< 2020 >
Wrzesień
NdPnWtŚrCzwPtSo
  12345
67891011
  • 09:00 -15:00
    2020.09.11-2020.09.12
    toyot-yaris-hybrid

    TOYOTA Auto Park Lublin zaprasza na Dni Otwarte nowej Toyoty YARIS!

    Toyota Yaris to lider sprzedaży w segmencie samochodów miejskich. W najnowszym modelu Yarisa producent połączył zaawansowany napęd hybrydowy czwartej generacji i dynamiczną stylistykę z przyjemnością prowadzenia. Nowy Yaris to najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie, dzięki zastosowaniu nowych, jeszcze bardziej innowacyjnych systemów bezpieczeństwa.

    Dni Otwarte YARISA zaplanowaliśmy na 11 i 12 września w lubelskim salonie Toyoty, Kalinówka 18. W sobotę zapraszamy w godzinach 9-16, a w niedzielę od godziny 10 do 15.

    Serdecznie zapraszamy na jazdę testową!

    Więcej informacji na www.toyota-lublin.pl/

12
  • 10:00 -17:00
    2020.09.12
    Kongres-nowoczesnego-budownictwa

    Tegoroczny Kongres Nowoczesnego Budownictwa poświęcony będzie problemowi zwiększania swojej konkurencyjności przez  biura projektowe, firmy deweloperskie i wykonawcze.

    Za główne narzędzie budowy przewagi konkurencyjnej w branży budowlanej organizatorzy uznali wdrożenie technologii BIM. Większość paneli tematycznych dotyczyć będzie właśnie tego zagadnienia. Kongresowi towarzyszyć będzie także szkolenie z BIM. Jego uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty. Żeby go uzyskać, trzeba dokonać dodatkowej rejestracji.

    Poszczególne panele tematyczne prowadzić będą przedstawiciele środowisk naukowych, organizacji zrzeszających firmy z branży budowlanej oraz specjaliści od technologii BIM.

    Kongres zakończy debata. Poprowadzą ją członkowie Podkarpackiej Okręgowej Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

    Wydarzenie odbędzie się w Sali Plenarnej G2A Arena w Jesionce k. Rzeszowa.

    Więcej informacji na www.targirzeszowskie.pl

13141516
  • 10:00 -11:00
    2020.09.16
    fundusze-europejskie dla firm-fe-fundusze-na-rozwoj-firmy-dotacje-na-zalozenie-dzialalnosci-budownictwo -zrownowazone

    Fundusze Europejskie na założenie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich to webinarium, które organizuje Lokalny Punkt Informacyjny w Zamościu. Udział w spotkaniu mogą wziąć wszystkie osoby, które planują otworzyć własną działalność i chciałby uzyskać w związku z tym dofinansowanie.

    Przedstawiciele organizatora podczas webinarium wyjaśnią zasady udzielania dotacji i pożyczek ze środków UE osobom zakładającym własną działalność gospodarczą. Przedstawią uczestnikom także możliwość pozyskania środków finansowych na założenie działalności z Lokalnej Grupy Działania NASZE ROZTOCZE.

    Udział w webinarium jest bezpłatny!

    Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie www.rpo.lubelskie.pl

    Jednocześnie Urząd Marszałkowski informuje o wprowadzeniu do harmonogramu dodatkowego naboru wniosków w ramach Działania 9.3 Rozwój przedsiębiorczości. Ogłoszenie terminu naboru będzie w grudniu 2020 r., a sam nabór wniosków w styczniu 2021 r.

17
  • 17:00 -18:30
    2020.09.17

    Walka z hałasem to jedno z głównych wyzwań XXI wieku. Nadmierne natężenie dźwięków powoduje nie tylko uszkodzenia słuchu, ale też negatywnie wpływa na cały nasz organizm i sferę psychiczną.

