< 2021 >
Wrzesień
NdPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567
 • 09:00 -10:00
  2021.09.07
  ewidencja-odpadow-w-bdo

  Ewidencja odpadów w BDO będzie tematem bezpłatnego szkolenia online, które systematycznie organizuje Instytut Ochrony Środowiska. Uczestnicy zapoznają się z wypełnianiem formularzy wybranych sekcji.

  Ewidencja odpadów w BDO – wymagania techniczne dla uczestników

  Aby uczestniczyć w szkoleniu, należy korzystać z przeglądarki innej niż Internet Explorer. Może to być na przykład Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari – najlepiej w najnowszej wersji.

  Łącze internetowe powinno mieć prędkość minimum 512 kbps. Jeżeli łącze jest wolniejsze, może dojść do zakłóceń obrazu bądź dźwięku.

  Rejestracja

  Odbywa się najwcześniej na 2 dni przed terminem szkolenia link znajduje się tutaj

  Maksymalna liczba użytkowników, którzy mogą brać udział w szkoleniu BDO jednocześnie to 1000 osób. Ze względu na tę ograniczoną liczbę miejsc, o dostępie do szkolenia decyduje kolejność wejść na spotkanie o godzinie jego rozpoczęcia.

  Program szkolenia Ewidencja odpadów w BDO

  1. Nawigacja po systemie BDO;
  2. Prezentacja wybranych sekcji Modułu Ewidencji Odpadów.
891011
121314
 • Cały dzień
  2021.09.14
  ukladanie-lupka-dachowego

  Układanie łupka dachowego naturalnego to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie stawia się dekarzom. Aby je wykonać, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, dlatego Akademia Dekarstwa Łupkowego systematycznie organizuje specjalne szkolenia. Najbliższe odbędzie się 14 września 2021 roku.

  Szkolenie, które odbędzie się 14 września, jest szkoleniem jednodniowym. W zamyśle organizatorów jest to kurs podstawowy. Szkolenie przeznaczone jest dla dekarzy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z takim zadaniem, jak układanie łupka dachowego naturalnego. W ramach szkolenia odbędą się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

  W części teoretycznej odbędą się wykłady poświęcone:

  • sposobom pozyskiwania i obróbki łupka dachowego,
  • kryteriom jakościowym łupka naturalnego,
  • rodzajom, kształtom i kolorom łupka wykorzystywanego jako pokrycie dachowe i fasadowe,
  • sposobom układania łupka naturalnego na dachach i fasadach.
  Część praktyczna polega na ćwiczeniach na makietach. Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe zasady obróbki łupka i będą wprawiać się w jego układaniu (jedno lub dwa krycia dachowe lub elewacyjne).
  Koszt szkolenia podstawowego UKŁADANIE ŁUPKA NATURALNEGO to 350,00 zł brutto za osobę.
  Więcej informacji TUTAJ
 • 10:00 -17:00
  2021.09.14-2021.09.16
  greenpower-targi-oze

  GREENPOWER – targi OZE, które organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, to doskonała okazja do spotkań ze specjalistami branży, zapoznania się z nowymi trendami i wymiany doświadczeń.

  GREENPOWER – targi OZE, to wydarzenie, na którym przedstawiane są nowoczesne produkty oraz usługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw. Na uwagę zasługuje także prezentacja infrastruktury ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

  Ze wszystkich sektorów OZE najbardziej dynamicznie rozwija się branża fotowoltaiczna. Spadek cen paneli fotowoltaicznych, który nastąpił w ubiegłej dekadzie, sprawił, że fotowoltaika jest dzisiaj jedną z najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej. Na GREENPOWER będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania fotowoltaiczne, dla domu, biznesu i np. gospodarstw rolniczych. Systemy montażowe, moduły fotowoltaiczne, falowniki, optymalizatory, magazyny energii, inwertery, konwertery to niektóre z nich. Przedstawiciele branży pomogą także w doborze i analizie opłacalności systemów PV.

  Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, gospodarstw rolnych, a także zarządców budynków użyteczności publicznej.

  Bezpłatne zaproszenia na GREENPOWER dostępne są na stronie internetowej www.greenpower.mtp.pl.

  Czytaj także: Targi ENERGETICS 2022

1516
 • 09:00 -10:00
  2021.09.16
  sprawozdawczosc-w-bdo

  Sprawozdawczość w BDO to obowiązek, który firmy wypełnić muszą raz do roku, ale nastręcza im to wielu kłopotów. Jak szybko i sprawnie wytwórcy odpadów mogą złożyć swoje sprawozdanie to temat szkolenia organizowanego cyklicznie przez IOS.

  Jak wszystkie szkolenia online, które systematycznie organizuje Instytut Ochrony Środowiska, Sprawozdawczość w BDO dla wytwórców odpadów, jest bezpłatne, ale trzeba być bardzo punktualnym, żeby się na nie dostać. Maksymalna liczba użytkowników na każdym takim szkoleniu z BDO to 1000 osób. Ze względu na tę ograniczoną liczbę miejsc, o dostępie do szkolenia decyduje kolejność wejść na spotkanie o godzinie jego rozpoczęcia.

