< 2021 >
Luty
  • 04

    Kształcenie dekarzy najważniejsze w branży - konferencja PSD

    11:00 -14:00
    2021.02.04

    Kształcenie dekarzy zarówno w szkołach branżowych, jak i w systemie pozaszkolnym będzie głównym tematem konferencji, którą przygotowuje PSD. W programie wydarzenia także dyskusja o wsparciu technologicznym pracy dekarza.

    Konferencja, którą Polskie Stowarzyszenie Dekarzy przygotowuje wraz z MTBiA BUDMA, budzi spore zainteresowanie w środowisku. W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali bowiem dyskusję na temat najważniejszych problemów branży dekarskiej. Za takie bowiem uznali:

    • brak pracowników w firmach dekarskich, zwłaszcza wykwalifikowanych;
    • rozwój zawodowy osób już zatrudnionych w branży;
    • jakość usług dekarskich;
    • wdrożenie nowoczesnych technologii ułatwiających pracę dekarzy.

    Edukacja kluczem do sukcesu

    Brak pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami to w tej chwili najważniejszy problem, z którym boryka się branża. Dlatego głównym celem spotkania jest szeroka wymiana poglądów na temat przyszłości edukacji branżowej. To od jej rozwoju w dużym stopniu zależy możliwość przygotowania nowych kadr dla firm dekarskich. Aby przyciągnąć do szkól branżowych osoby z odpowiednimi predyspozycjami i postawą, PSD już od dawna prowadzi akcje promujące zawód dekarza. W ubiegłym roku rozpoczęło starania o dwustopniowe kształcenie dekarzy w szkołach branżowych, które kończyć się będzie uzyskaniem tytułu technika dekarstwa.

    Podczas spotkania organizatorzy chcą przedyskutować również możliwości kształcenia dekarzy w systemie pozaszkolnym. Kursy dostępne w takich instytucjach jak Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy Izby Rzemieślnicze to jedna z głównych form zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych przez osoby mające zamiar związać się z branżą dekarską. Zainteresowanie nimi jest jednak zdecydowanie za małe w porównaniu do potrzeb branży. W dodatku nierzadko trafiają na nie osoby przypadkowe. Istotna zatem wydaje się ściślejsza współpraca z instytucjami kształcącymi fachowców w systemie pozaszkolnym. Zwiększyłoby to szanse na promowanie prestiżu zawodu dekarza i wzrost standardów kształcenia.

    Szkolić, ale z czym?

    Niemniej ważnym niż kształcenie dekarzy tematem do dyskusji jest brak publikacji merytorycznych, takich jak Wytyczne dekarskie. Z jednej strony ułatwiłyby one edukację młodych pokoleń dekarzy, stanowiąc kompendium wiedzy z zakresu technik i materiałów wykonywania dachu. Z drugiej pozwoliłyby dookreślić standardy pracy dekarza i umożliwiły utrzymanie wysokiej jakości usług świadczonych przez firmy z branży. A to może przyczynić się do pozytywnego postrzegania przedstawicieli zawodu i wzrostu jego prestiżu. W przyszłości z pewnością ułatwiłoby to pozyskiwanie młodych kadr.

    Publikacje przygotowane we współpracy lub przez samych ekspertów z dużym doświadczeniem praktycznym to także źródło fachowej wiedzy dla osób już pracujących w branży. Dzięki nim mogłyby rozwijać swoje kompetencje zawodowe, a także rozszerzać swoją działalność i podnosić standardy wykonywanej pracy.

    Wykorzystać nowe

    Coraz więcej specjalistów posługuje się nowoczesnymi technologiami ułatwiającymi wykonywanie ich pracy. Do ich grona dołączyć powinni także i dekarze. Na rynku już funkcjonują aplikacje dedykowane dla dekarzy, jest ich jednak za mało a rozpowszechnione są w niewielkim stopniu. Stosowanie nowoczesnych narzędzi i urządzeń wykorzystujących technologie cyfrowe może tymczasem w znacznym stopniu ułatwić i przyspieszyć proces powstawania dachu. W obliczu braków kadrowych nabiera to szczególnego znaczenia.

    Program konferencji

    Konferencja Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu odbędzie się online 4 lutego w godzinach 11.00 – 14.00. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

    11.00 – 11.25:– oficjalne rozpoczęcie wydarzenia;
    11.25 – 12.25: – Nowe perspektywy w kształceniu dekarzy;
    12.25 – 13.00 – Technologie wspierające pracę dekarzy;
    13.00 – 14.00 – Wytyczne dekarskie;
    14.00 – zakończenie konferencji.

    Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. W przygotowaniu wydarzenia uczestniczą również Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

    Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają:

    • dekarzy,
    • cieśli,
    • blacharzy,
    • producentów materiałów budowlanych,
    • dystrybutorów materiałów dachowych,
    • deweloperów,
    • inwestorów,
    • przedstawicieli administracji publicznej i szkolnictwa;
    • uczniów szkół branżowych.

    Więcej informacji tutaj.

    CZYTAJ TAKŻE: Technik dekarstwa już w 2021 roku?
    Kształcimy prawdziwych fachowców
    Szkolenie z marką Gerard

  • 17

    Szkolenie ciesielskie 2 edycja

    09:00
    2021.02.17

    Szkolenie ciesielskie 2 to wydarzenie, którego nie może pominąć żaden dekarz. Cieśli w regionie jest jak na lekarstwo. Dlatego na dachu, każdy wykonawca musi radzić sobie sam.

    Szkolenie ciesielskie 2, które odbędzie się w lutym, to już druga okazja do doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w połowie stycznia. Choć koszt nauki nie jest mały (2 tys. zł brutto), to warto warto zimową przerwę w pracy wykorzystać na doskonalenie umiejętności ciesielskich. Na wiosnę będzie jak znalazł, bo cieśli w regionie mamy jak na lekarstwo.

    Podobnie jak poprzednią edycję, Szkolenie ciesielskie 2 organizuje PSD. Zajęcia odbędą się w pomieszczeniach Lubelskiego Ośrodka Szkolenia Dekarzy. Zorganizowane przez LOSD nie jest tanie. Nie może to dziwić, skoro prawdziwych cieśli, z fachową wiedzą jest coraz mniej. Z drugiej strony ambitny jest też program szkolenia. Każdy uczestnik wybuduje dach modelowy zawierający elementy wystarczające do wykonania większości projektowanych dachów w Polsce o jednakowym kącie nachylenia.

    W tym celu uczestniczy nauczą się:

    1. trasowania murłat, płatwi krokwi głównych, krokwi narożnych i koszowych oraz kulawek;
    2. wycinania bez przymierzania całej wywiązki jak wyżej i zmontowania dachu już bez użycia piły;
    3. stosować autorską apkę CP na smartfona – kalkulator ciesielski, który pozwoli im wszystko powyliczać bez znajomości trygonometrii czy potrzeby korzystania z komputera i drogiego oprogramowania.

     

    Zajęcia poprowadzi Michał Sadko – mistrz ciesielstwa, blacharz jakości.

    Każdy z jego uczestników otrzyma stosowny certyfikat.

    Rezerwuj online tutaj.


    Lubelski Ośrodek Szkolenia Dekarzy (LOSD) – ośrodek szkoleniowy, który powstał w Czerniejowie koło Lublina w listopadzie 2019 roku z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Lubelski. LOSD dysponuje salą do zajęć teoretycznych (prezentacje i wykłady) oraz halą do zajęć praktycznych. Hala ta wyposażona jest w profesjonalne makiety i zaplecze dydaktyczne. Dzięki temu szkolenia dla dekarzy odbywają się tu w komfortowych warunkach, zarówno dla uczestników, jak i prowadzących zajęcia.

  • 18

    Nowa generacja powłok ochronnych do betonu

    10:00 -13:00
    2021.02.18

    Nowa generacja powłok ochronnych do betonu to przede wszystkim systemy natryskowe. Ich zastosowanie w konstrukcjach przemysłowych oraz zbiornikach w instalacjach wodno-ściekowych będą przedmiotem bezpłatnego webinarium, które organizuje WSP.

    Popularność betonu w budownictwie rośnie z roku na rok. Przede wszystkim w zakresie architektonicznym. Jednakże beton to materiał od lat stosowany w wielu konstrukcjach przemysłowych oraz obiektach gospodarki wodno-ściekowej. Tu ceniona jest przede wszystkim jego trwałość i wytrzymałość.

