< 2022 >
Luty
  • 01

    BUDMA 2022

    Cały dzień
    2022.02.01-2022.02.04

    BUDMA 2022 startuje 1 lutego i potrwa cztery dni. Tegoroczna edycja imprezy będzie jubileuszowa, bo to już po raz 30. branża budowlana spotka się na targach w Poznaniu.

    BUDMA 2022 to tradycyjne już otwarcie nowego sezonu budowlanego, na którym firmy prezentują swoją najnowszą ofertę produktowo-usługową, a fachowcy swoje umiejętności.

    Profesjonalizm na wyciągnięcie ręki

    Podczas tegorocznej BUDMY odbędą się:

    • Zawody Dekarskie,
    • pokazy Dobry Montaż,
    • Warsztaty Parkieciarskie,
    • finał Ligi Operatorów Maszyn,
    • turniej Złota Kielnia.

     

    Zawody Dekarskie zorganizowane przez PSD rozpoczną się już pierwszego dnia imprezy. Udział najlepszych dekarzy w kraju w rywalizacji na BUDMIE przyciąga uwagę zarówno specjalistów, jak i zwiedzających, tak z Polski, jak i zza granicy. Dobry Montaż zaś to okazja do prezentacji najnowszych systemów i technologii mocowania stolarki budowlanej, a także umiejętności doboru odpowiednich narzędzi. Właściwe stosowanie narzędzi oraz rozwiązań technicznych to wyzwanie nie tylko dla monterów stolarki, ale i parkieciarzy. Najlepsi z nich poprowadzą Warsztaty Parkieciarskie, na których każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe.

    Złota Kielnia to zawody dla młodych adeptów sztuki budowlanej. Turniej ten ma tradycję dłuższą od poznańskiej imprezy – w tym roku odbędzie się po raz 50!

    Finał Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych odbędzie się po raz pierwszy, ale już sama nazwa budzi ciekawość jak to będzie wyglądać. Najlepszych operatorów podziwiać będziemy na targach INTERMASZ, które towarzyszą targom BUDMA 2022.

    Finał konkursu Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu to prezentacja najciekawszych projektów wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych.

    Konferencje towarzyszące targom BUDMA 2022

    Tegorocznej BUDMIE towarzyszyć będzie wiele prezentacji i merytorycznych prelekcji. Najważniejsze z nich odbędą się podczas następujących konferencji, forów i seminariów:

    • Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych – tematem wystąpień i dyskusji będą najnowsze przepisy i zasady bezpieczeństwa p.poż. w budynkach;
    • XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego – spotkanie z ekspertami z tej dziedziny;
    • Nowoczesne technologie w budownictwie;
    • XIV Dzień Urbanisty – dyskusja o zmianach w przepisach, wykorzystaniu narzędzi online i aktualnych oczekiwaniach wobec urbanistów;
    • Forum Designu i Architektury – dyskusja dotyczyć będzie m.in. innowacyjnych rozwiązań w szeroko rozumianym projektowaniu przestrzeni oraz roli architektów i projektantów w kreowaniu przestrzeni
    • Przemiana materii – transformacje, przebudowy, renowacje – debata o uwarunkowaniach i możliwościach transformacji przestrzennych

     

    Bilety na targi są dostępne on-line: tobilet.pl.

  • 02

    Dotacje na rozpoczęcie działalności - szkolenie

    12:00 -13:40
    2022.02.02

    Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności dostępne w 2022 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przedstawią przedstawiciele Punktu Informacyjnego FE w Lublinie.

     

    Szkolenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa prawie dwie godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas szkolenia Przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie opowiedzą o dofinansowaniu dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. O dotacje na rozpoczęcie działalności ubiegać się mogą również osoby, które chcą wrócić na rynek pracy. Przyszli przedsiębiorcy korzystać mogą ze środków  dostępnych w:

    • Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER);
    • Funduszu Pracy.

     

    Oprócz wsparcia w formie dotacji zainteresowani prowadzeniem własnej firmy korzystać mogą także z pożyczek preferencyjnych. O tym, jak wysoki kredyt i na jakich warunkach mogą otrzymać, poinformują przedstawiciele:

    • Lubelskiej Agencji Rozwoju;
    • Biłgorajskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

     

    Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – program spotkania

    12.00-12.05 Powitanie uczestników

    12.05-13.30  Przedstawienie oferty wsparcia finansowego z FE:

    • Przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;
    • Środki na założenie firmy z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Funduszu Pracy;
    • Możliwości wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego;
    • Przedstawienie oferty pożyczek z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej – Lubelska Fundacja Rozwoju oraz Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego.

