Image is not available

Walka z pandemią COVID-19 generuje olbrzymi straty gospodarcze, prowadząc do recesji w skali globalnej. To oznacza likwidację wielu miejsc pracy i upadłość wielu firm. Wprowadzając w życie Tarczę Antykryzysową, rząd chce chronić zarówno pracowników, jak i pracodawców przed fatalnymi skutkami zarazy

Image is not available

Zamknięte placówki oświatowe i zwiększone nieobecności pracowników. Konieczność stosowania działań zapobiegających epidemii koronawirusa wpływa na życie przedsiębiorców. Warto wiedzieć na jakie wsparcie ZUS można liczyć w tej sytuacji.

Image is not available

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. W tym roku zniesiony zostanie obowiązek podwójnej sprawozdawczości poprzez sporządzanie deklaracji VAT-7 lub VAT-7K i jednocześnie comiesięcznego pliku JPK. Czynności te zostaną zastąpione jednym,
nowym plikiem JPK_VAT, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2020 roku.

previous arrow
next arrow
Slider
< 2020 >
Sierpień
NdPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
91011121314
 • Cały dzień
  2020.08.14

  Jeżeli do 31 lipca przedsiębiorca złożył wniosek o subwencję PFR i otrzymał odpowiedź częściowo odmowną, 14 sierpnia upływa dla niego termin reklamacji.

  Reklamacje, czyli zgłoszenia wyjaśniające składać mogą wszyscy przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencję w kwocie niższej niż wnioskowana. Muszą to jednak zrobić w wyznaczonym czasie. Zgodnie z harmonogramem programu Tarcza Finansowa termin reklamacji dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku upływa 14 sierpnia br.

  31 lipca to data zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm. Oznacza to, że od 1 sierpnia br. PFR nie przyjmuje już nowych wniosków. Trwa jednak proces składania reklamacji i odwołań złożonych do daty zakończenia programu.

  Najważniejsze daty

  14 sierpnia 2020 roku –  termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

  30 września 2020 roku – termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

  16 października 2020 roku – termin, do którego przyjmowane są zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.

  31 grudnia 2020 roku – zakończenie programu dla dużych firm.

  Podsumowanie TF

  Podczas trzech miesięcy (maj-lipiec) działania programu ze wsparcia skorzystało ponad 345 tys. firm. Zatrudniają one ponad 3,1 mln pracowników. Do przedsiębiorstw trafiło łącznie 60,5 mld zł. Działania antykryzysowe spowodowały, że polska gospodarka zanotowała najniższe spowolnienie gospodarcze w całej Unii Europejskiej.

  W ramach Tarczy Finansowej PFR do firmy mikro otrzymały wsparcie w wysokości blisko 19 mld zł. Małe i średnie zaś prawie 42 mld zł. Średnia kwota subwencji, którą otrzymały przedsiębiorstwa mikro, wyniosła 69 tys. zł. Dla firm zaliczających się do sektora MŚP zaś 576 tys. zł.


  Na temat zasad funkcjonowania Tarczy Finansowej oraz składania wyjaśnień i odwołań czytaj w artykule Tarcza: subwencje dla mikro i małych firm. Wszystkie informacje na temat programu na stronie www.pfr.pl

15
16171819
 • 12:00 -13:00
  2020.08.19
  szkolenia-dla-przedsiebiorcow

  Główny Punkt Informacyjny w Lublinie zaprasza na webinarium pt.: Fundusze Europejskie 2014-2020 na szkolenia dla przedsiębiorców.

  Na spotkaniu przedstawiciele Organizatora szkolenia on-line zaprezentują możliwości uzyskania wsparcia ze środków unijnych, które są dostępne na szkolenia i aktywizację zawodową.

  Agenda spotkania:

  12.00-12.10 – Powitanie uczestników, przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
  12.10-12.35 – Fundusze Europejskie 2014-2020 na szkolenia dla przedsiębiorców
  12.35-12.45 – Sesja pytań i odpowiedzi

  Rejestracja:

  Aby zarejestrować się na spotkanie należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ

  Jaki koszt?

  Udział w webinarium jest bezpłatny.

  Link do webinarium zostanie wysłany najpóźniej w dniu wydarzenia czyli 19.08.2020 r.

  Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki – „Zamiast tego dołącz w przeglądarce”, potem należy wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć przycisk „Dołącz”


  Zobacz także Webinarium: Aktualne formy wsparcia

20
 • Cały dzień
  2020.08.20

  Odroczenie terminu wpłaty zaliczek pobranych za marzec od podatników z tytułu wynagrodzeń dotyczy płatników, którzy:

  1. ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu pandemii. Do konsekwencji tych należy na przykład zakaz prawny prowadzenia działalności lub jej faktyczne ograniczenie, zmniejszenie się płynności finansowej, spadek przychodów czy też zmniejszenie liczby pracowników w związku z wymienionymi okolicznościami;
  2. są płatnikami zaliczek na podatek dochodowy ze stosunku pracy i stosunków pokrewnych (art. 12 PIT), działalności wykonywanej osobiście, umów zlecenia i o dzieło (art. 13 pkt 8 PIT), z tytułu praw autorskich i pokrewnych, a także zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego.
2122
 • Cały dzień
  2020.08.22-2020.08.23
  targi materiałów dom kielce

  W tym roku kieleckie targi budowlane, czyli XXVII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM ze względu na pandemię odbywają się z lekkim opóźnieniem. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Ekspozycja targowa podzielona została na 10 salonów tematycznych. Najważniejsze z nich to: inteligentny dom, pokrycia dachowe, technika grzewcza, sanitarna i klimatyzacyjna, materiały budowlane oraz deweloperzy.

  Przewidziano także powierzchnię dla stolarki otworowej, instalacji wodno-kanalizacyjnych czy materiałów wykończeniowych do kuchni i łazienki. Swoje miejsce na kieleckich targach znajdą też budowlane firmy usługowe i wydawnictwa branżowe.

  Tegoroczne targi budowlane w Kielcach połączone zostały z targami OGRÓD i TY. Jako imprezy towarzyszące organizator przygotował dwie ekspozycje tematyczne: ZDROWIE i URODA oraz RĘKODZIEŁO.

  Więcej informacji na www.targikielce.pl

  Opinie wystawców na temat targów budowlanych DOM

  – Targi Dom i Ogród to wydarzenie, podczas którego od lat prezentujemy swoje produkty. Targi cieszą się nieustającą popularnością wśród kielczan i mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji i już czekamy na następną!
  Tomasz Bednarski – współwłaściciel firmy Styroplast

  – Firma KrisMar już od 12 lat jest wystawcą podczas targów DOM. Obecność na wydarzeniu to
  nie tylko możliwość zdobywania nowych klientów i nawiązywania biznesowych relacji, ale także gruntowanie pozycji na rynku. Targi DOM to wystawa licznie odwiedzana przez mieszkańców regionu, a udział w niej wpływa pozytywnie na nasz wizerunek.
  Krzysztof Duda – współwłaściciel firmy KrisMar

  – Targi Kielce to profesjonalnie przygotowane miejsce do organizacji imprez targowych. Przestronne i dobrze
  wyposażone hale targowe oraz Centrum Kongresowe dają duże możliwości rozwijania biznesu dla wystawców.
  Sławomir Krawczyk – właściciel firmy ELBUDEX


  Czytaj także: Lubdom 2020, Instalacje 2020

 • Cały dzień
  2020.08.22-2020.08.23

  Zlot Pojazdów Branżowych to część imprezy wystawienniczo-piknikowej organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i serwisowych (OSFIS} oraz Grupę MTP. Wydarzenie to, czyli Instal Moto Expo odbędzie się w dniach 22 -23 sierpnia br. w Poznaniu. Będzie to jego debiut, ale organizatorzy wierzą, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez dla branży.

  Pomysł zorganizowania Zlotu powstał  z chęci stworzenia ostatniego w sezonie letnim święta producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Dlaczego Zlot Pojazdów? Bo samochód jest nieodłącznym elementem pracy każdego instalatora. Dla branży instalacyjnej pojazd to zarówno warsztat na kółkach jak i wizytówka firmy oraz forma reklamy. Spotkanie się ich w jednym miejscu to wielka okazja do wymiany doświadczeń i poszukiwania inspiracji w zakresie wyboru i wyposażenia takiego samochodu.