  Sprawozdawczość w BDO – wymagania techniczne dla uczestników

  Aby uczestniczyć w szkoleniu, należy korzystać z przeglądarki innej niż Internet Explorer. Może to być na przykład Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari – najlepiej w najnowszej wersji.

  Łącze internetowe powinno mieć prędkość minimum 512 kbps. Jeżeli łącze jest wolniejsze, może dojść do zakłóceń obrazu bądź dźwięku.

  Rejestracja

  Odbywa się najwcześniej na 2 dni przed terminem szkolenia link znajduje się tutaj

  Program szkolenia Sprawozdawczość w BDO

  Na szkoleniu omawiane będzie wypełnianie formularzy z Działu I, XI, XII i XIII.

1718
 • Cały dzień
  2021.09.18
  zmiany-w-zus-od-18

  Zmiany w ZUS, które wchodzą w życie od 19 września 2021 roku, to znaczna część znowelizowanych przepisów o ubezpieczeniach społecznych. Pozostałe zaczną obowiązywać w późniejszym terminie.

  Od dziś (19 września 2021 roku) obowiązują przepisy dotyczące:

  • obowiązkowego ubezpieczenia w ZUS wspólników jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółek komandytowych oraz jawnych. Obowiązek ten powstaje odpowiednio w dniu wpisania wspólnika do KRS albo nabycia udziałów w spółce;
  • dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Od teraz dobrowolnie ubezpieczyć mogą się osoby współpracujące z przedsiębiorcą, który jest osobą fizyczną i podejmuje działalność po raz pierwszy albo wznawia ją po okresie zawieszenia lub zakończenia. Okres ten nie może trwać jednak dłużej niż 60 miesięcy. A przedsiębiorca nie może świadczyć pracy na rzecz swojego byłego pracodawcy;
  • konieczności zwrotu zasiłku chorobowego, jeżeli osoba ubezpieczona podjęła w tym czasie pracę zarobkową;
  • ustalania prawa do świadczenia chorobowego i wypadkowego;
  • składki wypadkowej – między innymi ustalania przeważającej działalności lub zdarzenia uznawanych za wypadek przy pracy;
  • zasad naliczania oraz przyznawania rent socjalnych, a także emerytur;
  • definicji rachunku bankowego. Od 18 września może to być:
  1. rachunek prowadzony dla jednego lub większej liczby użytkowników służący do wykonywania transakcji płatniczych, także rachunek bankowy oraz rachunek członka spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, jeżeli rachunki te służą do wykonywania transakcji płatniczych;
  2. zindywidualizowane urządzenie lub uzgodniony przez użytkownika i dostawcę zbiór procedur, wykorzystywane przez użytkownika do złożenia zlecenia płatniczego.

  Podstawa prawna: Ustawa z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

  Czytaj także:
  Wrześniowe zmiany w ubezpieczeniach społecznych
  Mały ZUS plus – zasady, warunki, zgłoszenia

192021
 • 15:00
  2021.09.21-2021.09.24
  archicade-25

  Archicade 25 to ulepszona wersja programu do projektowania, który zna już wielu projektantów. Teraz, gdy proces cyfryzacji procesu budowlanego zaczyna przyspieszać, najważniejsza staje się współpraca projektantów o różnych specjalnościach. Bardzo często pracujących na różnych programach.

  W trakcie czterodniowego wydarzenia szkoleniowego:

  • zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat zastosowania nowych funkcji Archicad 25;
  • dowiesz się, jak użytkownicy Archicad 25 mogą współpracować z inżynierami pracującymi w innym oprogramowaniu;
  • dowiesz się, jakie nowe usługi przygotowaliśmy dla naszych klientów;
  • uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania w trakcie sesji Q&A.

  Część techniczna będzie:

  • prowadzona przez naszych ekspertów – praktyków, certyfikowanych BIM Menedżerów;
  • współprowadzona przez zaproszonych ekspertów – inżynierów konstruktorów i projektantów instalacji.

  Dzień 1: Współpraca z projektantami konstrukcji

  21 września 2021, godz. 15:00

  Omówimy nowości związane z obsługą modelu analitycznego konstrukcji w Archicad 25. Pokażemy także, w jaki sposób może to ułatwić komunikację pomiędzy architektami projektującymi w Archicad 25 i konstruktorami dokonującymi analiz konstrukcji w oprogramowaniu 3D.

  W prezentacji pokażemy między innymi jak:

  • definiować komponenty, zwolnienia, podpory i obciążenia konstrukcyjne w programie Archicad 25;
  • wykorzystać reguły do automatycznego tworzenia modelu analitycznego o ciągłych połączeniach;
  • zaimportować stworzony w Archicadzie model analityczny konstrukcji do programu Autodesk Robot;
  • Archicad 25, dzięki obsłudze formatu SAF, współpracuje dwukierunkowo z oprogramowaniem Scia Engineer.

  Dzień 2: Współpraca z projektantami instalacji

  22 września 2021, godz. 15:00

  Zaprezentujemy (w formie warsztatu) dobre praktyki współpracy pomiędzy architektami pracującymi w środowisku Archicada i projektantami instalacji używającymi programu Revit.