     

    13.30-13.40 Sesja pytań i odpowiedzi

    Rejestracja uczestników odbywa się tutaj.

    Link do webinarium organizator prześle w dniu wydarzenia. Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki (Zamiast tego dołącz w przeglądarce).  Po otwarciu przeglądarki, uczestnik musi wpisać swoje imię i nazwisko, a następnie kliknąć przycisk „Dołącz”

    Czytaj także: Bezpieczeństwo w biznesie

  • 10

    Bezpieczeństwo w biznesie

    09:00 -16:00
    2022.02.10

    Bezpieczeństwo w biznesie będzie tematem konferencji on-line, którą współorganizuje Portal BHP.  Zaproszeni prelegenci poruszą m.in. zagadnienia związane z pandemią COVID-19 i stosowaniem nowoczesnych technologii w firmie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

    Ochrona własnego życia i zdrowia to najbardziej podstawowa potrzeba każdego człowieka. Podczas wykonywania obowiązków służbowych jej zaspokojenie to obowiązek pracodawcy. Ale jak to zrobić w dobie szalejącej pandemii, ekspresowej cyfryzacji i postępu technologicznego? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz, uczestnicząc w Ogólnopolskiej Konferencji BHP w biznesie. Prelegenci omówią takie zagadnienia, jak: pracy w obliczu zagrożenia SARS-COV-2, wypadki przy pracy zdalnej, ergonomia, nowoczesne techniki w kształtowaniu bezpieczeństwa w firmie.

    Program konferencji

    9:00 – 9:10 Przywitanie uczestników

    09:10-10:10 Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy zdalnej

    10:25-11:25 BHP w biurze – najważniejsze zasady

    11:40-12:40 System BHP w firmie

    13:10-14:10 Służby BHP w obliczu zmian na rynku pracy

    14:25-15:25 Aktualizacja oceny ryzyka zawodowego o COVID-19 a IV fala epidemii koronawirusa.

     

    Bezpieczeństwo w biznesie – dla kogo konferencja?

    Bezpieczeństwo w biznesie to temat, który żywo interesuje wiele osób zarówno ze względów zawodowych, jak i dla własnej ochrony życia i zdrowia. Dlatego do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają:

    • pracodawców i pracowników;
    • inspektorów i pracowników służby BHP;
    • przedstawicieli instytucji i ośrodków zajmujących się bezpieczeństwem i ergonomią;
    • osoby odpowiedzialne za BHP w firmach i zakładach;
    • przedstawicieli władz lokalnych;
    • producentów i sprzedawców sprzętu związanego z BHP;
    • przedstawicieli firm;
    • osoby zainteresowane problematyką BHP i ergonomią.

     

    Więcej informacji i zapisy: tutaj

     

    Czytaj także:
    BHP: Bezpieczeństwo to styl
    Kontrole PIP w firmach budowlanych w 2022 r.

  • 11

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV - webinar

    10:00 -12:00
    2022.02.11

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV dla firmy w ramach Działania 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki? Na to i podobne pytania odpowiedzą przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Szkolenie odbędzie się w formie on-line. Liczba miejsc ograniczona!

    28 lutego 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w firmie. Pieniądze pochodzą z dodatkowych funduszy europejskich, które województwo lubelskiego otrzymało w ramach REACT-EU. To unijna inicjatywa, która służy finansowaniu działań ograniczających negatywne skutki pandemii SARS-CoV2. Ochraniać gospodarkę poszczególnych państw ma między innymi rozwój energetyki indywidualnej na poziomie konsumenta. Działanie 1.5 Wspieranie przedsiębiorstw w zakresie energetyki w województwie lubelskim realizować będzie Lubelska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (LAWP). Nabór wniosków odbędzie się w trzech rundach:

    • I – Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy do 0,5 MW;
    • II – Głęboka termomodernizacja w firmie
    • III – Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy powyżej 0,5 MW

     

    Ponieważ czasu na wykorzystanie przyznanych województwu środków jest mało, LAWP organizuje szkolenie on-line, podczas którego zainteresowane dotacją firmy dowiedzą się:

    • jakie wymogi musi spełnić firma, aby starać się o dotacje na inwestycje w OZE;
    • złożenia jakich dokumentów wymaga LAWP w rundzie I, a jakie w rundzie III;
    • które wydatki mogą zostać sfinansowane w ramach rundy I i III;
    • jakie będą kryteria wyboru projektów dla rund I i III.