  Na imprezie nie zabraknie także pojazdów wystawowych i Tracków Ekspozycyjnych, które stanowią ważny element branży. Zobaczyć i wypytać wystawców będzie można o narzędzia, sprzęt warsztatowy i zabudowy samochodów. W czasie Zlotu odbędą się ponadto profesjonalne prezentacje i testy pojazdów oraz produktów. Uczestnicy będą mogli ponadto  zapoznać się z ofertą czołowych producentów z branży.

  W swoim programie Zlot Pojazdów Branżowych przewiduje liczne dyskusje, wystawy i pokazy. Nie zabraknie także zawód i konkursów, które mają uatrakcyjnić uczestnictwo w wydarzeniu. Do najważniejszych punktów programu należą:

  • strefa narzędziowa,
  • testy i pokazy
  • pokaz TRUCKÓW,
  • targi plenerowe,
  • strefa ekspertów,
  • spotkania i rozmowy z osobami z branży,
  • finał III letniej rywalizacji rowerowo-biegowej dla hydraulików,
  • konkursy i zabawy.

  Dla przedstawicieli branży instalacyjnej uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.


  Więcej informacji na www.instalmotoexpo.pl oraz www.zawodmozliwosci.pl/instal-moto-expo/

23242526
 • 10:00 -11:00
  2020.08.26
  szkolenia-dla-przedsiebiorcow

  “Aktualne formy wsparcia” to szkolenie on-line poświęcone możliwościom uzyskania unijnych dotacji i pożyczek na inwestycje i rozwój firm z Lubelszczyzny. Organizuje je Lokalny Punkt Informacyjny w Zamościu – Filia Urzędu Marszałkowskiej Województwa Lubelskiego. W webinarium przedstawione zostaną także możliwości uczestnictwa i organizowania szkoleń finansowanych ze środków unijnych. Mowa będzie zarówno o szkoleniach dla pracowników, jak i dla samych przedsiębiorców.

  Program spotkania

  10.00 – 10.05 Informacje organizacyjne oraz oferta sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

  10.05 – 10.30 Możliwości finansowania inwestycji z krajowych programów operacyjnych oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego

  10.30 – 10:40 Szkolenia z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich

  10.45 – 11.00 Pytania i odpowiedzi

   

  Zainteresowani udziałem w webinarium muszą wypełnić formularz, który dostępny jest TUTAJ.

  Link do webinarium “Aktualne formy wsparcia…” wysyłany będzie pocztą elektroniczną po zarejestrowaniu się na wydarzenie (prosimy również sprawdzić folder SPAM).

  Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki – „Zamiast tego dołącz w przeglądarce”, potem należy wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć przycisk „Dołącz”

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


  Zobacz także: Fundusze Europejskie dla firm

272829
3031     

Artykuły

< 2020 >
Sierpień
NdPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
91011121314
 • Cały dzień
  2020.08.14

  Jeżeli do 31 lipca przedsiębiorca złożył wniosek o subwencję PFR i otrzymał odpowiedź częściowo odmowną, 14 sierpnia upływa dla niego termin reklamacji.

  Reklamacje, czyli zgłoszenia wyjaśniające składać mogą wszyscy przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencję w kwocie niższej niż wnioskowana. Muszą to jednak zrobić w wyznaczonym czasie. Zgodnie z harmonogramem programu Tarcza Finansowa termin reklamacji dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku upływa 14 sierpnia br.

  31 lipca to data zakończenia programu dla mikro, małych i średnich firm. Oznacza to, że od 1 sierpnia br. PFR nie przyjmuje już nowych wniosków. Trwa jednak proces składania reklamacji i odwołań złożonych do daty zakończenia programu.

  Najważniejsze daty

  14 sierpnia 2020 roku –  termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

  30 września 2020 roku – termin, do którego przedsiębiorcy mogą składać odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku.

  16 października 2020 roku – termin, do którego przyjmowane są zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.

  31 grudnia 2020 roku – zakończenie programu dla dużych firm.

  Podsumowanie TF

  Podczas trzech miesięcy (maj-lipiec) działania programu ze wsparcia skorzystało ponad 345 tys. firm. Zatrudniają one ponad 3,1 mln pracowników. Do przedsiębiorstw trafiło łącznie 60,5 mld zł. Działania antykryzysowe spowodowały, że polska gospodarka zanotowała najniższe spowolnienie gospodarcze w całej Unii Europejskiej.