  Zajmiemy się następującymi zagadnieniami:

  • uzgadnianie układu współrzędnych i wykorzystywanie nowego Punktu geodezyjnego;
  • wymiana plików RVT – importowanie, eksportowanie i stosowanie hotlinków;
  • wykrywanie kolizji pomiędzy modelami Archicada i Revita;
  • wymiana informacji na temat przebić przy użyciu narzędzia Otwór;
  • wymiana modeli i komunikacja z poziomu Archicada i Revita za pośrednictwem platformy Bimsync

   

  Dzień 3: Projektowanie i wizualizacja

  23 września 2021, godz. 15:00

  Przedstawimy nowości w Archicadzie 25, które związane są z ergonomią pracy, modelowaniem, wizualizacją i szeroko rozumianym projektowaniem.

  Będziemy mówić o:

  • nowych ustawieniach przekrojów i elewacji, które pozwalają na wyświetlanie tekstur powierzchni;
  • zaawansowanych opcjach cieniowania;
  • wypełnieniach definiowanych przez tekstury;
  • nowych obiektach bibliotecznych dla wnętrz oraz nowych otworach o wielobocznej geometrii.

   

  Dzień 4: Nowe usługi Graphisoft i Multibim

  24 września 2021, godz. 15:00

  W ostatnim dniu zaprezentujemy nowe produkty i usługi oferowane przez Multibim i GRAPHISOFT.

  W tym dniu między innymi:

  • pokażemy krok po kroku, jak wykorzystać dodatek Multibim SUN;
  • zaprezentujemy udoskonalony wzorzec projektu;
  • omówimy, na czym polega nowy program abonamentowy GRAPHISOFT Forward i jakie niesie korzyści;
  • przedstawimy nowy Panel Klienta Multibim dający dostęp do wartościowych zasobów.

  Rejestracja odbywa się tutaj

   

2223
 • 09:00 -17:00
  2021.09.23
  kongres-zielonej-energii

  Kongres Zielonej Energii to wydarzenie nie tylko dla specjalistów. Wziąć udział w nim może każdy, kogo interesują problemy związane z transformacją energetyczną i ekologią. Kongres ma stanowić bowiem element budowania świadomości tak obywateli, jak i podmiotów gospodarczych na temat dostępnych technologii OZE.

   

  Kongres Zielonej Energii – program

  Program Kongresu podzielony został na dwie zasadnicze sekcje. Pierwsza to wykłady wspólne, które trwać  będą od godziny 9:00 do 10:30. Druga sekcja zaś to dyskusje tematyczne. Organizatorzy podzieli ją na trzy panele: Przemysł, Energetyka, Społeczeństwo. Wykłady i dyskusje będą wówczas odbywały się jednocześnie na trzech scenach. Do uczestnika należy wybór prelekcji.

  WYKŁADY WSPÓLNE

  9:00 – 9:30
  Europejski Zielony Ład – perspektywa europejska – prof. Zdzisław Krasnodębski, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wiceprzewodniczący Komisji ITRE

  9:30 – 10:00

  Przyszłość Unii Europejskiej do 2050, czyli jak Zielony Ład wpłynie na Europę – Senator RP Bogdan Klich, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej w Senacie RP

  10:00 – 10:30

  Trzy filary polityki energetycznej Polski do 2040 roku – perspektywa polska – Magdalena Maj, Polski Instytut Ekonomiczny

   

   

  PRZEMYSŁ
  Prelekcje dotyczące neutralności klimatycznej, oszczędności ukrytych w przedsiębiorstwach, zielonego potencjału oraz nowych odnawialnych źródeł energii.

  11:30 – 12:00 Software jako kluczowy czynnik sukcesu w zarządzaniu rozproszonymi źródłami energii – Jakub Hyla, CODIBLY

  12:00 – 12:30 Zastosowanie koncepcji zielonego controllingu w przedsiębiorstwie energetycznym – Tomasz Dębicki, ENERGETYKA

  12:30 – 13:00 Ofensywa Offshore – Grzegorz Strzelczyk, Lotos Petrobaltic

  14:00 – 14:30 Jak zmiany w polskiej energetyce wpłyną na sprzedaż energii? – Dr Jarosław Bogacz, POLENERGIA

  14:30 – 15:00 Transformacja energetyczna – rola i znaczenie giełd w Europie – Grzegorz Żarski, Towarowa Giełda Energii

  15:00 – 15:30 Drugie życie terenów poprzemysłowych, czyli inwestycje w farmy fotowoltaiczne – Robert Rutowicz, Polkomtel

  16:00 – 16:30 Rozwój odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021 – Marek Zawiska, Urząd Regulacji Energetyki

  16:30 – 17:00 Local content oraz formy współpracy małych i średnich firm z inwestorami i interesariuszami morskiej energetyki wiatrowej – panel dyskusyjny

  ENERGETYKA
  Sposoby transformacji polskiego przemysłu na niskoemisyjny, wpływ zmian w energetyce na gospodarkę, digitalizacja procesów energetycznych.