    Jak sobie radzić z uciążliwym hałasem? Odpowiedź między innymi na to pytanie uzyskacie Państwo, uczestnicząc w spotkaniu on-line pt. W pogoni za ciszą. Program wydarzenia składa się z czterech bloków tematycznych:

    • istota hałasu i jego wpływ na człowieka oraz  znaczenie ciszy w jego życiu – pokaz przygotowany przez naukowców z Centrum Nauki KOPERNIK;
    • wpływ hałasu na życie człowieka – wykład, który poprowadzi Radek Kotarski;
    • prezentacja wyników pierwszego raportu pt. Polska w decybelach;
    • walka z hałasem w domu i biurze – metody i techniki.

     

    Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa na stronach organizatora.

    Sponsorami wydarzenia są między innymi: Saint-Gobain Polska, Isover, Rigips oraz Weber.

    CZYTAJ TAKŻE: Co Twemu sercu nie służy?

1819
  • Cały dzień
    2020.09.19
    nowe-prawo-budowlane-2020

    Nowe prawo budowlane to między innymi zmiany w przepisach dotyczących projektu budowlanego. Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy Prawo budowlane będzie się on składał z 3 części. Oprócz projektu architektoniczno-budowlanego i projektu budowy działki do dokumentacji inwestycji dołączyć trzeba będzie projekt techniczny realizowanego obiektu. Dwa pierwsze inwestor musi złożyć, gdy ubiega się o pozwolenie na budowę. Projekt techniczny opracowany musi być zaś przed rozpoczęciem robót budowlanych i dostarczony kierownikowi budowy. Do nadzoru budowlanego inwestor musi go złożyć, ubiegając się o pozwolenie na użytkowanie albo zgłaszając zakończenie robót.

    Nowelizując Prawo budowlane, ustawodawca postanowił przyspieszyć przyłączanie nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. W tym celu wyznaczył konkretne terminy dla przedsiębiorstw na wydanie warunków przyłączenia do sieci. Za ich przekroczenie grożą kary finansowe. Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie mają prawa pobierać opłat za wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci.

    Istotnych zmian w regulacji procesu inwestycyjnego, jakie wprowadza nowe Prawo budowlane, jest więcej. Należy do nich nowelizacja katalogu obiektów, których realizacja wymaga jedynie zgłoszenia. Zmianie ulegają także obowiązki kierownika budowy. Prostsza ma być legalizacja „starych” samowoli budowlanych. Jeżeli właściciel będzie chciał zmienić sposób użytkowania budynku, będzie musiał wykonać odpowiednie ekspertyzy przeciwpożarowe.

    Do ważnych zmian należy ponadto wprowadzenia granicznego 5-letniego termin dla stwierdzenia nieważności decyzji pozwolenia na budowę i decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, po tym terminie nie będzie można już jej zmienić.

    Więcej informacji: Ustawa Prawo budowlane

    CZYTAJ TAKŻE: Budownictwo przyszłości – raport EFL
    Budowa domu: Projekt budowlany na nowych zasadach

     

     

     

202122
  • 10:00 -11:00
    2020.09.22
    izolacja-wodochronna-dachow

     

    Izolacja wodochronna dachów wykonana płynną żywicą na gorąco w systemie natryskowym to temat seminarium, które organizuje BASF Polska Sp. z o.o. Wydarzenie odbędzie się w formie on-line. Rejestracja trwa na stronie organizatora.

    Seminarium będzie miało charakter prezentacji multimedialnej oraz czatu. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zadawać  pytania. Poprowadzi je Janusz Banera, Dyrektor Techniczny Master Builders Solutions w firmie BASF oraz ekspert w dziedzinie hydroizolacji dachów.

    W trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z zaletami i skuteczności izolacyjnej płynnych żywic.

23242526
27282930
  • Cały dzień
    2020.09.30
    zaleglu-urlop

    Zaległy urlop powstaje, gdy pracodawca w danym roku kalendarzowym nie udzieli pracownikowi urlopu wypoczynkowego w odpowiednim wymiarze. Zaległość tę w nowym roku kalendarzowym musi wyrównać najpóźniej do 30 września.