    Najpoważniejszym zagrożeniem dla betonu konstrukcyjnego w obiektach przemysłowych jest działanie niebezpiecznych związków chemicznych. W zbiornikach, które pracują w systemach dostarczających wodę, narażony jest na niszczące działanie soli i preparatów używanych do uzdatniania wody. W instalacjach ściekowych zaś narażony jest na agresywne działanie preparatów, jakie stosujemy w oczyszczalniach.

    Aby zbiorniki betonowe spełniały swoje funkcje i zachowały trwałość na lata, muszą mieć odpowiednią powłokę ochronną. Najnowsza generacja produktów zabezpieczających urządzenia betonowe to  systemy powłok natryskowych. Który z nich wybrać? Jak je stosować? Jakie są ich wady i zalety? Odpowiedź na te pytania to temat BEZPŁATNEGO webinarium, które organizuje Wydawnictwo Seidel-Przywecki.

    Program webinarium

    1. Ochrona konstrukcji betonowych – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i oczyszczalni ścieków! We wszystkich zbiornikach woda nieprzerwanie próbuje przedostać się przez najsłabsze części konstrukcji. Wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć obejmują: Diagnostykę, koncepcję, planowanie, projektowanie, realizację prac i kontrolę.

    2. Najtrwalsza na rynku technologia zabezpieczeń betonu – prezentacja rozwiązań na przykładzie konkretnych budowli, takich jak zbiorniki: wody technologicznej, do uzdatniania wody, do magazynowania wody, oczyszczalnie ścieków (case study).

    3. Pytania, dyskusja.

     

    Prelegenci

    Prelekcję nr 1 wygłosi Janusz Banera MBCC Group (firma-następczyni z BASF Construction po przejęciu przez Lone Star). Prelegent wyjaśni między innymi, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, wybierając określoną powłokę ochronną dla danego zbiornika betonowego. A są to:

    • obciążenia i czynniki mechaniczne;
    • chemikalia;
    • woda.

     

    Prelekcję nr 2 wygłosi Jerzy Kieroński z firma KJ. Na przykładzie obiektów, które wykonała jego firma, prelegent omówi  różne zastosowania powłok ochronnych nowej generacji.

    Rejestracja na szkolenie odbywa się tutaj.

    Czytaj także: Odkształcenia skurczowe i termiczne wylewek betonowych
    Izolacje wodochronne fundamentów. Zalety i wady materiałów
    Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

     

     

     

     

     

  • 19

    Dach zielony - webinar 2

    08:30 -09:15
    2021.02.19

    Dach zielony to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Dla dekarzy to jednak nie lada wyzwanie. Jego wykonanie muszą wykonać z bardzo dużą dokładnością i starannością. Tylko wtedy będzie spełniał swoje funkcje należycie przez długie lata.

    Dach zielony to specyficzny rodzaj dachu. Ostatnią jego warstwą jest bowiem roślinność różnego rodzaju, od trawy począwszy, na drzewach skończywszy. Ich nasadzenia i wegetacja zależą od dostępu do wody i właściwego podłoża. Największym wyzwaniem dla dekarzy jest rzetelne wykonanie poszczególnych warstw. Technologicznie wymagające są zwłaszcza wykonanie warstwy hydroizolacyjnej i odprowadzenie wody z dachu zielonego. Jak to zrobić, aby zachować parametry użytkowe dachu zielonego i jednocześnie stworzyć odpowiednie warunki bytowe dla roślin? O tym dowiedzą się Państwo podczas szkolenia on-line, które już po raz drugi w przeciągu ostatnich miesięcy organizuje firma Matizol.

    DACH ZIELONY – program szkolenia

    • Idea i przesłanki stosowania dachów zielonych
    • Przygotowanie podłoża i jego gruntowanie
    • Wykonanie warstwy termoizolacyjnej
    • Montaż papy samoprzylepnej, podkładowej
    • Mocowanie papy termozgrzewalnej, nawierzchniowej
    • Obróbki – attyka, przelew wody przez attykę oraz dojście do powierzchni pionowych
    • Przelewy awaryjne
    • Sposoby odprowadzenia wody z dachu zielonego
    • Warstwy dachu zielonego
    • Roślinność
    • Zalety systemu Tack-R Green
    • Zakończenie prezentacji

    Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

    Rejestracja na szkolenie odbywa się tutaj.

    25 lutego odbędzie się natomiast szkolenie, którego tematem będzie wykonanie termoizolacji dachu płaskiego. Rejestracja na to wydarzenie odbywa się pod tym samym adresem co powyżej.

