Letnia odzież robocza

Do lata pozostało jeszcze co prawda kilka miesięcy, ale już teraz warto przygotować się na gorące dni w pracy. O czym należy pamiętać, wybierając letnią odzież roboczą? Poniżej kilka czynników, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Ubezpieczenia firmy budowlanej

Prowadzenie biznesu to sztuka rozpoznania i zaspokojenia potrzeb klienta w taki sposób, aby osiągnąć przy tym określony zysk. To jednak tylko jedna strona medalu. Druga polega na tym, by skutecznie chronić własny majątek i interesy oraz likwidować lub choćby minimalizować straty mogące być konsekwencją negatywnych zdarzeń bądź okoliczności. Tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie firmy.

“Mały ZUS” – nowa ulga w opłacaniu składek

Masz firmę i nie osiągasz wysokich przychodów? Od tego roku tacy przedsiębiorcy mogą korzystać z nowej ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, tzw. małego ZUS-u, uzależnionego od przychodów.

W trosce o zdrowie

Pakiety medyczne dla firm funkcjonują na rynku od wielu lat i mają się coraz lepiej. Początkowo oferowano je dużym firmom i korporacjom, teraz skorzystać z nich mogą także małe firmy oraz właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej.

Znaczenie upływu czasu dla rozliczeń finansowych

W ramach przybliżania zagadnień prawniczych, w związku ze zmianami w polskim prawie, jakie zaistniały od lipca 2018 r., zostaną omówione poniżej zagadnienia związane z upływem czasu i wpływem tego zjawiska na dochodzenie i egzekwowanie roszczeń pieniężnych.

Proces negocjacji (cz. 2)

W tym odcinku naszego cyklu zajmiemy się kolejnym etapem procesu negocjacji, czyli planowaniem rozgrywki negocjacyjnej.

Szef autokrata czy demokrata. Jakim chcesz być szefem?

Wybór często jest dość przypadkowy. W tym artykule chciałabym pokazać, że takie decyzje podejmujemy nie tylko pod wpływem chwili i sytuacji, w jakiej się znajdujemy, ale również bardzo intuicyjnie. Zapraszam więc do świadomego wyboru stylu zarządzania.

Business talks

„Business talks”, to znaczy „biznesowe rozmowy”, ale również „biznes mówi”. Krótko i na temat. Tak jak bezpośredni jest tytuł, takie też są treści nim przedstawione. Jest to seria krótkich tekstów na temat angielskiego dla biznesu.

Dom z widokiem na zdrowie, czyli jak zadbać o przyjazny klimat wnętrza

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podstawą dbania o dobre samopoczucie jest nie tylko zrównoważona dieta i aktywność fizyczna, lecz także przyjazny mikroklimat wnętrz oraz jakość powietrza. Dlaczego jest to tak istotne?

Jak wybrać dobre narzędzia?

Każdy dobry wykonawca, niezależnie od wykonywanej profesji, korzysta w swojej codziennej pracy z narzędzi. Wiemy, jak ważne są profesjonalne urządzenia mechaniczne, jednak często nie przykładamy się do odpowiedniego doboru tych ręcznych.

Energooszczędne nowości

Zmiany w przepisach dotyczących termomodernizacji oraz towarzyszący im program rządowy wpływają na zwiększenie świadomości odbiorców w zakresie energooszczędności. Przed właścicielami domów jednorodzinnych i producentami materiałów budowlanych stoi nie lada wyzwanie.

Skuteczna izolacja poddasza

Przez nieodpowiednio ocieplony dach może uciec nawet 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie domu, dlatego tak ważna jest dobrze zaprojektowana i zamontowana izolacja. Zapewnia ona odpowiednią temperaturę przez cały rok oraz poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Idealne rozwiązania do wilgotnych pomieszczeń

Niektóre pomieszczenia na poddaszu wymagają okien o szczególnej odporności na wilgoć, na przykład w łazience czy w kuchni. Do takich wnętrz świetnie sprawdzą się okna o ramie wykonanej w konstrukcji drewniano-poliuretanowej, dzięki której nie przepuszczają wilgoci.

Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy

O możliwościach rozwoju szkolnictwa branżowego i jego barierach z Mariuszem Banachem, zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Dariusz Marciniak.

Dlaczego impregnować drewno?

Z Januszem Barabasem, właścicielem składu drewna rozmawia Dariusz Marciniak.

BOCHEMIT® QB Profi

BOCHEMIT® QB Profi produkowany jest na bazie kwasu borowego. Przeznaczony jest do impregnacji powierzchniowej, częściowej i głębokiej tarcicy, wiązarów dachowych i innych elementów budowlanych przy budowie i rekonstrukcji wnętrz lub też na zewnątrz

Nowa edycja, nowa odsłona

Z Robertem Głowackim, Prezesem Zarządu Targów Lublin SA o najnowszej edycji Targów LUBDOM w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Dariusz Marciniak

W targach warto uczestniczyć

Kilkanaście lat temu uczestniczenie w imprezach targowych było rzeczą oczywistą. Dziś dla wielu firm nie jest to już takie oczywiste. Niesłusznie, bo targi to nadal wydarzenie, na których warto się promować i zdobywać nowe kontakty.

Do targów trzeba się przygotować

Na targach można osiągnąć wiele, albo nic. Wszystko zależy od poziomu przygotowania firmy do udziału w takiej imprezie. Planując udział w targach trzeba je dobrze wybrać, określić cele do osiągnięcia i środki, które nam to zapewnią.

Nowy Opel Combo Cargo

W Wielkiej Brytanii Combo Cargo otrzymał tytuł „Lekkiego Pojazdu Użytkowego Roku 2019” przyznany przez What Van? oraz tytuł „Lekkiego Vana Roku”.

Charakterystyka małych samochodów dostawczych

Prowadzenie firmy bez samochodu jest praktycznie niemożliwe – trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. To właśnie rodzaj prowadzonej działalności warunkuje wybór odpowiedniego samochodu.

Perspektywy na rok 2019

Większość uczestników rynku budowlanego uważa rok 2018 za dobry, mimo że ciążyły nad nimi różne zagrożenia. Niestety, ciążą nad nimi nadal. Największym problemem są drożejące materiały budowlane i brak rąk do pracy, zarówno pracowników niewykwalifikowanych, jak i tych z kwalifikacjami bardzo wysokimi