  W ramach Tarczy Finansowej PFR do firmy mikro otrzymały wsparcie w wysokości blisko 19 mld zł. Małe i średnie zaś prawie 42 mld zł. Średnia kwota subwencji, którą otrzymały przedsiębiorstwa mikro, wyniosła 69 tys. zł. Dla firm zaliczających się do sektora MŚP zaś 576 tys. zł.


  Na temat zasad funkcjonowania Tarczy Finansowej oraz składania wyjaśnień i odwołań czytaj w artykule Tarcza: subwencje dla mikro i małych firm. Wszystkie informacje na temat programu na stronie www.pfr.pl

15
16171819
 • 12:00 -13:00
  2020.08.19
  szkolenia-dla-przedsiebiorcow

  Główny Punkt Informacyjny w Lublinie zaprasza na webinarium pt.: Fundusze Europejskie 2014-2020 na szkolenia dla przedsiębiorców.

  Na spotkaniu przedstawiciele Organizatora szkolenia on-line zaprezentują możliwości uzyskania wsparcia ze środków unijnych, które są dostępne na szkolenia i aktywizację zawodową.

  Agenda spotkania:

  12.00-12.10 – Powitanie uczestników, przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
  12.10-12.35 – Fundusze Europejskie 2014-2020 na szkolenia dla przedsiębiorców
  12.35-12.45 – Sesja pytań i odpowiedzi

  Rejestracja:

  Aby zarejestrować się na spotkanie należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ

  Jaki koszt?

  Udział w webinarium jest bezpłatny.

  Link do webinarium zostanie wysłany najpóźniej w dniu wydarzenia czyli 19.08.2020 r.

  Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki – „Zamiast tego dołącz w przeglądarce”, potem należy wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć przycisk „Dołącz”


  Zobacz także Webinarium: Aktualne formy wsparcia

20
 • Cały dzień
  2020.08.20

  Odroczenie terminu wpłaty zaliczek pobranych za marzec od podatników z tytułu wynagrodzeń dotyczy płatników, którzy:

  1. ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu pandemii. Do konsekwencji tych należy na przykład zakaz prawny prowadzenia działalności lub jej faktyczne ograniczenie, zmniejszenie się płynności finansowej, spadek przychodów czy też zmniejszenie liczby pracowników w związku z wymienionymi okolicznościami;
  2. są płatnikami zaliczek na podatek dochodowy ze stosunku pracy i stosunków pokrewnych (art. 12 PIT), działalności wykonywanej osobiście, umów zlecenia i o dzieło (art. 13 pkt 8 PIT), z tytułu praw autorskich i pokrewnych, a także zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego.
2122
 • Cały dzień
  2020.08.22-2020.08.23
  targi materiałów dom kielce

  W tym roku kieleckie targi budowlane, czyli XXVII Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM ze względu na pandemię odbywają się z lekkim opóźnieniem. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Ekspozycja targowa podzielona została na 10 salonów tematycznych. Najważniejsze z nich to: inteligentny dom, pokrycia dachowe, technika grzewcza, sanitarna i klimatyzacyjna, materiały budowlane oraz deweloperzy.

  Przewidziano także powierzchnię dla stolarki otworowej, instalacji wodno-kanalizacyjnych czy materiałów wykończeniowych do kuchni i łazienki. Swoje miejsce na kieleckich targach znajdą też budowlane firmy usługowe i wydawnictwa branżowe.

  Tegoroczne targi budowlane w Kielcach połączone zostały z targami OGRÓD i TY. Jako imprezy towarzyszące organizator przygotował dwie ekspozycje tematyczne: ZDROWIE i URODA oraz RĘKODZIEŁO.

  Więcej informacji na www.targikielce.pl

  Opinie wystawców na temat targów budowlanych DOM

  – Targi Dom i Ogród to wydarzenie, podczas którego od lat prezentujemy swoje produkty. Targi cieszą się nieustającą popularnością wśród kielczan i mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji i już czekamy na następną!
  Tomasz Bednarski – współwłaściciel firmy Styroplast

  – Firma KrisMar już od 12 lat jest wystawcą podczas targów DOM. Obecność na wydarzeniu to
  nie tylko możliwość zdobywania nowych klientów i nawiązywania biznesowych relacji, ale także gruntowanie pozycji na rynku. Targi DOM to wystawa licznie odwiedzana przez mieszkańców regionu, a udział w niej wpływa pozytywnie na nasz wizerunek.
  Krzysztof Duda – współwłaściciel firmy KrisMar