  11:30 – 12:00 Zrównoważona produkcja i konsumpcja – dr hab. inż. Ewa Adamiec, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

  12:00 – 12:30 Zrównoważone budownictwo przemysłowe – zastosowanie procesów skojarzonego wytworzenia i magazynowania energii w zakładach przemysłowych – Jacek Hałas, Riktning Group

  12:30 – 13:00 Elektroinkarnacja – stacje ładowania pojazdów elektrycznych w ofercie najstarszego polskiego producenta elektroniki przemysłowej – Bartosz Panek, ELZAB

  14:00 – 14:30 Wodorowe rewolucje – potencjał, korzyści i wyzwania – Dariusz Pachniewski, Hydrogen Poland

  14:30 – 15:00 Odzysk deszczówki w przemyśle – Wojciech Falkowski, Ecol – Group

  15:00 – 15:30 Alternatywne źródła energii dla przemysłu – Andrzej Sikora, Polski Instytut Energetyczny

  15:30 – 16:00 Ekologiczna transformacja ciepłownictwa – Bartosz Krysta, Veolia

  SPOŁECZEŃSTWO
  Jakie zmiany czekają polskie społeczeństwo, jakie oczekiwania mają różne pokolenia oraz jak dostawcy usług i produktów będą je spełniać w ekologiczny sposób.

  11:30 – 12:00 Zmiana #DlaPlanety – oczekiwania społeczne w kwestiach środowiskowych – Bartłomiej Kozek, Centrum UNEP/GRID Warszawa

  12:00 – 12:30 Budowanie świadomości o kryzysie klimatycznym – od pierwszego raportu o klimacie do Porozumienia Paryskiego –  Marcin Kowalczyk, WWF Polska

  12:30 – 13:00 Zielone światło dla wszystkich – budowanie ekoświadomości konsumenta i budowanie ekowizerunku firm – Michał Pawlik, Agencja MOOQ

  14:00 – 14:30 Największy łapacz smogu w Europie – proekologiczne rozwiązania. Case studies branży handlowej – Zbigniew Bagiński, Implant Warsaw

  14:30 – 15:00 Idea Green City – jak ograniczać emisję CO2 w centrach miast? –Piotr Hołubowicz, SEEDiA

  15:00 – 15:30 Dyrektywa plastikowa, czyli koniec dań na wynos w plastiku – wpływ na branże gastro/packaging oraz alternatywne rozwiązania – Dr. hab. inż. Ewelina Jamróz, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

  16:00 – 16:30 Ekologia jako ważny element w transformacji biznesowej klubu piłkarskiego na przykładzie Warty Poznań – Bartosz Wolny, Jarosław Żubka, Warta Poznań

  Kongres w formule hybrydowej

  Ze względu na sytuację z pandemią COVID-19, Green Energy Congress realizowany będzie w formule hybrydowej. Oznacza to możliwość uczestnictwa w wydarzeniu online oraz offline dla ograniczonej liczby osób, by zachować zasady reżimu sanitarnego.

  Rejestracja na Kongres Zielonej Energii w wersji on-line i zakup biletów na wydarzenie w wersji na żywo odbywają się tutaj.

   

   

   

2425
 • 10:00 -15:00
  2021.09.25
  dzien-otwarty-inzyniera-budownictwa

  Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – to ogólnopolska akcja Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która została zaplanowana na 25 września 2021. W tym dniu w całym kraju inżynierowie budownictwa będą bezpłatnie udzielać porad inwestorom, właścicielom i użytkownikom obiektów budowlanych.

  Głównym celem akcji Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu jest pomoc indywidualnym inwestorom: właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań. Na spotkania mogą również przyjść właściciele lub zarządcy nieruchomości, które wymagają modernizacji, przebudowy lub generalnego remontu. W ramach akcji PIIB każdy będzie mógł zgłosić się do wybranego punktu konsultacyjnego w swojej okolicy. W godzinach od 10-15 będą tam pracować wielobranżowe zespoły udzielające bezpłatnie konsultacji w sprawach związanych m.in. z zakupem działki, procedurami związanymi z budową domu, wyborem kierownika budowy, doborem materiałów i technologii, jakie będą stosowane podczas budowy domu.

  Przygotowaliśmy to wydarzenie z troski o inwestorów, zwłaszcza tych indywidualnych. Kiedy mówi się nieustannie o ułatwieniach proceduralnych i próbuje zastępować rzetelną dokumentację projektową marketingową wizualizacją obiektu, tym ważniejsza jest troska o bezpieczeństwo i koszty eksploatacji budynków. Wiele tzw. ułatwień to tylko przyzwolenie na odroczoną płatność. Życie budynku zaczyna się od pomysłu na niego, ale kończy po dziesiątkach lat. Dlatego, aby usatysfakcjonować pokolenia, o techniczne szczegóły należy zadbać już teraz – podkreśla prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

  Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  Oprac. Redakcja

  Adresy punktów konsultacyjnych znajdują się na stronie: www.piib.org.pl/dzieninzyniera

  Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

2627282930  

Artykuły

< 2021 >
Wrzesień
NdPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567
 • 09:00 -10:00
  2021.09.07
  ewidencja-odpadow-w-bdo

  Ewidencja odpadów w BDO będzie tematem bezpłatnego szkolenia online, które systematycznie organizuje Instytut Ochrony Środowiska. Uczestnicy zapoznają się z wypełnianiem formularzy wybranych sekcji.