    Prawo do urlopu wypoczynkowego przysługuje każdemu pracownikowi, który zatrudniony jest na umowę o pracy. Jego wymiar zależy od stażu pracy:

    • 20 dni urlopu wypoczynkowego należy się pracownikowi, którego staż pracy jest krótszy niż 10 lat;
    • 26 dni urlopu przysługuje pracownikowi, który ma staż pracy powyżej 10 lat.

    Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca powinien udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego w powyższym wymiarze w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik nabył do niego prawo. Oznacza to tyle, że z każdym nowym rokiem pracownik ma prawo odpowiednio do 10 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Jeżeli go nie wykorzystał, pracodawca powinien udzielić go pracownikowi najpóźniej 30 września roku następnego.

    Udzielenie zaległego urlopu to obowiązek pracodawcy. Nie ma więc znaczenia, czy pracownik o tej zaległości pamięta i upomina się o nią  czy nie. Nie ważne jest też, czy ten zaległy urlop był ujęty w planie urlopów, czy nie.

    Za zaległy urlop pracodawca nie może „zapłacić” pracownikowi. Nawet gdyby ten się na to zgodził. Urlop wypoczynkowy jest bowiem świadczeniem w naturze. Pracownik nie może się go zbyć na rzecz ekwiwalentu finansowego. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, w której rozstaje się on z firmą i nie wykorzystał zaległego urlopu w okresie wypowiedzenia. Wtedy pracodawca ma obowiązek wypłacić mu za niewykorzystany urlop ekwiwalent pieniężny.

    CZYTAJ TAKŻE: Od września nowe przepisy prawa pracy

    Wypadek przy pracy

  • Cały dzień
    2020.09.30

    Jeżeli do 31 lipca przedsiębiorca złożył wniosek o subwencję PFR i otrzymał odpowiedź częściowo odmowną, 30 września upływa dla niego termin odwołania od decyzji PFR.

    Odwołanie składać mogą przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencję w kwocie niższej niż wnioskowana i do 14 sierpnia br. złożyli zgłoszenia wyjaśniające. Od decyzji PFR odwołać nie mogą się natomiast ci, którzy otrzymali odmowę przyznania wsparcia.  Zgodnie z harmonogramem programu Tarcza Finansowa termin odwołania dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku upływa 30 września br.

    31 lipca to data zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm. Oznacza to, że od 1 sierpnia br. PFR nie przyjmuje już nowych wniosków. Trwa jednak proces składania reklamacji i odwołań złożonych do daty zakończenia programu.

    Najważniejsze daty Tarczy Finansowej 

    31 lipca 2020 roku – termin zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm.

    14 sierpnia 2020 roku –  termin, do którego przedsiębiorcy mogli składać zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

    30 września 2020 roku – termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

    16 października 2020 roku – termin, do którego przyjmowane są zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.

    31 grudnia 2020 roku – zakończenie programu dla dużych firm.

    Podsumowanie TF

    Podczas trzech miesięcy (maj-lipiec) działania programu ze wsparcia skorzystało ponad 345 tys. firm. Zatrudniają one ponad 3,1 mln pracowników. Do przedsiębiorstw trafiło łącznie 60,5 mld zł. Działania antykryzysowe spowodowały, że polska gospodarka zanotowała najniższe spowolnienie gospodarcze w całej Unii Europejskiej.

    W ramach Tarczy Finansowej PFR do firmy mikro otrzymały wsparcie w wysokości blisko 19 mld zł. Małe i średnie zaś prawie 42 mld zł. Średnia kwota subwencji, którą otrzymały przedsiębiorstwa mikro, wyniosła 69 tys. zł. Dla firm zaliczających się do sektora MŚP zaś 576 tys. zł.