    Czytaj także: Kształcenie dekarzy najważniejsze w branży

     

  • 23

    Szkolenie z BDO

    Cały dzień
    2021.02.23

    Szkolenie z BDO organizuje Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Szkolenie jest bezpłatne i dotyczy sprawozdawczości wytwórców odpadów. Podczas szkolenia wyjaśnione zostanie wypełnianie BDO w dziale I, V, VI,VII i IX.

    UWAGA!

    Rejestracja na zaplanowane webinaria będzie odbywać się na dwa dni przed wydarzeniem, o czym będziemy informować w zakładce Aktualności. Aby dokonać rejestracji należy kliknąć w najbliższy termin. Poniższy harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne szkolenia.

    Uprzejmie informujemy, że aplikacja webinarowa nie nakłada ograniczeń na liczbę zarejestrowanych użytkowników. Natomiast maksymalna liczba uczestników jednego webinarium to 1000 osób. W związku z tym w szkoleniu będzie mogło wziąć udział pierwszych 1000 osób, które wejdą na webinarium o godzinie jego rozpoczęcia.

    WYMAGANIA TECHNICZNE!

    1. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o sprawdzenie:
      • przeglądarki, z jakiej Państwo korzystają (jeśli wybraną przeglądarką jest Internet Explorer, to prosimy o skorzystanie podczas webinarium z innej przeglądarki, np. Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari),
      • wersji przeglądarki (jeśli nie jest to wersja najnowsza, należy ją zaktualizować),
      • ustawień głosu w komputerze oraz na karcie, w której otwarta jest strona z webinarium.
    2. Aby w trakcie transmisji zminimalizować ryzyko zakłóceń, prosimy o wyłączenie innych używanych aplikacji.
    3. Wymagana minimalna prędkość łącza internetowego powinna wynosić 512 kbps. W przypadku wolniejszego łącza mogą pojawić się zakłócenia obrazu i/lub dźwięku.

    Rejestracja będzie odbywać się tutaj.

    Szkolenie z zakresu działu I, XI, XII, XIII odbędzie się 25 lutego.

    Czytaj także: Budowlanka w BDO
    BDO: Ewidencja odpadów bez tajemnic

Promocja

Nowość

Artykuły

< 2021 >
Luty
  • 04

    Kształcenie dekarzy najważniejsze w branży - konferencja PSD

    11:00 -14:00
    2021.02.04

    Kształcenie dekarzy zarówno w szkołach branżowych, jak i w systemie pozaszkolnym będzie głównym tematem konferencji, którą przygotowuje PSD. W programie wydarzenia także dyskusja o wsparciu technologicznym pracy dekarza.

    Konferencja, którą Polskie Stowarzyszenie Dekarzy przygotowuje wraz z MTBiA BUDMA, budzi spore zainteresowanie w środowisku. W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali bowiem dyskusję na temat najważniejszych problemów branży dekarskiej. Za takie bowiem uznali:

    • brak pracowników w firmach dekarskich, zwłaszcza wykwalifikowanych;
    • rozwój zawodowy osób już zatrudnionych w branży;
    • jakość usług dekarskich;
    • wdrożenie nowoczesnych technologii ułatwiających pracę dekarzy.

    Edukacja kluczem do sukcesu

    Brak pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami to w tej chwili najważniejszy problem, z którym boryka się branża. Dlatego głównym celem spotkania jest szeroka wymiana poglądów na temat przyszłości edukacji branżowej. To od jej rozwoju w dużym stopniu zależy możliwość przygotowania nowych kadr dla firm dekarskich. Aby przyciągnąć do szkól branżowych osoby z odpowiednimi predyspozycjami i postawą, PSD już od dawna prowadzi akcje promujące zawód dekarza. W ubiegłym roku rozpoczęło starania o dwustopniowe kształcenie dekarzy w szkołach branżowych, które kończyć się będzie uzyskaniem tytułu technika dekarstwa.

    Podczas spotkania organizatorzy chcą przedyskutować również możliwości kształcenia dekarzy w systemie pozaszkolnym. Kursy dostępne w takich instytucjach jak Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy Izby Rzemieślnicze to jedna z głównych form zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych przez osoby mające zamiar związać się z branżą dekarską. Zainteresowanie nimi jest jednak zdecydowanie za małe w porównaniu do potrzeb branży. W dodatku nierzadko trafiają na nie osoby przypadkowe. Istotna zatem wydaje się ściślejsza współpraca z instytucjami kształcącymi fachowców w systemie pozaszkolnym. Zwiększyłoby to szanse na promowanie prestiżu zawodu dekarza i wzrost standardów kształcenia.