  – Targi Kielce to profesjonalnie przygotowane miejsce do organizacji imprez targowych. Przestronne i dobrze
  wyposażone hale targowe oraz Centrum Kongresowe dają duże możliwości rozwijania biznesu dla wystawców.
  Sławomir Krawczyk – właściciel firmy ELBUDEX


  Czytaj także: Lubdom 2020, Instalacje 2020

 • Cały dzień
  2020.08.22-2020.08.23

  Zlot Pojazdów Branżowych to część imprezy wystawienniczo-piknikowej organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i serwisowych (OSFIS} oraz Grupę MTP. Wydarzenie to, czyli Instal Moto Expo odbędzie się w dniach 22 -23 sierpnia br. w Poznaniu. Będzie to jego debiut, ale organizatorzy wierzą, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez dla branży.

  Pomysł zorganizowania Zlotu powstał  z chęci stworzenia ostatniego w sezonie letnim święta producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Dlaczego Zlot Pojazdów? Bo samochód jest nieodłącznym elementem pracy każdego instalatora. Dla branży instalacyjnej pojazd to zarówno warsztat na kółkach jak i wizytówka firmy oraz forma reklamy. Spotkanie się ich w jednym miejscu to wielka okazja do wymiany doświadczeń i poszukiwania inspiracji w zakresie wyboru i wyposażenia takiego samochodu.

  Na imprezie nie zabraknie także pojazdów wystawowych i Tracków Ekspozycyjnych, które stanowią ważny element branży. Zobaczyć i wypytać wystawców będzie można o narzędzia, sprzęt warsztatowy i zabudowy samochodów. W czasie Zlotu odbędą się ponadto profesjonalne prezentacje i testy pojazdów oraz produktów. Uczestnicy będą mogli ponadto  zapoznać się z ofertą czołowych producentów z branży.

  W swoim programie Zlot Pojazdów Branżowych przewiduje liczne dyskusje, wystawy i pokazy. Nie zabraknie także zawód i konkursów, które mają uatrakcyjnić uczestnictwo w wydarzeniu. Do najważniejszych punktów programu należą:

  • strefa narzędziowa,
  • testy i pokazy
  • pokaz TRUCKÓW,
  • targi plenerowe,
  • strefa ekspertów,
  • spotkania i rozmowy z osobami z branży,
  • finał III letniej rywalizacji rowerowo-biegowej dla hydraulików,
  • konkursy i zabawy.

  Dla przedstawicieli branży instalacyjnej uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.


  Więcej informacji na www.instalmotoexpo.pl oraz www.zawodmozliwosci.pl/instal-moto-expo/

23242526
 • 10:00 -11:00
  2020.08.26
  szkolenia-dla-przedsiebiorcow

  “Aktualne formy wsparcia” to szkolenie on-line poświęcone możliwościom uzyskania unijnych dotacji i pożyczek na inwestycje i rozwój firm z Lubelszczyzny. Organizuje je Lokalny Punkt Informacyjny w Zamościu – Filia Urzędu Marszałkowskiej Województwa Lubelskiego. W webinarium przedstawione zostaną także możliwości uczestnictwa i organizowania szkoleń finansowanych ze środków unijnych. Mowa będzie zarówno o szkoleniach dla pracowników, jak i dla samych przedsiębiorców.

  Program spotkania

  10.00 – 10.05 Informacje organizacyjne oraz oferta sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

  10.05 – 10.30 Możliwości finansowania inwestycji z krajowych programów operacyjnych oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego

  10.30 – 10:40 Szkolenia z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich

  10.45 – 11.00 Pytania i odpowiedzi

   

  Zainteresowani udziałem w webinarium muszą wypełnić formularz, który dostępny jest TUTAJ.

  Link do webinarium “Aktualne formy wsparcia…” wysyłany będzie pocztą elektroniczną po zarejestrowaniu się na wydarzenie (prosimy również sprawdzić folder SPAM).

  Wystarczy w niego kliknąć, po czym wybrać udział za pomocą przeglądarki – „Zamiast tego dołącz w przeglądarce”, potem należy wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć przycisk „Dołącz”

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


  Zobacz także: Fundusze Europejskie dla firm

272829
3031