    Na temat zasad funkcjonowania Tarczy Finansowej oraz składania wyjaśnień i odwołań czytaj w artykule Tarcza: subwencje dla mikro i małych firm. Wszystkie informacje na temat programu na stronie www.pfr.pl

   

Promocja

Nowość

Artykuły

< 2020 >
Wrzesień
NdPnWtŚrCzwPtSo
  12345
67891011
  • 09:00 -15:00
    2020.09.11-2020.09.12
    toyot-yaris-hybrid

    TOYOTA Auto Park Lublin zaprasza na Dni Otwarte nowej Toyoty YARIS!

    Toyota Yaris to lider sprzedaży w segmencie samochodów miejskich. W najnowszym modelu Yarisa producent połączył zaawansowany napęd hybrydowy czwartej generacji i dynamiczną stylistykę z przyjemnością prowadzenia. Nowy Yaris to najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie, dzięki zastosowaniu nowych, jeszcze bardziej innowacyjnych systemów bezpieczeństwa.

    Dni Otwarte YARISA zaplanowaliśmy na 11 i 12 września w lubelskim salonie Toyoty, Kalinówka 18. W sobotę zapraszamy w godzinach 9-16, a w niedzielę od godziny 10 do 15.

    Serdecznie zapraszamy na jazdę testową!

    Więcej informacji na www.toyota-lublin.pl/

12
  • 10:00 -17:00
    2020.09.12
    Kongres-nowoczesnego-budownictwa

    Tegoroczny Kongres Nowoczesnego Budownictwa poświęcony będzie problemowi zwiększania swojej konkurencyjności przez  biura projektowe, firmy deweloperskie i wykonawcze.

    Za główne narzędzie budowy przewagi konkurencyjnej w branży budowlanej organizatorzy uznali wdrożenie technologii BIM. Większość paneli tematycznych dotyczyć będzie właśnie tego zagadnienia. Kongresowi towarzyszyć będzie także szkolenie z BIM. Jego uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty. Żeby go uzyskać, trzeba dokonać dodatkowej rejestracji.

    Poszczególne panele tematyczne prowadzić będą przedstawiciele środowisk naukowych, organizacji zrzeszających firmy z branży budowlanej oraz specjaliści od technologii BIM.

    Kongres zakończy debata. Poprowadzą ją członkowie Podkarpackiej Okręgowej Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

    Wydarzenie odbędzie się w Sali Plenarnej G2A Arena w Jesionce k. Rzeszowa.

    Więcej informacji na www.targirzeszowskie.pl

13141516
  • 10:00 -11:00
    2020.09.16
    fundusze-europejskie dla firm-fe-fundusze-na-rozwoj-firmy-dotacje-na-zalozenie-dzialalnosci-budownictwo -zrownowazone

    Fundusze Europejskie na założenie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich to webinarium, które organizuje Lokalny Punkt Informacyjny w Zamościu. Udział w spotkaniu mogą wziąć wszystkie osoby, które planują otworzyć własną działalność i chciałby uzyskać w związku z tym dofinansowanie.

    Przedstawiciele organizatora podczas webinarium wyjaśnią zasady udzielania dotacji i pożyczek ze środków UE osobom zakładającym własną działalność gospodarczą. Przedstawią uczestnikom także możliwość pozyskania środków finansowych na założenie działalności z Lokalnej Grupy Działania NASZE ROZTOCZE.

    Udział w webinarium jest bezpłatny!

    Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie www.rpo.lubelskie.pl

    Jednocześnie Urząd Marszałkowski informuje o wprowadzeniu do harmonogramu dodatkowego naboru wniosków w ramach Działania 9.3 Rozwój przedsiębiorczości. Ogłoszenie terminu naboru będzie w grudniu 2020 r., a sam nabór wniosków w styczniu 2021 r.

17
  • 17:00 -18:30
    2020.09.17

    Walka z hałasem to jedno z głównych wyzwań XXI wieku. Nadmierne natężenie dźwięków powoduje nie tylko uszkodzenia słuchu, ale też negatywnie wpływa na cały nasz organizm i sferę psychiczną.