    Szkolić, ale z czym?

    Niemniej ważnym niż kształcenie dekarzy tematem do dyskusji jest brak publikacji merytorycznych, takich jak Wytyczne dekarskie. Z jednej strony ułatwiłyby one edukację młodych pokoleń dekarzy, stanowiąc kompendium wiedzy z zakresu technik i materiałów wykonywania dachu. Z drugiej pozwoliłyby dookreślić standardy pracy dekarza i umożliwiły utrzymanie wysokiej jakości usług świadczonych przez firmy z branży. A to może przyczynić się do pozytywnego postrzegania przedstawicieli zawodu i wzrostu jego prestiżu. W przyszłości z pewnością ułatwiłoby to pozyskiwanie młodych kadr.

    Publikacje przygotowane we współpracy lub przez samych ekspertów z dużym doświadczeniem praktycznym to także źródło fachowej wiedzy dla osób już pracujących w branży. Dzięki nim mogłyby rozwijać swoje kompetencje zawodowe, a także rozszerzać swoją działalność i podnosić standardy wykonywanej pracy.

    Wykorzystać nowe

    Coraz więcej specjalistów posługuje się nowoczesnymi technologiami ułatwiającymi wykonywanie ich pracy. Do ich grona dołączyć powinni także i dekarze. Na rynku już funkcjonują aplikacje dedykowane dla dekarzy, jest ich jednak za mało a rozpowszechnione są w niewielkim stopniu. Stosowanie nowoczesnych narzędzi i urządzeń wykorzystujących technologie cyfrowe może tymczasem w znacznym stopniu ułatwić i przyspieszyć proces powstawania dachu. W obliczu braków kadrowych nabiera to szczególnego znaczenia.

    Program konferencji

    Konferencja Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu odbędzie się online 4 lutego w godzinach 11.00 – 14.00. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

    11.00 – 11.25:– oficjalne rozpoczęcie wydarzenia;
    11.25 – 12.25: – Nowe perspektywy w kształceniu dekarzy;
    12.25 – 13.00 – Technologie wspierające pracę dekarzy;
    13.00 – 14.00 – Wytyczne dekarskie;
    14.00 – zakończenie konferencji.

    Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. W przygotowaniu wydarzenia uczestniczą również Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

    Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają:

    • dekarzy,
    • cieśli,
    • blacharzy,
    • producentów materiałów budowlanych,
    • dystrybutorów materiałów dachowych,
    • deweloperów,
    • inwestorów,
    • przedstawicieli administracji publicznej i szkolnictwa;
    • uczniów szkół branżowych.

    Więcej informacji tutaj.

    CZYTAJ TAKŻE: Technik dekarstwa już w 2021 roku?
    Kształcimy prawdziwych fachowców
    Szkolenie z marką Gerard

  • 17

    Szkolenie ciesielskie 2 edycja

    09:00
    2021.02.17

    Szkolenie ciesielskie 2 to wydarzenie, którego nie może pominąć żaden dekarz. Cieśli w regionie jest jak na lekarstwo. Dlatego na dachu, każdy wykonawca musi radzić sobie sam.

    Szkolenie ciesielskie 2, które odbędzie się w lutym, to już druga okazja do doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w połowie stycznia. Choć koszt nauki nie jest mały (2 tys. zł brutto), to warto warto zimową przerwę w pracy wykorzystać na doskonalenie umiejętności ciesielskich. Na wiosnę będzie jak znalazł, bo cieśli w regionie mamy jak na lekarstwo.

    Podobnie jak poprzednią edycję, Szkolenie ciesielskie 2 organizuje PSD. Zajęcia odbędą się w pomieszczeniach Lubelskiego Ośrodka Szkolenia Dekarzy. Zorganizowane przez LOSD nie jest tanie. Nie może to dziwić, skoro prawdziwych cieśli, z fachową wiedzą jest coraz mniej. Z drugiej strony ambitny jest też program szkolenia. Każdy uczestnik wybuduje dach modelowy zawierający elementy wystarczające do wykonania większości projektowanych dachów w Polsce o jednakowym kącie nachylenia.