     


    UWAGA!

    Osoby zainteresowane wsparciem, już teraz mogą przesyłać do LAWP swoje pytania. Odpowiedzi otrzymają podczas szkolenia.


    Jak aplikować o dofinansowanie – kto może uczestniczyć w  spotkaniu?

    Na wirtualne spotkanie 11.02.22 mogą zapisywać się mikro, małe i średnie firmy oraz spółki prawa handlowego z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Webinar przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wsparciem finansowym dla montażu instalacji fotowoltaicznej w firmie.


    UWAGA!

    LAWP organizuje dwa szkolenia poświęcone Rundzie I i III. W każdym spotkaniu może wziąć udział tylko 100 osób. Pierwsze odbędzie się 11 lutego br., drugie zaś 16 lutego br. Rejestracja na pierwsze spotkanie trwa tylko do 9 lutego 2022 r. Rejestracja na drugie – do 14 lutego. Już teraz można zadawać pytania za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Kilka dni po szkoleniu LAWP udostępni nagranie z przeprowadzonego webinaru.


    Zaproszenie z linkiem uczestnicy otrzymają 10 lutego. Do spotkania będą mogli dołączyć na dwa sposoby:

    • kliknięciem w „przydatne wskazówki: sprawdź połączenie” (opcja zalecana, możliwość przeprowadzenia testu połączenia oraz audio, mikrofonu i kamery);
    • poprzez kliknięcie w wygenerowany link (w miejscu „gdzie:…”, zalecane przeglądarki: Firefox, Opera, Chrome).

     

    Czytaj także: Dofinansowanie OZE w firmach w 2022 r.

     

  • 16

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV? Szkolenie LAWP

    10:00 -12:00
    2022.02.16

Promocja

Nowość

Artykuły

< 2022 >
Luty
  • 01

    BUDMA 2022

    Cały dzień
    2022.02.01-2022.02.04

    BUDMA 2022 startuje 1 lutego i potrwa cztery dni. Tegoroczna edycja imprezy będzie jubileuszowa, bo to już po raz 30. branża budowlana spotka się na targach w Poznaniu.

    BUDMA 2022 to tradycyjne już otwarcie nowego sezonu budowlanego, na którym firmy prezentują swoją najnowszą ofertę produktowo-usługową, a fachowcy swoje umiejętności.

    Profesjonalizm na wyciągnięcie ręki

    Podczas tegorocznej BUDMY odbędą się:

    • Zawody Dekarskie,
    • pokazy Dobry Montaż,
    • Warsztaty Parkieciarskie,
    • finał Ligi Operatorów Maszyn,
    • turniej Złota Kielnia.

     

    Zawody Dekarskie zorganizowane przez PSD rozpoczną się już pierwszego dnia imprezy. Udział najlepszych dekarzy w kraju w rywalizacji na BUDMIE przyciąga uwagę zarówno specjalistów, jak i zwiedzających, tak z Polski, jak i zza granicy. Dobry Montaż zaś to okazja do prezentacji najnowszych systemów i technologii mocowania stolarki budowlanej, a także umiejętności doboru odpowiednich narzędzi. Właściwe stosowanie narzędzi oraz rozwiązań technicznych to wyzwanie nie tylko dla monterów stolarki, ale i parkieciarzy. Najlepsi z nich poprowadzą Warsztaty Parkieciarskie, na których każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe.

    Złota Kielnia to zawody dla młodych adeptów sztuki budowlanej. Turniej ten ma tradycję dłuższą od poznańskiej imprezy – w tym roku odbędzie się po raz 50!

    Finał Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych odbędzie się po raz pierwszy, ale już sama nazwa budzi ciekawość jak to będzie wyglądać. Najlepszych operatorów podziwiać będziemy na targach INTERMASZ, które towarzyszą targom BUDMA 2022.

    Finał konkursu Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu to prezentacja najciekawszych projektów wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych.