    Jak sobie radzić z uciążliwym hałasem? Odpowiedź między innymi na to pytanie uzyskacie Państwo, uczestnicząc w spotkaniu on-line pt. W pogoni za ciszą. Program wydarzenia składa się z czterech bloków tematycznych:

    • istota hałasu i jego wpływ na człowieka oraz  znaczenie ciszy w jego życiu – pokaz przygotowany przez naukowców z Centrum Nauki KOPERNIK;
    • wpływ hałasu na życie człowieka – wykład, który poprowadzi Radek Kotarski;
    • prezentacja wyników pierwszego raportu pt. Polska w decybelach;
    • walka z hałasem w domu i biurze – metody i techniki.

     

    Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa na stronach organizatora.

    Sponsorami wydarzenia są między innymi: Saint-Gobain Polska, Isover, Rigips oraz Weber.

    CZYTAJ TAKŻE: Co Twemu sercu nie służy?

1819
  • Cały dzień
    2020.09.19
    nowe-prawo-budowlane-2020

    Nowe prawo budowlane to między innymi zmiany w przepisach dotyczących projektu budowlanego. Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy Prawo budowlane będzie się on składał z 3 części. Oprócz projektu architektoniczno-budowlanego i projektu budowy działki do dokumentacji inwestycji dołączyć trzeba będzie projekt techniczny realizowanego obiektu. Dwa pierwsze inwestor musi złożyć, gdy ubiega się o pozwolenie na budowę. Projekt techniczny opracowany musi być zaś przed rozpoczęciem robót budowlanych i dostarczony kierownikowi budowy. Do nadzoru budowlanego inwestor musi go złożyć, ubiegając się o pozwolenie na użytkowanie albo zgłaszając zakończenie robót.

    Nowelizując Prawo budowlane, ustawodawca postanowił przyspieszyć przyłączanie nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. W tym celu wyznaczył konkretne terminy dla przedsiębiorstw na wydanie warunków przyłączenia do sieci. Za ich przekroczenie grożą kary finansowe. Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie mają prawa pobierać opłat za wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci.

    Istotnych zmian w regulacji procesu inwestycyjnego, jakie wprowadza nowe Prawo budowlane, jest więcej. Należy do nich nowelizacja katalogu obiektów, których realizacja wymaga jedynie zgłoszenia. Zmianie ulegają także obowiązki kierownika budowy. Prostsza ma być legalizacja „starych” samowoli budowlanych. Jeżeli właściciel będzie chciał zmienić sposób użytkowania budynku, będzie musiał wykonać odpowiednie ekspertyzy przeciwpożarowe.

    Do ważnych zmian należy ponadto wprowadzenia granicznego 5-letniego termin dla stwierdzenia nieważności decyzji pozwolenia na budowę i decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, po tym terminie nie będzie można już jej zmienić.

    Więcej informacji: Ustawa Prawo budowlane

    CZYTAJ TAKŻE: Budownictwo przyszłości – raport EFL
    Budowa domu: Projekt budowlany na nowych zasadach

     

     

     

202122
  • 10:00 -11:00
    2020.09.22
    izolacja-wodochronna-dachow

     

    Izolacja wodochronna dachów wykonana płynną żywicą na gorąco w systemie natryskowym to temat seminarium, które organizuje BASF Polska Sp. z o.o. Wydarzenie odbędzie się w formie on-line. Rejestracja trwa na stronie organizatora.

    Seminarium będzie miało charakter prezentacji multimedialnej oraz czatu. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zadawać  pytania. Poprowadzi je Janusz Banera, Dyrektor Techniczny Master Builders Solutions w firmie BASF oraz ekspert w dziedzinie hydroizolacji dachów.

    W trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z zaletami i skuteczności izolacyjnej płynnych żywic.

23242526
27282930
  • Cały dzień
    2020.09.30
    zaleglu-urlop

    Zaległy urlop powstaje, gdy pracodawca w danym roku kalendarzowym nie udzieli pracownikowi urlopu wypoczynkowego w odpowiednim wymiarze. Zaległość tę w nowym roku kalendarzowym musi wyrównać najpóźniej do 30 września.