  Ewidencja odpadów w BDO – wymagania techniczne dla uczestników

  Aby uczestniczyć w szkoleniu, należy korzystać z przeglądarki innej niż Internet Explorer. Może to być na przykład Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari – najlepiej w najnowszej wersji.

  Łącze internetowe powinno mieć prędkość minimum 512 kbps. Jeżeli łącze jest wolniejsze, może dojść do zakłóceń obrazu bądź dźwięku.

  Rejestracja

  Odbywa się najwcześniej na 2 dni przed terminem szkolenia link znajduje się tutaj

  Maksymalna liczba użytkowników, którzy mogą brać udział w szkoleniu BDO jednocześnie to 1000 osób. Ze względu na tę ograniczoną liczbę miejsc, o dostępie do szkolenia decyduje kolejność wejść na spotkanie o godzinie jego rozpoczęcia.

  Program szkolenia Ewidencja odpadów w BDO

  1. Nawigacja po systemie BDO;
  2. Prezentacja wybranych sekcji Modułu Ewidencji Odpadów.
891011
121314
 • Cały dzień
  2021.09.14
  ukladanie-lupka-dachowego

  Układanie łupka dachowego naturalnego to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie stawia się dekarzom. Aby je wykonać, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, dlatego Akademia Dekarstwa Łupkowego systematycznie organizuje specjalne szkolenia. Najbliższe odbędzie się 14 września 2021 roku.

  Szkolenie, które odbędzie się 14 września, jest szkoleniem jednodniowym. W zamyśle organizatorów jest to kurs podstawowy. Szkolenie przeznaczone jest dla dekarzy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z takim zadaniem, jak układanie łupka dachowego naturalnego. W ramach szkolenia odbędą się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

  W części teoretycznej odbędą się wykłady poświęcone:

  • sposobom pozyskiwania i obróbki łupka dachowego,
  • kryteriom jakościowym łupka naturalnego,
  • rodzajom, kształtom i kolorom łupka wykorzystywanego jako pokrycie dachowe i fasadowe,
  • sposobom układania łupka naturalnego na dachach i fasadach.
  Część praktyczna polega na ćwiczeniach na makietach. Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe zasady obróbki łupka i będą wprawiać się w jego układaniu (jedno lub dwa krycia dachowe lub elewacyjne).
  Koszt szkolenia podstawowego UKŁADANIE ŁUPKA NATURALNEGO to 350,00 zł brutto za osobę.
  Więcej informacji TUTAJ
 • 10:00 -17:00
  2021.09.14-2021.09.16
  greenpower-targi-oze

  GREENPOWER – targi OZE, które organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, to doskonała okazja do spotkań ze specjalistami branży, zapoznania się z nowymi trendami i wymiany doświadczeń.

  GREENPOWER – targi OZE, to wydarzenie, na którym przedstawiane są nowoczesne produkty oraz usługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw. Na uwagę zasługuje także prezentacja infrastruktury ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

  Ze wszystkich sektorów OZE najbardziej dynamicznie rozwija się branża fotowoltaiczna. Spadek cen paneli fotowoltaicznych, który nastąpił w ubiegłej dekadzie, sprawił, że fotowoltaika jest dzisiaj jedną z najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej. Na GREENPOWER będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania fotowoltaiczne, dla domu, biznesu i np. gospodarstw rolniczych. Systemy montażowe, moduły fotowoltaiczne, falowniki, optymalizatory, magazyny energii, inwertery, konwertery to niektóre z nich. Przedstawiciele branży pomogą także w doborze i analizie opłacalności systemów PV.

  Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, gospodarstw rolnych, a także zarządców budynków użyteczności publicznej.

  Bezpłatne zaproszenia na GREENPOWER dostępne są na stronie internetowej www.greenpower.mtp.pl.

  Czytaj także: Targi ENERGETICS 2022

1516
 • 09:00 -10:00
  2021.09.16
  sprawozdawczosc-w-bdo

  Sprawozdawczość w BDO to obowiązek, który firmy wypełnić muszą raz do roku, ale nastręcza im to wielu kłopotów. Jak szybko i sprawnie wytwórcy odpadów mogą złożyć swoje sprawozdanie to temat szkolenia organizowanego cyklicznie przez IOS.

  Jak wszystkie szkolenia online, które systematycznie organizuje Instytut Ochrony Środowiska, Sprawozdawczość w BDO dla wytwórców odpadów, jest bezpłatne, ale trzeba być bardzo punktualnym, żeby się na nie dostać. Maksymalna liczba użytkowników na każdym takim szkoleniu z BDO to 1000 osób. Ze względu na tę ograniczoną liczbę miejsc, o dostępie do szkolenia decyduje kolejność wejść na spotkanie o godzinie jego rozpoczęcia.