    Konferencje towarzyszące targom BUDMA 2022

    Tegorocznej BUDMIE towarzyszyć będzie wiele prezentacji i merytorycznych prelekcji. Najważniejsze z nich odbędą się podczas następujących konferencji, forów i seminariów:

    • Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych – tematem wystąpień i dyskusji będą najnowsze przepisy i zasady bezpieczeństwa p.poż. w budynkach;
    • XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego – spotkanie z ekspertami z tej dziedziny;
    • Nowoczesne technologie w budownictwie;
    • XIV Dzień Urbanisty – dyskusja o zmianach w przepisach, wykorzystaniu narzędzi online i aktualnych oczekiwaniach wobec urbanistów;
    • Forum Designu i Architektury – dyskusja dotyczyć będzie m.in. innowacyjnych rozwiązań w szeroko rozumianym projektowaniu przestrzeni oraz roli architektów i projektantów w kreowaniu przestrzeni
    • Przemiana materii – transformacje, przebudowy, renowacje – debata o uwarunkowaniach i możliwościach transformacji przestrzennych

     

    Bilety na targi są dostępne on-line: tobilet.pl.

  • 02

    Dotacje na rozpoczęcie działalności - szkolenie

    12:00 -13:40
    2022.02.02

    Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności dostępne w 2022 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przedstawią przedstawiciele Punktu Informacyjnego FE w Lublinie.

     

    Szkolenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa prawie dwie godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas szkolenia Przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie opowiedzą o dofinansowaniu dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. O dotacje na rozpoczęcie działalności ubiegać się mogą również osoby, które chcą wrócić na rynek pracy. Przyszli przedsiębiorcy korzystać mogą ze środków  dostępnych w:

    • Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER);
    • Funduszu Pracy.

     

    Oprócz wsparcia w formie dotacji zainteresowani prowadzeniem własnej firmy korzystać mogą także z pożyczek preferencyjnych. O tym, jak wysoki kredyt i na jakich warunkach mogą otrzymać, poinformują przedstawiciele:

    • Lubelskiej Agencji Rozwoju;
    • Biłgorajskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

     

    Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – program spotkania

    12.00-12.05 Powitanie uczestników

    12.05-13.30  Przedstawienie oferty wsparcia finansowego z FE:

    • Przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;
    • Środki na założenie firmy z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Funduszu Pracy;
    • Możliwości wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego;
    • Przedstawienie oferty pożyczek z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej – Lubelska Fundacja Rozwoju oraz Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego.

     

    13.30-13.40 Sesja pytań i odpowiedzi

    Rejestracja uczestników odbywa się tutaj.

    Link do webinarium organizator prześle w dniu wydarzenia. Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki (Zamiast tego dołącz w przeglądarce).  Po otwarciu przeglądarki, uczestnik musi wpisać swoje imię i nazwisko, a następnie kliknąć przycisk „Dołącz”

    Czytaj także: Bezpieczeństwo w biznesie

  • 10

    Bezpieczeństwo w biznesie

    09:00 -16:00
    2022.02.10

    Bezpieczeństwo w biznesie będzie tematem konferencji on-line, którą współorganizuje Portal BHP.  Zaproszeni prelegenci poruszą m.in. zagadnienia związane z pandemią COVID-19 i stosowaniem nowoczesnych technologii w firmie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

    Ochrona własnego życia i zdrowia to najbardziej podstawowa potrzeba każdego człowieka. Podczas wykonywania obowiązków służbowych jej zaspokojenie to obowiązek pracodawcy. Ale jak to zrobić w dobie szalejącej pandemii, ekspresowej cyfryzacji i postępu technologicznego? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz, uczestnicząc w Ogólnopolskiej Konferencji BHP w biznesie. Prelegenci omówią takie zagadnienia, jak: pracy w obliczu zagrożenia SARS-COV-2, wypadki przy pracy zdalnej, ergonomia, nowoczesne techniki w kształtowaniu bezpieczeństwa w firmie.

    Program konferencji

    9:00 – 9:10 Przywitanie uczestników

    09:10-10:10 Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy zdalnej

    10:25-11:25 BHP w biurze – najważniejsze zasady

    11:40-12:40 System BHP w firmie

    13:10-14:10 Służby BHP w obliczu zmian na rynku pracy

    14:25-15:25 Aktualizacja oceny ryzyka zawodowego o COVID-19 a IV fala epidemii koronawirusa.