    W tym celu uczestniczy nauczą się:

    1. trasowania murłat, płatwi krokwi głównych, krokwi narożnych i koszowych oraz kulawek;
    2. wycinania bez przymierzania całej wywiązki jak wyżej i zmontowania dachu już bez użycia piły;
    3. stosować autorską apkę CP na smartfona – kalkulator ciesielski, który pozwoli im wszystko powyliczać bez znajomości trygonometrii czy potrzeby korzystania z komputera i drogiego oprogramowania.

     

    Zajęcia poprowadzi Michał Sadko – mistrz ciesielstwa, blacharz jakości.

    Każdy z jego uczestników otrzyma stosowny certyfikat.

    Rezerwuj online tutaj.


    Lubelski Ośrodek Szkolenia Dekarzy (LOSD) – ośrodek szkoleniowy, który powstał w Czerniejowie koło Lublina w listopadzie 2019 roku z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Lubelski. LOSD dysponuje salą do zajęć teoretycznych (prezentacje i wykłady) oraz halą do zajęć praktycznych. Hala ta wyposażona jest w profesjonalne makiety i zaplecze dydaktyczne. Dzięki temu szkolenia dla dekarzy odbywają się tu w komfortowych warunkach, zarówno dla uczestników, jak i prowadzących zajęcia.

  • 18

    Nowa generacja powłok ochronnych do betonu

    10:00 -13:00
    2021.02.18

    Nowa generacja powłok ochronnych do betonu to przede wszystkim systemy natryskowe. Ich zastosowanie w konstrukcjach przemysłowych oraz zbiornikach w instalacjach wodno-ściekowych będą przedmiotem bezpłatnego webinarium, które organizuje WSP.

    Popularność betonu w budownictwie rośnie z roku na rok. Przede wszystkim w zakresie architektonicznym. Jednakże beton to materiał od lat stosowany w wielu konstrukcjach przemysłowych oraz obiektach gospodarki wodno-ściekowej. Tu ceniona jest przede wszystkim jego trwałość i wytrzymałość.

    Najpoważniejszym zagrożeniem dla betonu konstrukcyjnego w obiektach przemysłowych jest działanie niebezpiecznych związków chemicznych. W zbiornikach, które pracują w systemach dostarczających wodę, narażony jest na niszczące działanie soli i preparatów używanych do uzdatniania wody. W instalacjach ściekowych zaś narażony jest na agresywne działanie preparatów, jakie stosujemy w oczyszczalniach.

    Aby zbiorniki betonowe spełniały swoje funkcje i zachowały trwałość na lata, muszą mieć odpowiednią powłokę ochronną. Najnowsza generacja produktów zabezpieczających urządzenia betonowe to  systemy powłok natryskowych. Który z nich wybrać? Jak je stosować? Jakie są ich wady i zalety? Odpowiedź na te pytania to temat BEZPŁATNEGO webinarium, które organizuje Wydawnictwo Seidel-Przywecki.

    Program webinarium

    1. Ochrona konstrukcji betonowych – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i oczyszczalni ścieków! We wszystkich zbiornikach woda nieprzerwanie próbuje przedostać się przez najsłabsze części konstrukcji. Wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć obejmują: Diagnostykę, koncepcję, planowanie, projektowanie, realizację prac i kontrolę.

    2. Najtrwalsza na rynku technologia zabezpieczeń betonu – prezentacja rozwiązań na przykładzie konkretnych budowli, takich jak zbiorniki: wody technologicznej, do uzdatniania wody, do magazynowania wody, oczyszczalnie ścieków (case study).

    3. Pytania, dyskusja.

     

    Prelegenci

    Prelekcję nr 1 wygłosi Janusz Banera MBCC Group (firma-następczyni z BASF Construction po przejęciu przez Lone Star). Prelegent wyjaśni między innymi, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, wybierając określoną powłokę ochronną dla danego zbiornika betonowego. A są to:

    • obciążenia i czynniki mechaniczne;
    • chemikalia;
    • woda.

     

    Prelekcję nr 2 wygłosi Jerzy Kieroński z firma KJ. Na przykładzie obiektów, które wykonała jego firma, prelegent omówi  różne zastosowania powłok ochronnych nowej generacji.

    Rejestracja na szkolenie odbywa się tutaj.