  Sprawozdawczość w BDO – wymagania techniczne dla uczestników

  Aby uczestniczyć w szkoleniu, należy korzystać z przeglądarki innej niż Internet Explorer. Może to być na przykład Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari – najlepiej w najnowszej wersji.

  Łącze internetowe powinno mieć prędkość minimum 512 kbps. Jeżeli łącze jest wolniejsze, może dojść do zakłóceń obrazu bądź dźwięku.

  Rejestracja

  Odbywa się najwcześniej na 2 dni przed terminem szkolenia link znajduje się tutaj

  Program szkolenia Sprawozdawczość w BDO

  Na szkoleniu omawiane będzie wypełnianie formularzy z Działu I, XI, XII i XIII.

1718
 • Cały dzień
  2021.09.18
  zmiany-w-zus-od-18

  Zmiany w ZUS, które wchodzą w życie od 19 września 2021 roku, to znaczna część znowelizowanych przepisów o ubezpieczeniach społecznych. Pozostałe zaczną obowiązywać w późniejszym terminie.

  Od dziś (19 września 2021 roku) obowiązują przepisy dotyczące:

  • obowiązkowego ubezpieczenia w ZUS wspólników jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółek komandytowych oraz jawnych. Obowiązek ten powstaje odpowiednio w dniu wpisania wspólnika do KRS albo nabycia udziałów w spółce;
  • dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Od teraz dobrowolnie ubezpieczyć mogą się osoby współpracujące z przedsiębiorcą, który jest osobą fizyczną i podejmuje działalność po raz pierwszy albo wznawia ją po okresie zawieszenia lub zakończenia. Okres ten nie może trwać jednak dłużej niż 60 miesięcy. A przedsiębiorca nie może świadczyć pracy na rzecz swojego byłego pracodawcy;
  • konieczności zwrotu zasiłku chorobowego, jeżeli osoba ubezpieczona podjęła w tym czasie pracę zarobkową;
  • ustalania prawa do świadczenia chorobowego i wypadkowego;
  • składki wypadkowej – między innymi ustalania przeważającej działalności lub zdarzenia uznawanych za wypadek przy pracy;
  • zasad naliczania oraz przyznawania rent socjalnych, a także emerytur;
  • definicji rachunku bankowego. Od 18 września może to być:
  1. rachunek prowadzony dla jednego lub większej liczby użytkowników służący do wykonywania transakcji płatniczych, także rachunek bankowy oraz rachunek członka spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, jeżeli rachunki te służą do wykonywania transakcji płatniczych;
  2. zindywidualizowane urządzenie lub uzgodniony przez użytkownika i dostawcę zbiór procedur, wykorzystywane przez użytkownika do złożenia zlecenia płatniczego.

  Podstawa prawna: Ustawa z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

  Czytaj także:
  Wrześniowe zmiany w ubezpieczeniach społecznych
  Mały ZUS plus – zasady, warunki, zgłoszenia

192021
 • 15:00
  2021.09.21-2021.09.24
  archicade-25

  Archicade 25 to ulepszona wersja programu do projektowania, który zna już wielu projektantów. Teraz, gdy proces cyfryzacji procesu budowlanego zaczyna przyspieszać, najważniejsza staje się współpraca projektantów o różnych specjalnościach. Bardzo często pracujących na różnych programach.

  W trakcie czterodniowego wydarzenia szkoleniowego:

  • zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat zastosowania nowych funkcji Archicad 25;
  • dowiesz się, jak użytkownicy Archicad 25 mogą współpracować z inżynierami pracującymi w innym oprogramowaniu;
  • dowiesz się, jakie nowe usługi przygotowaliśmy dla naszych klientów;
  • uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania w trakcie sesji Q&A.

  Część techniczna będzie:

  • prowadzona przez naszych ekspertów – praktyków, certyfikowanych BIM Menedżerów;
  • współprowadzona przez zaproszonych ekspertów – inżynierów konstruktorów i projektantów instalacji.

  Dzień 1: Współpraca z projektantami konstrukcji

  21 września 2021, godz. 15:00

  Omówimy nowości związane z obsługą modelu analitycznego konstrukcji w Archicad 25. Pokażemy także, w jaki sposób może to ułatwić komunikację pomiędzy architektami projektującymi w Archicad 25 i konstruktorami dokonującymi analiz konstrukcji w oprogramowaniu 3D.

  W prezentacji pokażemy między innymi jak:

  • definiować komponenty, zwolnienia, podpory i obciążenia konstrukcyjne w programie Archicad 25;
  • wykorzystać reguły do automatycznego tworzenia modelu analitycznego o ciągłych połączeniach;
  • zaimportować stworzony w Archicadzie model analityczny konstrukcji do programu Autodesk Robot;
  • Archicad 25, dzięki obsłudze formatu SAF, współpracuje dwukierunkowo z oprogramowaniem Scia Engineer.

  Dzień 2: Współpraca z projektantami instalacji

  22 września 2021, godz. 15:00

  Zaprezentujemy (w formie warsztatu) dobre praktyki współpracy pomiędzy architektami pracującymi w środowisku Archicada i projektantami instalacji używającymi programu Revit.

