim PSD niektórym może więc wydawać się dość dziwnym przedsięwzięciem. Zdecydowaliśmy się na nią ze względu na dobro naszych klientów. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu nie obędzie się niestety bez ingerencji w elementy jego konstrukcji. Jeżeli ekipa instalacyjna wykona instalację niezgodnie ze sztuką, powodując nadmierne i groźne uszkodzenia materii dachu, klienci tracą gwarancję obejmującą ten element. Współpracując z PSD, zyskaliśmy partnera, który swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera naszych instalatorów. Dzięki temu wiedzą, jak prowadzić montaż, aby ich ingerencja nie spowodowała niebezpiecznych uszkodzeń konstrukcji.

Dodatkowym niejako efektem naszej współpracy z PSD jest przełamanie wśród dekarzy stereotypów na temat firm wykonawczych z naszej branży. Gdy rozpoczynaliśmy współpracę, dekarze nie mieli o nich najlepszego zdania. Niestety nie bezpodstawnie. Na rynku działa bowiem wiele firm nieprzywiązujących zbytniej wagi do faktu, że montaż PV oznacza ingerencję w konstrukcję dachu, która może mieć poważne konsekwencje. Współpracując z nami, dekarze mają okazję poznać firmy prezentujące inne nastawienie. Dbające o dobro klienta i mające świadomość, że jakość ich pracy wpływa na trwałość więźby, pokrycia czy obróbek dekarskich, a w efekcie na bezpieczeństwo mieszkańców danego budynku.


Marcin Jankowski, National Sales Manager w firmie AHI Roofing

Oddział Lubelski PSD zrzesza fajną, mądrą i słuchającą kadrę. Bardzo mocno promuje zawód dekarza jako profesjonalisty wśród młodzieży. Jego kampania w dziedzinie edukacji, kształcenia młodych dekarzy w szkołach zawodowych I i II stopnia, którą prowadzi z dużym sukcesem, jest ważna dla całej branży. Brak wykwalifikowanych dekarzy to problem także dla nas, producentów. Jak nie ma dekarzy o odpowiednich umiejętnościach i wiedzy, nie ma kto wykonać dachu. Na nowych pracowników trzeba będzie wprawdzie poczekać kilka lat, ale otwieranie klas dekarskich to krok w dobrym kierunku.

Zaangażowanie w przygotowanie profesjonalnych kadr widać też na szkoleniach, które często organizujemy wspólnie z Oddziałem Lubelskim. Nigdy nie ma tu problemu ze skompletowaniem grupy, zajęcia mają charakter merytoryczny, a uczestnikami zawsze są osoby, którym naprawdę zależy na zdobyciu nowej wiedzy i umiejętności. Takie spotkania mają charakter teoretyczno-praktyczny i każdy uczestnik kawałek dachu w danej technologii musi na nich wykonać.


dekarze-z-lubelskiegoMilena Krupa, Manager ds. Marketingu Elektronicznego i PR w firmie SOPREMA Polska

Z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy łączy nas dość luźna współpraca, ponieważ wspólnie przeprowadzamy tzw. jednorazowe akcje. Od dawna współpracujemy natomiast z Dekarzami należącymi do PSD i bardzo sobie cenimy zaufanie, jakim firmę SOPREMA darzą tak wysoko wykwalifikowani specjaliści. Nie mniej cenimy ich otwartość na nowe rozwiązania w budownictwie, a także troskę o relacje z innymi. Z doświadczenia wiemy, że dla klienta bardzo ważne jest odświeżanie praktycznej i teoretycznej wiedzy  w zakresie używanych produktów lub nowych wprowadzonych do sprzedaży. Każdy z nas lubi być „dopieszczony”, w naszych kontaktach z Dekarzami wychodzimy zatem z założenia, że szkolenia oraz dobre wsparcie marketingowe zawsze się obronią.


 


Nowości z WAT

WAT lubelski producent pokryć dachowych rozszerza asortyment oferowanych produktów. Niedawno wprowadził na rynek Panel RT 25 – blachę dachową w formie trapezo-rąbka z powłoką Magnelis. Nowa blacha jest szybsza i łatwiejsza w montażu, odporna na korozję w zastosowaniach zewnętrznych. Posiada też właściwości samoregenerujące, dzięki czemu cięcia na krawędziach są pod pełną ochroną.
Na rynku zadebiutowały także sztachety stalowe marki WAT oraz kasety ścienne. Sztachety producent oferuje je w 8 wzorach, a jedną z ich największych zalet dla użytkownika jest to, że nie wymagają konserwacji. Kasety ścienne zaś to okładzina na elewacje – łatwe w montażu i – jak deklaruje producent – przystępne cenowo.

CZYTAJ TAKŻE:
Warto być w PSD!
Dekarz – zawód coraz bardziej nowoczesny