     

    Bezpieczeństwo w biznesie – dla kogo konferencja?

    Bezpieczeństwo w biznesie to temat, który żywo interesuje wiele osób zarówno ze względów zawodowych, jak i dla własnej ochrony życia i zdrowia. Dlatego do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają:

    • pracodawców i pracowników;
    • inspektorów i pracowników służby BHP;
    • przedstawicieli instytucji i ośrodków zajmujących się bezpieczeństwem i ergonomią;
    • osoby odpowiedzialne za BHP w firmach i zakładach;
    • przedstawicieli władz lokalnych;
    • producentów i sprzedawców sprzętu związanego z BHP;
    • przedstawicieli firm;
    • osoby zainteresowane problematyką BHP i ergonomią.

     

    Więcej informacji i zapisy: tutaj

     

    Czytaj także:
    BHP: Bezpieczeństwo to styl
    Kontrole PIP w firmach budowlanych w 2022 r.

  • 11

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV - webinar

    10:00 -12:00
    2022.02.11

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV dla firmy w ramach Działania 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki? Na to i podobne pytania odpowiedzą przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Szkolenie odbędzie się w formie on-line. Liczba miejsc ograniczona!

    28 lutego 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w firmie. Pieniądze pochodzą z dodatkowych funduszy europejskich, które województwo lubelskiego otrzymało w ramach REACT-EU. To unijna inicjatywa, która służy finansowaniu działań ograniczających negatywne skutki pandemii SARS-CoV2. Ochraniać gospodarkę poszczególnych państw ma między innymi rozwój energetyki indywidualnej na poziomie konsumenta. Działanie 1.5 Wspieranie przedsiębiorstw w zakresie energetyki w województwie lubelskim realizować będzie Lubelska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (LAWP). Nabór wniosków odbędzie się w trzech rundach:

    • I – Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy do 0,5 MW;
    • II – Głęboka termomodernizacja w firmie
    • III – Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy powyżej 0,5 MW

     

    Ponieważ czasu na wykorzystanie przyznanych województwu środków jest mało, LAWP organizuje szkolenie on-line, podczas którego zainteresowane dotacją firmy dowiedzą się:

    • jakie wymogi musi spełnić firma, aby starać się o dotacje na inwestycje w OZE;
    • złożenia jakich dokumentów wymaga LAWP w rundzie I, a jakie w rundzie III;
    • które wydatki mogą zostać sfinansowane w ramach rundy I i III;
    • jakie będą kryteria wyboru projektów dla rund I i III.

     


    UWAGA!

    Osoby zainteresowane wsparciem, już teraz mogą przesyłać do LAWP swoje pytania. Odpowiedzi otrzymają podczas szkolenia.


    Jak aplikować o dofinansowanie – kto może uczestniczyć w  spotkaniu?

    Na wirtualne spotkanie 11.02.22 mogą zapisywać się mikro, małe i średnie firmy oraz spółki prawa handlowego z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Webinar przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wsparciem finansowym dla montażu instalacji fotowoltaicznej w firmie.


    UWAGA!

    LAWP organizuje dwa szkolenia poświęcone Rundzie I i III. W każdym spotkaniu może wziąć udział tylko 100 osób. Pierwsze odbędzie się 11 lutego br., drugie zaś 16 lutego br. Rejestracja na pierwsze spotkanie trwa tylko do 9 lutego 2022 r. Rejestracja na drugie – do 14 lutego. Już teraz można zadawać pytania za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Kilka dni po szkoleniu LAWP udostępni nagranie z przeprowadzonego webinaru.


    Zaproszenie z linkiem uczestnicy otrzymają 10 lutego. Do spotkania będą mogli dołączyć na dwa sposoby:

    • kliknięciem w „przydatne wskazówki: sprawdź połączenie” (opcja zalecana, możliwość przeprowadzenia testu połączenia oraz audio, mikrofonu i kamery);
    • poprzez kliknięcie w wygenerowany link (w miejscu „gdzie:…”, zalecane przeglądarki: Firefox, Opera, Chrome).

     

    Czytaj także: Dofinansowanie OZE w firmach w 2022 r.

     

  • 16

    Jak aplikować o dofinansowanie na PV? Szkolenie LAWP

    10:00 -12:00
    2022.02.16