  Zajmiemy się następującymi zagadnieniami:

  • uzgadnianie układu współrzędnych i wykorzystywanie nowego Punktu geodezyjnego;
  • wymiana plików RVT – importowanie, eksportowanie i stosowanie hotlinków;
  • wykrywanie kolizji pomiędzy modelami Archicada i Revita;
  • wymiana informacji na temat przebić przy użyciu narzędzia Otwór;
  • wymiana modeli i komunikacja z poziomu Archicada i Revita za pośrednictwem platformy Bimsync

   

  Dzień 3: Projektowanie i wizualizacja

  23 września 2021, godz. 15:00

  Przedstawimy nowości w Archicadzie 25, które związane są z ergonomią pracy, modelowaniem, wizualizacją i szeroko rozumianym projektowaniem.

  Będziemy mówić o:

  • nowych ustawieniach przekrojów i elewacji, które pozwalają na wyświetlanie tekstur powierzchni;
  • zaawansowanych opcjach cieniowania;
  • wypełnieniach definiowanych przez tekstury;
  • nowych obiektach bibliotecznych dla wnętrz oraz nowych otworach o wielobocznej geometrii.

   

  Dzień 4: Nowe usługi Graphisoft i Multibim

  24 września 2021, godz. 15:00

  W ostatnim dniu zaprezentujemy nowe produkty i usługi oferowane przez Multibim i GRAPHISOFT.

  W tym dniu między innymi:

  • pokażemy krok po kroku, jak wykorzystać dodatek Multibim SUN;
  • zaprezentujemy udoskonalony wzorzec projektu;
  • omówimy, na czym polega nowy program abonamentowy GRAPHISOFT Forward i jakie niesie korzyści;
  • przedstawimy nowy Panel Klienta Multibim dający dostęp do wartościowych zasobów.

  Rejestracja odbywa się tutaj

   

2223
 • 09:00 -17:00
  2021.09.23
  kongres-zielonej-energii

  Kongres Zielonej Energii to wydarzenie nie tylko dla specjalistów. Wziąć udział w nim może każdy, kogo interesują problemy związane z transformacją energetyczną i ekologią. Kongres ma stanowić bowiem element budowania świadomości tak obywateli, jak i podmiotów gospodarczych na temat dostępnych technologii OZE.

   

  Kongres Zielonej Energii – program

  Program Kongresu podzielony został na dwie zasadnicze sekcje. Pierwsza to wykłady wspólne, które trwać  będą od godziny 9:00 do 10:30. Druga sekcja zaś to dyskusje tematyczne. Organizatorzy podzieli ją na trzy panele: Przemysł, Energetyka, Społeczeństwo. Wykłady i dyskusje będą wówczas odbywały się jednocześnie na trzech scenach. Do uczestnika należy wybór prelekcji.

  WYKŁADY WSPÓLNE

  9:00 – 9:30
  Europejski Zielony Ład – perspektywa europejska – prof. Zdzisław Krasnodębski, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wiceprzewodniczący Komisji ITRE

  9:30 – 10:00

  Przyszłość Unii Europejskiej do 2050, czyli jak Zielony Ład wpłynie na Europę – Senator RP Bogdan Klich, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej w Senacie RP

  10:00 – 10:30

  Trzy filary polityki energetycznej Polski do 2040 roku – perspektywa polska – Magdalena Maj, Polski Instytut Ekonomiczny

   

   

  PRZEMYSŁ
  Prelekcje dotyczące neutralności klimatycznej, oszczędności ukrytych w przedsiębiorstwach, zielonego potencjału oraz nowych odnawialnych źródeł energii.

  11:30 – 12:00 Software jako kluczowy czynnik sukcesu w zarządzaniu rozproszonymi źródłami energii – Jakub Hyla, CODIBLY

  12:00 – 12:30 Zastosowanie koncepcji zielonego controllingu w przedsiębiorstwie energetycznym – Tomasz Dębicki, ENERGETYKA

  12:30 – 13:00 Ofensywa Offshore – Grzegorz Strzelczyk, Lotos Petrobaltic

  14:00 – 14:30 Jak zmiany w polskiej energetyce wpłyną na sprzedaż energii? – Dr Jarosław Bogacz, POLENERGIA

  14:30 – 15:00 Transformacja energetyczna – rola i znaczenie giełd w Europie – Grzegorz Żarski, Towarowa Giełda Energii

  15:00 – 15:30 Drugie życie terenów poprzemysłowych, czyli inwestycje w farmy fotowoltaiczne – Robert Rutowicz, Polkomtel

  16:00 – 16:30 Rozwój odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021 – Marek Zawiska, Urząd Regulacji Energetyki

  16:30 – 17:00 Local content oraz formy współpracy małych i średnich firm z inwestorami i interesariuszami morskiej energetyki wiatrowej – panel dyskusyjny

  ENERGETYKA
  Sposoby transformacji polskiego przemysłu na niskoemisyjny, wpływ zmian w energetyce na gospodarkę, digitalizacja procesów energetycznych.