    Czytaj także: Odkształcenia skurczowe i termiczne wylewek betonowych
    Izolacje wodochronne fundamentów. Zalety i wady materiałów
    Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

     

     

     

     

     

  • 19

    Dach zielony - webinar 2

    08:30 -09:15
    2021.02.19

    Dach zielony to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Dla dekarzy to jednak nie lada wyzwanie. Jego wykonanie muszą wykonać z bardzo dużą dokładnością i starannością. Tylko wtedy będzie spełniał swoje funkcje należycie przez długie lata.

    Dach zielony to specyficzny rodzaj dachu. Ostatnią jego warstwą jest bowiem roślinność różnego rodzaju, od trawy począwszy, na drzewach skończywszy. Ich nasadzenia i wegetacja zależą od dostępu do wody i właściwego podłoża. Największym wyzwaniem dla dekarzy jest rzetelne wykonanie poszczególnych warstw. Technologicznie wymagające są zwłaszcza wykonanie warstwy hydroizolacyjnej i odprowadzenie wody z dachu zielonego. Jak to zrobić, aby zachować parametry użytkowe dachu zielonego i jednocześnie stworzyć odpowiednie warunki bytowe dla roślin? O tym dowiedzą się Państwo podczas szkolenia on-line, które już po raz drugi w przeciągu ostatnich miesięcy organizuje firma Matizol.

    DACH ZIELONY – program szkolenia

    • Idea i przesłanki stosowania dachów zielonych
    • Przygotowanie podłoża i jego gruntowanie
    • Wykonanie warstwy termoizolacyjnej
    • Montaż papy samoprzylepnej, podkładowej
    • Mocowanie papy termozgrzewalnej, nawierzchniowej
    • Obróbki – attyka, przelew wody przez attykę oraz dojście do powierzchni pionowych
    • Przelewy awaryjne
    • Sposoby odprowadzenia wody z dachu zielonego
    • Warstwy dachu zielonego
    • Roślinność
    • Zalety systemu Tack-R Green
    • Zakończenie prezentacji

    Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

    Rejestracja na szkolenie odbywa się tutaj.

    25 lutego odbędzie się natomiast szkolenie, którego tematem będzie wykonanie termoizolacji dachu płaskiego. Rejestracja na to wydarzenie odbywa się pod tym samym adresem co powyżej.

    Czytaj także: Kształcenie dekarzy najważniejsze w branży

     

  • 23

    Szkolenie z BDO

    Cały dzień
    2021.02.23

    Szkolenie z BDO organizuje Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Szkolenie jest bezpłatne i dotyczy sprawozdawczości wytwórców odpadów. Podczas szkolenia wyjaśnione zostanie wypełnianie BDO w dziale I, V, VI,VII i IX.

    UWAGA!

    Rejestracja na zaplanowane webinaria będzie odbywać się na dwa dni przed wydarzeniem, o czym będziemy informować w zakładce Aktualności. Aby dokonać rejestracji należy kliknąć w najbliższy termin. Poniższy harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne szkolenia.

    Uprzejmie informujemy, że aplikacja webinarowa nie nakłada ograniczeń na liczbę zarejestrowanych użytkowników. Natomiast maksymalna liczba uczestników jednego webinarium to 1000 osób. W związku z tym w szkoleniu będzie mogło wziąć udział pierwszych 1000 osób, które wejdą na webinarium o godzinie jego rozpoczęcia.

    WYMAGANIA TECHNICZNE!

    1. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o sprawdzenie:
      • przeglądarki, z jakiej Państwo korzystają (jeśli wybraną przeglądarką jest Internet Explorer, to prosimy o skorzystanie podczas webinarium z innej przeglądarki, np. Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari),
      • wersji przeglądarki (jeśli nie jest to wersja najnowsza, należy ją zaktualizować),
      • ustawień głosu w komputerze oraz na karcie, w której otwarta jest strona z webinarium.
    2. Aby w trakcie transmisji zminimalizować ryzyko zakłóceń, prosimy o wyłączenie innych używanych aplikacji.
    3. Wymagana minimalna prędkość łącza internetowego powinna wynosić 512 kbps. W przypadku wolniejszego łącza mogą pojawić się zakłócenia obrazu i/lub dźwięku.

    Rejestracja będzie odbywać się tutaj.

    Szkolenie z zakresu działu I, XI, XII, XIII odbędzie się 25 lutego.

    Czytaj także: Budowlanka w BDO
    BDO: Ewidencja odpadów bez tajemnic