    Prawo do urlopu wypoczynkowego przysługuje każdemu pracownikowi, który zatrudniony jest na umowę o pracy. Jego wymiar zależy od stażu pracy:

    • 20 dni urlopu wypoczynkowego należy się pracownikowi, którego staż pracy jest krótszy niż 10 lat;
    • 26 dni urlopu przysługuje pracownikowi, który ma staż pracy powyżej 10 lat.

    Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca powinien udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego w powyższym wymiarze w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik nabył do niego prawo. Oznacza to tyle, że z każdym nowym rokiem pracownik ma prawo odpowiednio do 10 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Jeżeli go nie wykorzystał, pracodawca powinien udzielić go pracownikowi najpóźniej 30 września roku następnego.

    Udzielenie zaległego urlopu to obowiązek pracodawcy. Nie ma więc znaczenia, czy pracownik o tej zaległości pamięta i upomina się o nią  czy nie. Nie ważne jest też, czy ten zaległy urlop był ujęty w planie urlopów, czy nie.

    Za zaległy urlop pracodawca nie może „zapłacić” pracownikowi. Nawet gdyby ten się na to zgodził. Urlop wypoczynkowy jest bowiem świadczeniem w naturze. Pracownik nie może się go zbyć na rzecz ekwiwalentu finansowego. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, w której rozstaje się on z firmą i nie wykorzystał zaległego urlopu w okresie wypowiedzenia. Wtedy pracodawca ma obowiązek wypłacić mu za niewykorzystany urlop ekwiwalent pieniężny.

    CZYTAJ TAKŻE: Od września nowe przepisy prawa pracy

    Wypadek przy pracy

  • Cały dzień
    2020.09.30

    Jeżeli do 31 lipca przedsiębiorca złożył wniosek o subwencję PFR i otrzymał odpowiedź częściowo odmowną, 30 września upływa dla niego termin odwołania od decyzji PFR.

    Odwołanie składać mogą przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencję w kwocie niższej niż wnioskowana i do 14 sierpnia br. złożyli zgłoszenia wyjaśniające. Od decyzji PFR odwołać nie mogą się natomiast ci, którzy otrzymali odmowę przyznania wsparcia.  Zgodnie z harmonogramem programu Tarcza Finansowa termin odwołania dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku upływa 30 września br.

    31 lipca to data zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm. Oznacza to, że od 1 sierpnia br. PFR nie przyjmuje już nowych wniosków. Trwa jednak proces składania reklamacji i odwołań złożonych do daty zakończenia programu.

    Najważniejsze daty Tarczy Finansowej 

    31 lipca 2020 roku – termin zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm.

    14 sierpnia 2020 roku –  termin, do którego przedsiębiorcy mogli składać zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

    30 września 2020 roku – termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

    16 października 2020 roku – termin, do którego przyjmowane są zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.

    31 grudnia 2020 roku – zakończenie programu dla dużych firm.

    Podsumowanie TF

    Podczas trzech miesięcy (maj-lipiec) działania programu ze wsparcia skorzystało ponad 345 tys. firm. Zatrudniają one ponad 3,1 mln pracowników. Do przedsiębiorstw trafiło łącznie 60,5 mld zł. Działania antykryzysowe spowodowały, że polska gospodarka zanotowała najniższe spowolnienie gospodarcze w całej Unii Europejskiej.

    W ramach Tarczy Finansowej PFR do firmy mikro otrzymały wsparcie w wysokości blisko 19 mld zł. Małe i średnie zaś prawie 42 mld zł. Średnia kwota subwencji, którą otrzymały przedsiębiorstwa mikro, wyniosła 69 tys. zł. Dla firm zaliczających się do sektora MŚP zaś 576 tys. zł.


    Na temat zasad funkcjonowania Tarczy Finansowej oraz składania wyjaśnień i odwołań czytaj w artykule Tarcza: subwencje dla mikro i małych firm. Wszystkie informacje na temat programu na stronie www.pfr.pl