  11:30 – 12:00 Zrównoważona produkcja i konsumpcja – dr hab. inż. Ewa Adamiec, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

  12:00 – 12:30 Zrównoważone budownictwo przemysłowe – zastosowanie procesów skojarzonego wytworzenia i magazynowania energii w zakładach przemysłowych – Jacek Hałas, Riktning Group

  12:30 – 13:00 Elektroinkarnacja – stacje ładowania pojazdów elektrycznych w ofercie najstarszego polskiego producenta elektroniki przemysłowej – Bartosz Panek, ELZAB

  14:00 – 14:30 Wodorowe rewolucje – potencjał, korzyści i wyzwania – Dariusz Pachniewski, Hydrogen Poland

  14:30 – 15:00 Odzysk deszczówki w przemyśle – Wojciech Falkowski, Ecol – Group

  15:00 – 15:30 Alternatywne źródła energii dla przemysłu – Andrzej Sikora, Polski Instytut Energetyczny

  15:30 – 16:00 Ekologiczna transformacja ciepłownictwa – Bartosz Krysta, Veolia

  SPOŁECZEŃSTWO
  Jakie zmiany czekają polskie społeczeństwo, jakie oczekiwania mają różne pokolenia oraz jak dostawcy usług i produktów będą je spełniać w ekologiczny sposób.

  11:30 – 12:00 Zmiana #DlaPlanety – oczekiwania społeczne w kwestiach środowiskowych – Bartłomiej Kozek, Centrum UNEP/GRID Warszawa

  12:00 – 12:30 Budowanie świadomości o kryzysie klimatycznym – od pierwszego raportu o klimacie do Porozumienia Paryskiego –  Marcin Kowalczyk, WWF Polska

  12:30 – 13:00 Zielone światło dla wszystkich – budowanie ekoświadomości konsumenta i budowanie ekowizerunku firm – Michał Pawlik, Agencja MOOQ

  14:00 – 14:30 Największy łapacz smogu w Europie – proekologiczne rozwiązania. Case studies branży handlowej – Zbigniew Bagiński, Implant Warsaw

  14:30 – 15:00 Idea Green City – jak ograniczać emisję CO2 w centrach miast? –Piotr Hołubowicz, SEEDiA

  15:00 – 15:30 Dyrektywa plastikowa, czyli koniec dań na wynos w plastiku – wpływ na branże gastro/packaging oraz alternatywne rozwiązania – Dr. hab. inż. Ewelina Jamróz, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

  16:00 – 16:30 Ekologia jako ważny element w transformacji biznesowej klubu piłkarskiego na przykładzie Warty Poznań – Bartosz Wolny, Jarosław Żubka, Warta Poznań

  Kongres w formule hybrydowej

  Ze względu na sytuację z pandemią COVID-19, Green Energy Congress realizowany będzie w formule hybrydowej. Oznacza to możliwość uczestnictwa w wydarzeniu online oraz offline dla ograniczonej liczby osób, by zachować zasady reżimu sanitarnego.

  Rejestracja na Kongres Zielonej Energii w wersji on-line i zakup biletów na wydarzenie w wersji na żywo odbywają się tutaj.

   

   

   

2425
 • 10:00 -15:00
  2021.09.25
  dzien-otwarty-inzyniera-budownictwa

  Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – to ogólnopolska akcja Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która została zaplanowana na 25 września 2021. W tym dniu w całym kraju inżynierowie budownictwa będą bezpłatnie udzielać porad inwestorom, właścicielom i użytkownikom obiektów budowlanych.

  Głównym celem akcji Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu jest pomoc indywidualnym inwestorom: właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań. Na spotkania mogą również przyjść właściciele lub zarządcy nieruchomości, które wymagają modernizacji, przebudowy lub generalnego remontu. W ramach akcji PIIB każdy będzie mógł zgłosić się do wybranego punktu konsultacyjnego w swojej okolicy. W godzinach od 10-15 będą tam pracować wielobranżowe zespoły udzielające bezpłatnie konsultacji w sprawach związanych m.in. z zakupem działki, procedurami związanymi z budową domu, wyborem kierownika budowy, doborem materiałów i technologii, jakie będą stosowane podczas budowy domu.

  Przygotowaliśmy to wydarzenie z troski o inwestorów, zwłaszcza tych indywidualnych. Kiedy mówi się nieustannie o ułatwieniach proceduralnych i próbuje zastępować rzetelną dokumentację projektową marketingową wizualizacją obiektu, tym ważniejsza jest troska o bezpieczeństwo i koszty eksploatacji budynków. Wiele tzw. ułatwień to tylko przyzwolenie na odroczoną płatność. Życie budynku zaczyna się od pomysłu na niego, ale kończy po dziesiątkach lat. Dlatego, aby usatysfakcjonować pokolenia, o techniczne szczegóły należy zadbać już teraz – podkreśla prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

  Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  Oprac. Redakcja

  Adresy punktów konsultacyjnych znajdują się na stronie: www.piib.org.pl/dzieninzyniera

  Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

2627282930